Evde Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

 Evde Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Her ne kadar yaz aylarında yazılması gereken bir yazı olsa da detaylı bir araştırma yaptığım için şimdiden yaza hazırlanmamız gerektiğini düşündüm. Çoğunlukla kadın denince ailesi olarak farklı yazarlar aynı başlıklar hakkında yazmamaya çalışıyoruz. Yine de bu konuda yani cilt bakımı konusunda benim de söyleyeceklerim var dedim. Koltuk altı beyazlatma yöntemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilinmeyenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Koltuk Altı Beyazlatmak

Koltuk altının gereksiz kararması bir süredir merak ettiğim ve sorun yaşadığım bir konudur. Hal böyle olunca öncelikle bende sizin yaptığınız gibi yerli kaynaklara danışmaya başladım. Bu konuda yeterince bilgi bulamayınca (daha çok birbirini tekrar eden ve çözüm odaklı olmayan) bende yabancı kaynaklara yoğunlaşmaya karar verdim. Bu yazıda da pek çok farklı yabancı kaynaktan koltuk altı beyazlatma yöntemleri ile ilgili içeriğe ulaşabilirsiniz.

Koltuk Altı Neden Kararır

Bu sorunun pek çok cevabı bulunuyormuş. Bunlar arasında en çok bilinenleri hiç şüphesiz devamlı jilet ile kesilmesi ve deodorant kullanımının yoğun olması sayılabilir. Devamlı terlemeye devam edilmesi durumunda da koltuk altının kararması söz konusu olabiliyormuş. Son dönemlerde kadınların kimyasal yöntemler kullanarak koltuk altı kıllarından kurtulmaya çalışmaları da koltuk altı kararmalarının artmasına neden oluyormuş.

Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Büyük bir kısmını zaten biliyor yada tahmin ediyorsunuz. Karbonat kullanmak ve limon ile beyazlatmak bunlar arasında en çok bilinen yöntemler diyebiliriz. Yerli yabancı pek çok kaynakta bu seçenekler yer alıyor. Bir de patates gibi daha az bilinen yöntemlerle de koltuk altı beyazlatılabiliyormuş. Bunları da paylaşabiliriz…

Patates İle Koltuk Altı Beyazlamak

Ülkemizde çok az bilinen yöntemlerden bir tanesi budur. Daha çok yabancı kaynaklarda edindiğimiz bilgiye göre kullanması da son derece kolay bir yöntemdir. Yapılacaklar çok basit:

Bir patatesi ortadan ikiye kesin, dilerseniz ince dilimler halinde de kesebilirsiniz. Koltuk altınızda  kararmaya başlayan bölgeye bol bol sürün. 10 – 15 dakika kadar bekledikten sonra soğuk su ile yıkayın. Etkisini daha hızlı görmek istiyorsanız günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Limon ve Karbonat İle Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemi

Öncelikle ihtiyacınız olan tek şeyin limon ve karbonat olduğunu söyleyebiliriz! Bir limonun yarısının suyunu macun kıvamına ulaşıncaya kadar karbonat ile karıştırıyoruz. Oluşan bu macunu bir süre buzdolabında bekletebilirsiniz. Sonrasında ise uygulama yaptığınız bu macunu koltuk altınıza sürerek 10 dakika kadar kurumasını bekleyin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Bu patatesten biraz daha az uygulanması gereken yöntemi haftada 2 yada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Diğer Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Bu yöntemlerin dışında evde kolay hazırlayacağınız pratik malzemeler yardımıyla koltuk altınızı beyazlatabilirsiniz. Bunun için; salatalık, turunçgiller, zerdeçal ve yumurtanın yanı sıra Hindistan cevizi yağından destek almanız mümkün olabilir. Bu gıdaların içeriğinde barındırdığı doğal beyazlatıcılarla ilgili yeterli araştırmayı inceleme imkanım olmadığı için sadece isimlerini yazarak bırakıyorum.

Tüm bu beyazlatıcılar hakkında yorumlarınızı çok merak ettiğimi belirtmek istiyorum. Dilerseniz forum bölümünden bize ulaşarak daha fazla paylaşım yapmamıza destek olabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın