Evde Kol Kılları Nasıl Alınır?

 Evde Kol Kılları Nasıl Alınır?

Kadınlarda kıl sorunlarının yaşandığı bölümlerden biri de kollar olarak karşımıza çıkar. Kollarda bulunan kılların tekrar ortaya çıkmayacak şekilde alınması gerekmektedir. Özellikle beyaz tenli bayanların kollarında bulunan kıllar hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasına neden olur. Peki, evde kol kılları nasıl alınır? ve hangi yöntemler uygulanabilir? gelin daha yakından bakalım.

Kol kılları nasıl alınır ve uygulanan yöntemler nelerdir?

Genelde kadınlar tüylerinden arınmak için tüy dökücü kremlerden faydalanır. Kol kıllarını almak için kozmetik sektöründe satışa sunulan birbirinden farklı krem çeşitlerini bir arada görmek mümkündür. Özel kokuları ile keyifli bir tüy alma işlemi sunan kremler, çözüm odaklı etkileri ile en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Bunun dışında kol kılları nasıl alınır? detaylı bir şekilde inceleyelim.

– Evde kol kıllarını almak için ağda kullanılabilir. Belirli bir derece ısıtılan ağda, kollarda kılların alınacağı alana iyice yayılır ve kısa bir sonra çekilmesi ile kılların alımı gerçekleşir. Ancak ağda yaparken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunların başında ağdanın kılların büyümesinin ters yönünde çekilmesidir. Kol kılları sık aralıklarla çıkmadığı için yapılan işlem ile ortalama 2 ay kadar kollar kıllardan arındırılabilir.

Bunları da okusanız iyi olur !

Acısız Epilasyon İçin Neler Yapılmalıdır ?

Epilatör Aleti Nasıl Kullanılır ?

Kol kıllarını ağda ile alan kadınların kollarında bazen sivilce meydana gelebilir ve bu nedenle ağda ile kıl almak istemeyebilirler. Ancak bunu önlemek mümkündür. Ağda yapmadan önce kollara sürülecek bebek pudrası sivilce oluşumunu engelleyecektir.

[wp_ad_camp_1]

evde-kol-killari-nasil-alinir1 resim– Kol kıllarını almanın başka bir yolu ise epilastör aletidir. Epilatör aleti kullanımı genel olarak basittir. Aletin kılların büyümesine ters olacak şekilde kollara uygulanması ile istenen sonuçlar elde etmek mümkündür. Bunun yanında epilatör aletinin buz içerikli olanlarından seçilmesi daha az acı duyulması adına önemlidir. Çünkü buz ağda yapılacak alan üzerinde uyuşma meydana getirir ve bu şekilde acı hissi azalır.

– Epilasyon ve ağda uygulamalarının ardından işlem yapılan bölgelere mutlaka nemlendirici krem sürülmelidir. Çünkü yapılan işlemler sonrasında ufak da olsa tahrişler meydana gelebilir. Krem tahrişlerin yok olmasında ve işlem yapılan alanın nemlendirilmesinde etkili olacaktır.

– Vücudun hiçbir yerindeki kıllar için jilet kullanılmayacağı gibi kollar için de kullanılmamalıdır. Jilet belirli bir zaman sonra kollarda kararma oluşturur. Kollarda bulunan kılları jilet almak yapılan uygulamanın pratik hale gelmesi dışında herhangi bir avantaj getirmemektedir. Ayrıca jiletle kıl almak kıl köklerinin kalınlaşmasına ve daha erken çıkmasına neden olur.

– Bazı kadınlar kol kıllarını aktarlarda bulunan ürünler ile almaya çalışmaktadır. Ancak bu tür ürünler içerisinde yer alan maddelerin cilt üzerinden vücuda giriş yaptığı ve sağlıklı olmadıkları ifade edilir. Bu nedenle kullanılması sağlıklı değildir. Çünkü cilt üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin sadece cilt üzerinde kalması gerekmektedir. Cildi geçerek vücuda ulaşan maddeler sağlık açısından zararlıdır.

– Kol kılları için yapılan işlemler hemen her ay tekrarlanmalıdır. Bunun dışında en geç 2 aylık periyotlar ile kol kıllarının alınması tavsiye edilir. Belirli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılan tüy alma işlemleri, kollardaki kılların zamanla seyrelmesine yol açacaktır. Sert yapıda olmayan kıllar, kollarda istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmamaktadır.

Yapılan Yorumlar
 • nefise dedi ki:

  epilatör aleti kullanımı önemli. çünkü yanlış kullanıldığında tüyler tam olarak alınamıyor ve dolayısıyla kötü görüntüler ortaya çıkıyor. bu yüzden kullanmayı öğrenmek gerek.

 • Sezen dedi ki:

  evde kol kılları almak için güzel bir anlatım olmuş. yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

 • jasmin dedi ki:

  kol kıllarını almakta zorlanıyorum. burada anlatılan yöntemleri deneyeceğim bakalım işe yarayacak mı 🙁

 • lalezar dedi ki:

  yaz geliyor benimde kollarımdaki kılları almam gerekiyor. ancak maddi sebeplrdn dolayı bunu evde yapamm gerekiyor, umarım burada anlatılanlar işime yarar. kollarımdaki kılar oldukça yoğun nasıl başedeceğimi bilmiyorum. denicem bu yöntemleri.

 • nermin dedi ki:

  kol tüyleri için jilet kullanıyordum. burada jilet kullanılmaması gerektiğini söylüyor. sanırım kollarımdaki kararmanın nedeni de jilet kllanamamdan kaynaklanıyo. daha önceden bilim olsaydı jilet kullanmazdım ya şu an çok kötü oldum :((((

 • seden dedi ki:

  ben düzenli olarak kol kıllarımı alıyorum, ortalama 1,5 ayda bir olmak üzere aldığımı söyleyebilirim ve hiç bir zaman jilet kullanmadım. bu konudada yazdığı gibi jilet kullanmak yanlış bir uygulama nermin arkadaşım. keşke hiç jilet sürmeseydin kollarına. yine de bundan sonra kullanmazsan zamanla düzelme olabileceğini düşünüyorum.

 • öykü dedi ki:

  ya ben kol kıllarımı çok sık almama rağmen çabuk uzuyo. özellikle yaz döneminde sürekli kol kıllarımı almakla uğraşıyorum. epilasyon dışında daha uzun süreli bir çözüm önersi olan yok mu acaba? sadece epilasyon yaparak mı uzun süre çıkmamasını sağlayabiliyoruz? fikir vermeniz mümkün mü?

 • sibel dedi ki:

  ben tüy dökücü krem kullanıyorum. veet tüy dökücü krem ile kol tüylerini kolaylıkla alıyorum ve üstelik oldukça hızlı bir yöntem benim için. fazla uğraş vermeden kısa sürede kurtuluyorum kol kıllarımdan tavsiye ederim.

 • tennur dedi ki:

  kol kıllarımı almak için ben de sibel arkadaşım gibi tüy dökücü krem kullanıyorum. pratik bir uygulama olması açısından gerekli gördüğüm her an tüy dökücü kremden yararlanıyorum. ama ben bioder tüy dökücü krem kullanıyorum, veet i denemedim daha önce ki zaten bioder krem istdiğim gibi tüylerimi almamda bana yarıdmcı oluyor.

 • pelince dedi ki:

  arkadaşlar tüy dökücü kremler herkesin bilfiği gibi kısa sürei çözümler sunuypr. kol kıllarından tamamen kurtulmak için epilasyon en etkili yöntem. bir defada olsa eğer maddi açıdan imkanınız varsa epilasyon yaotırın ve uzun süre kol kılları ile uğraşmak zorunda kalamyın derim.

 • simba dedi ki:

  Kol kıllarını almak yerine rengini de açabilirsiniz bence.

 • basak dedi ki:

  Bence evde almak yerine epilasyon yaptırmak çok daha risksiz olur.

 • gamze dedi ki:

  Almak yerine oksiyenli su ile sarartmayı da deneyebilirsiniz.Çok da basit bir yöntem aslında.Yalnızca bir pamukla tüm kıllarınıza oksiyenli su sürüp kuruyana kadar güneşte kalmanız yeterli

 • su dedi ki:

  özellikle acıyı engelleyen epilasyon aletleri ile daha rahat alabilirsiniz kol kıllarını

 • maya dedi ki:

  bence almamak en iyisi ama çok fazlaysa bu öneriler oldukça faydalı

 • sude2727 dedi ki:

  çok faydalı olacak bu hele ki yaz aylarında en göze çarpan kısım kollar ne yapsak da kurtulsak diye düşünüyor insan bir bayan olarak temzi kollar da şahane oluyor tabi bu yöntemlerden birini deneyeceğim lazere epilasyona gitmektense evimde yaparım daha iyi

 • pakizehanim dedi ki:

  bnde kol kıllarımdan şikyetçiyim hanımlar ya kollarım beyaz kıllar siyah siyah çıkıyor evde kol kılları alma yöntemleri işe yararsa herhelde yazın en gözdesi ben olucam uzun kollu giymek yerine kısa kollu giyebilmek ne güzel olacak 🙂

 • firdevs dedi ki:

  kızlar bende d bu sıkıntı var nasıl yapsam diye düşünüyordum uzun zamandır bu yazı çok yardımcı olacağa benziyor evde denemekte fayda var kol kıllarından kurtulma yolları için neler denemiyorlar ki

 • tuğçe dedi ki:

  bnim kol kıllarım daha belrgin değil ama yavaş yavaş görünmeye başladılar arkadaşım tüy sarartıcı demişti oda bir süre sonra siyah siyah kıllar çıkınca kötü duruyor bu yöntemlerden birini deneyeceğiz teşekküler 😀

 • Pınar dedi ki:

  Epilasyon cihazı kullanıyorum ve kırmızı noktalar uzun süre geçmiyor şimdi nemlendiricili krem denicem..

 • gaye28 dedi ki:

  Uzun zamandır kol kıllarımın acısız alınması ve alındıktan sonra uzun süre hoş görünmesi için uğraşıyordum çözümü tüy dökücü kremde buldum hatta sprey olanıyla hiç vakit kaybetmeden çözüme ulaşıyorum

 • ziynet p. dedi ki:

  epilasyon aleti ile acı çekiyordum tüy dökücü krem de alerji yapıyordu, bende jilete başvurmak zorunda kalmıştım. kıl dönmesinden kurtulamadım bir türlü ama şuan veet kullanıyorum alerji yapmıyor ve kıl dönmeleri azaldı.

 • ayten göre dedi ki:

  kol kıllarımı almak işkence gibi acısına katlanamıyorum resmen.. soğuk etkisi veren epilasyon aletlerinide deneyeceğim teşekkürler..

 • bukle dedi ki:

  kol kıllarımdan daha önceki dönemlerde bu kadar rahatsız olmuyordum ama artık alma ihtiyacı duyuyorum.. epilasyonu tercih edeceğim büyük ihtimalle…

 • merve dedi ki:

  Bebek pudrasinin epilasyon da kullanıldığını hiç duymamistim en rahatsız olduğum görüntü kırmızı lekeler deneyeceğim

 • Zeynep dedi ki:

  Jilet kullandığım dönemlerde hem çabuk hemde sert çıkıyordu şimdi tüy dökücü krem kullanıyorum ve çok memnunum

 • rüveyda dedi ki:

  epilastör aletini daha önce duymamıştım acıyı azaltıcı etkisi oluşu dikkatimi çekti denemekte fayda var

 • neşe dedi ki:

  hep batık oluşuyordu pudra kullanmaya başladım düzeldi bir de yönünü değiştirdim

 • sıla dedi ki:

  bende jiletle aldırmıştım ama yeniden uzadı bu yöntemide yapacağım:)

 • Seher dedi ki:

  Arkadaslar bende kol kıllarindan sikayetciyim çok fazla yok ama yinede hos durmuyorlar veet tüy dökücü krem kullandıktan sonra çıkan kıllar daha çok mu oluyor?

 • Gül dedi ki:

  Arkadslr bnde ağdayla alıyorum ama bazı yerlerde incelip azalırkn bazı yerlerde cok var

Bir Yorum Yapın