Evliliğe Zarar Veren Davranışlar Nelerdir?

Evliliğinize Zarar Veren Davranışlar Resimler (15)

Evlenmek, sevdiğiniz biri ile yeni bir hayata başlamak birçok kişinin hayatında önemli yere sahip durumlardan biridir. Peki evlenmek kadar evliliği yürütmenin de önemli olduğunu biliyor muydunuz? Son zamanlarda boşanma davalarında görülen artışlar ayrlıkların artık daha kolay bir hale geldiğini göstermektedir. Bu nedenle evliliğe zarar veren davranışlar konusunda dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmediğinde evliliklerde sona gelinmesi çoğu zaman için muhtemel olmaktadır.

Evliliğe zarar veren davranışlar nelerdir?

Günümüzde birçok kişi evliliğe dair birşeyler söylemektedir. Ancak evliliklerin istenen bir şekilde yürütülmesi ve uzun süreli evlilikler yaşanması için her iki tarafın da göz ardı etmemesi gereken ayrıntılar bulunmaktadır. Bunların en başında karşımıza çıkan ise bakımsız olmakltır.

Bakımsız Olmak!

Bakımsız olmak hem kadın hem de erkek tarafından dikkat edilmesi gereken bir davranıştır. Sonuçta cicim aylarının geçmesi ardından birşeyler sıradanlaşabilmekte ve her iki tarafta daha önceden görmezden geldiği şeyleri ön plana çıkarabilmektedir.

Herşeye evet demek!

Herşeye evet diyen bir insan zamanlar karşısındaki kişi için basit hale gelmeye başlar. Bu nedenle kadın ya da erkeğin karşısındakinin her söylediğine evet dememesi rutinleşmenin önüne geçebileck bir davranıştır. Özellikle erkeklerin her isteneni yapmaması ve gerektiği anlarda düşüncesini belirtmesi gerekmektedir.

Her zaman doğruyu söylemek!

Kimi zaman karşı tarafın bilmemesi ya da söylenmemesi gereken durumlar meydana gelir. Ortaya çıkan bu tür durumlarda tatlı yalanlarla konuyu geçiştirmek ya da hiçbir şekilde mevzu bahis etmemek evlilik içerisinde yapılması gereken uygun bir davranıştır.

Karşı tarafa boğmak!

Diğer yandan evliliğe zarar veren davranışlar arasında baskıcı ve boğucu hareketler sergilemekte gösterilebilir. Kişinin karşı cinsten her an haber alması gibi bir süreç söz konusu olamaz. Bu durumu abartan pek çok çift olduğunu söylemek mümkündür. Ancak ortaya çıkan bu davranış genelde hüsranla sonuçlanmakta ve fazla ilgiden boğulan ya da sıkılan taraf rahatsızlığını agresif bir şekilde belirtebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*