Evdeki Karıncalardan Kurtulma Yöntemleri

evdeki-karincalardan-kurtulma-yontemleri resim

Pek çok evde sık sık ortaya çıkan karıncalar, yoğun bir şekilde kendilerini gösterdikleri anda ev hanımlarının zor anlar yaşamalarına neden olurlar. Ancak belirli dönemlerde meydana gelen karıncalanmalardan kurtulmak çeşitli yöntemler dahilinde mümkündür. Şimdi evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri nelerdir? daha yakından göz atalım.

evdeki karıncalardan kurtulma

Evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri arasında neler yer alır?

evdeki-karincalardan-kurtulma-yontemleri1 resimEv hanımlarının sıklıkla karşılaştığı bir durumdur özellikle mutfak tezgahı üzerinde ya da evin bellirli yerlerinde gezinen karıncalar. Karıncalara zarar vermekten çekindiğimiz için çoğu zaman nasıl müdahale edeceğinizi kestirmekte zorlanırız ve onlara zarar vermeden evimizi temizlemeye çalışırız. Evdeki karıncalardan kurtulmanın yolları oldukça çok basit uygulamalar içerir. Yapılması gereken sadece karıncaların bulunduğu yerlere limon sürmektir. Ayrıca karıncalar tezgah üzerinde ise tezgahın üzerinde limonun gezdirilmesi yeterli olacaktır. Evinizde bulunan  diğer alanlar için de içinde aynı işlemi uygulamak mümkündür.

Limon suyu ile karıncaları engellemek her zaman için mümkündür. Yapılan işlemlerin ardından gözle görülür bir etki oluşturduğu görülebilir.

evdeki-karincalardan-kurtulma-yontemleri2 resimDiğer yandan evdeki karıncalardan kurtulma yöntemleri arasında bir başka uygulama da bebek pudrası olarak karşımıza çıkar. Karıncalar eve girdiği ya da yoğunlaştığı yol üzerine bebek pudrası sürülerek eve girişlerini engellemek mümkündür. Ayrıca karıncaların yollarına tarçın dökmek de aynı şekilde etkiler gösteren uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkar.

Evlerde karıncalar bazen oldukça yoğun  bir şekilde görülebilir. Bu durumun meydana gelmesinin arkasında çeşitli nedenler bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni ise evin belirli alanlarına şeker bırakılmasıdır. Çünkü karıncalar şekeri çok sever ve tabir yerinde ise şekeri algıladıkları an hücüm ettiklerini söylemek mümkündür. Bu yüzden evinde karınca bulundurmak istemeyenlerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Ayrıca karıncaları öldürmeden eviniz temizlemek isteyenler ise yukarıda açıklamış olduğumuz yöntemlerden herhangi birini deneyebilir ve karıncalardan tamamen kurtulabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*