Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Nasıl Yapılır Resim

Siz de evde kendi imkanlarınız ile peeling yapabilir ve cildinizde etkili görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz. Kadınların son zamanlarda en çok merak ettiği konulardan biri olarak karşımıza çıkan evde peeling nasıl yapılır? sorusuna gelin daha yakından bakalım.

Evde peeling nasıl yapılır?

Peeling uygulamaları cildin temizlenmesinde ve birtakım lekelerden arındırılmasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Bunun yanında ciltteki siyah lekeleri peeling yöntemleri ile ortadan kaldırmak mümkündür. Peki, evde vücut peeling nasıl yapılır? şimdi bunu size daha detaylı bir şekilde açıklamaya çalışalım.

Evde peeling yapımı için gerekli malzemeler

– 3 yemek kaşığı toz şeker

– 2 adet çilek

– 1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Evde Peeling Nasıl Yapılır1 Resim

Peelingin hazırlanışında ilk olarak çilek bir çatal yardımı ile ezilmektedir. Ardından çilek dışında kalan malzemeler ezilen çileklere ilave edilmektedir. Karışımın hazırlanmasından sonra gerdan bölgesine masaj ile uygulanması peelingin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olacaktır. 2 – 3 dakika kadar gerdan bölgesinde bekletilen karışım, bu sürenin ardından ılık su ile yıkanmaktadır.

Evde peeling uygulamasının haftada 1 kez olmak kaydıyla uygulanması yeterlidir. Ayrıca hassas cilde sahip olan kadınların peelingi hazırlarken toz şeker oranını düşük tutmalarında fayda vardır. Çünkü şeker, hassas ciltler üzerinde istenmeyen etkiler bırakabilmekte ve cildi tahriş edebilmektedir. Bu nedenle peeline düşük miktarda şeker katılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu karışım ile cildinizi etkili bir bakım altına alabilir, başta siyah noktalar olmak üzere var olan lekeleri yok edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*