Evde Yapılabilecek Saç Modelleri

Merhabalar, bugünkü konumuz bayanların evde yapılabileceği saç modelleridir. Hem bizi zamandan hemde paradan kazanmamızı sağlayan evde uygulayabileceğimiz pratik modeller bulunmaktadır. Tabi her saç modelini uygulamakta biraz zorlanabiliriz çünkü biraz el becerisi de gerekmektedir. Her bayanın kendine özgü bir el becerisi bulunacağından dolayı yapabileceği saç modelleri de ona göre değişmektedir.Sürekli kuaförlere para vermek istemiyorsak evde kendimizde çok güzel modeller oluşturabiliriz. Hem kendimize olan güvenimiz gelir hem de el becerimiz git gide gelişir. Hatta gittikçe kuaförlerden bile daha güzel saç modelleri yapabiliriz. Çünkü bazen kuaföre gittiğimizde bile istediğimiz saç modelini elde edemeyip, hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Şimdi hep beraber evde yapılabilecek saç modellerine bir bakalım ve evde kendimiz yapmaya çalışalım. Bir kaç denemeden sonra daha iyi sonuç alacağınızdan eminim kızlar !

1- Açık Örgü Modeller

Bayanların çok sevdiği örgülü modelleri daha küçük yaşlarda öğrenmeye başlarız. Evde küçükken kendi oyuncak bebeklerimizin bile saçlarını örmüşüzdür. Şimdi kendimizi geliştirip şahane modeller çıkarmanın tam zamanı ! Biraz uğraş ile çok güzel örgülü modeller elde edebiliriz. Saçlarımızı sağdan ve soldan balık sırtı arkaya doğru örerek helen taç modeli gibi saçlar elde etmemiz mümkündür. Taç şeklinde duran bu örgü modelinini çok beğeneceksiniz.

evde-örgü-saçmodeli-500x402

2- Helen Saç Modeli

Bu saç modelini yaparken ufak bir aksesuara ihtiyaç duyabiliriz. Saçımız açıkken tacımızı kafamıza geçirip sabitleyelim. Sonra düz olan saçlarımızı önden kıvırmaya başlayarak tacın içinden geçirelim. Geriye kalan saçlarımız için de aynı işlemi uygulayalım ve kıvıra kıvıra tacın içine geçirmeye devam edelim. Arkadan çok güzel duran bu saç modelini düğünlerde bile kullanabilirsiniz. Belki de gideceğiniz kuaförden bile daha çok beğeneceksiniz kendi yaptığınız saçı.

Evde-Yapılabilecek-Pratik-Saç-Modelleri-4

3- Fiyonk Saç Modeli

Son zamanlarda epey popüler olan ve evde kolaylıkla yapabileceğimiz bir saç modeli olan fiyonklu saçlar, oldukça eğlenceli durmaktadır. Saçımızı normal topuz yaparmış gibi toplayıp ucundan hafif bırakalım. Topuz olan kısmını ortadan ikiye ayıralım ve ucundan hafif bıraktığımız saçı o aradan geçirelim. Ayrılan saçları tel toka yardımı ile kafamıza sabitleyelim veeee fiyonkumuz hazır !

Evde-Yapılabilecek-Pratik-Saç-Modelleri-33

4- Gösterişli Topuzlar

Bayanların en çok şikayet duyduğu konulardan biri olan saç azlığı, kuaförlerde çok sıkıntı olmaktadır. Az saç ile yapılacak modeller kısıtlı olduğundan ek aksesuarlar gerekebilir veya ek saç gerekebilmektedir. Fakat saçımızı evde yaparken kullanacağımız topuz tokaları ile saçlarımızı olduğundan daha gür göstermemiz mümkündür.

hoop-500x500

5- Örgülü Topuz Modelleri

Örgülü saç modellerini bayanların sıklıkla kullandığından bahsetmiştik. Özellikle son senelerde çok popüler olan örgülü saç modelleri, bayanların evde yapabileceği en kolay modellerdendir. Örneğin, saçımızı yan taraftan toka ile bağlayalım. Mısır örgüsü örebiliyorsak örelim eğer yapamıyorsak normal düz örgü örelim. Sonra örgüyü biraz bollaştıralım. En son olarak örgümüzü bağlı olduğu yerden saralım ve topuz haline getirelim. Oldukça şık bir model olan bu saç modeli, sizlerde farklı bir tarz yaratacaktır.

kolay-yapilan-sac-modelleri-19

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*