Evde Yapabileceğiniz Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri

 Evde Yapabileceğiniz Kalça Sıkılaştırma Egzersizleri

Biz kadınların her zaman sahip olmak istediği sıkı ve kalkık kalçalara kavuşmak, gün içinde yapacağımız birkaç kolay egzersiz sayesinde mümkün. Üstelik Brezilya kalçalarına sahip olmak için Brezilyalı olmanıza da gerek yok.

İşte size evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz birkaç kalça sıkılaştırma egzersizleri;

1- Şınav pozisyonu aldıktan sonra, dirseklerinizi bükerek kollarınızı yere koyun. Ağırlığınızı kollarınıza vererek kendinizi yerden kaldırın. Bunu yaparken vücudunuzun düz bir çizgi gibi durmasına özen gösterin. Karın kaslarınızı ve kalçanızı iyice sıkın. Bir ayağınızı yerden 10 cm kadar kaldırın ve flex yapın. Birkaç saniye böyle durun ve sonra alçalıp hareketi diğer ayağınızı kaldırarak tekrar edin. Sürekli ayak değiştirerek hareketi birkaç dakika boyunca tekrar edin.

kalca-sikilastirma-hareketleri-resim

kalça sıkılaştırma hareketleri

2- Dizlerinizi hafifçe bükerek ayakta durun. Sağ ayağınızı yerden kaldırın ve sol dizinizin açısını değiştirmeden kalçanızı bükün ve gövdenizi zorlanmadan indirebileceğiniz kadar öne indirin. Bu sırada kollarınızı vücudunuzun iki yanına paralel olacak şekilde iki yana açın. Avuç içleriniz aşağıya dönük olacak şekilde durmalı ve sağ bacağınız da vücut hizasında düz bir çizgi gibi durmalı. Başlangıç pozisyonuna dönerek ve bacak değiştirerek 10 tekrar yapın.

[wp_ad_camp_1]

kalca-sikilastirma-egzersizleri-resimli

kalça sıkılaştırma egzersizleri resimli

3- Diz yüksekliğinde bir bank ya da kutuyu arkanıza alıp, birkaç santimetre kadar ilerisinde durun. Her iki elinize de birer dambıl alın ve tek bir hamlede kalçanız bank üzerine paralel oluncaya dek geriye doğru oturur gibi alçalın. Dambılları vücudunuzun önünde düz olarak karşıya uzatıp, kalabildiğiniz kadar bu pozisyonda kalın. Başlangıç pozisyonuna dönün ve 19 kez hareketi tekrar edin.

kalca-sikilastirma-resim

kalça sıkılaştırma

Bu hareket çok kullanılan üst bacak kaslarınızı güçlendirdiğinden, kas dayanıklılığınızı arttırır ve daha uzun süre yorulmamanızı sağlar. Zamanla pozisyonda bekleme sürenizin arttığını ve daha geç yorulduğunuzu göreceksiniz.

Bu son derece basit ve evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz kalça sıkılaştırma egzersizleri sayesinde, kısa sürede sıkı ve kalkık kalçalara sahip olabilir, özgüveninizi yükselterek kalçalarınızı bir kat daha havaya kaldırabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
  • Gülbie Tultag dedi ki:

    fit kalçalara sahip olmak istiyosun ama bu kadar zahmete girmek istemiyosun admin. her şeyin bir bedeli var ama egzersiz yapmakta bazen çok zor oluyorç

Bir Yorum Yapın