Evde Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır

 Evde Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Yapılır

Her geçen gün haberlerde farklı bir kremin zararlarını okuyoruz. Kremlerin içeriğinde bulunan yabancı maddeler kremleri ciddi anlamda sorunlu yardımcılar haline getirebiliyor. Ev ortamında rahatlıkla hazırlayabileceğiniz ayva çekirdeği maskesi yardımıyla bu sorunun rahatlıkla üstesinden gelebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için forum göz atabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Maskesi

İhtiyacınız olan tek şey bir adet büyük boy ayva! Jel şeklinde forma kavuşacak ayva çekirdeklerini çıkarmak için aynı elmaya dilimlere ayırır gibi ayvayı dilimlerine ayırıyoruz. İçinden çıkan çekirdeklerin sayısına bağlı olarak (büyük boy bir ayvadan minimum 4-5 adet çıkacaktır) bir çay bardağının üçte birine su dolduruyoruz. Çekirdekleri bu çay bardağının içinde 1 2 gün kadar bekletiyoruz. Bu kadar basit! Bu işlem tamamlandıktan sonra jel kıvamında bir ürünle karşılaşıyoruz. Daha önce hiç ayva çekirdeği maskesi yapmadıysanız sadece çekirdekleri kullanarak jel elde etme fikri size garip gelebilir ama bana güvenin.

Ayva Çekirdeği Jeli

Jeli elde etmenin bu kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. Aslına bakarsanız jel formunu incelediğiniz zaman kolay durulanır bir kreme benzediğini de söyleyebiliriz. Sıkılaştırıcı etkisi de bulunan bu kremin asıl önemli artısı ise tamamen doğal olması.

Ayva Çekirdeği Jeli İşe Yarıyor mu

İnternet üzerinde kabaca bir araştırma yaptığım zaman bile pek çok kişinin bu soruyu sorduğunu söyleyebilirim. Her ne kadar ayva çekirdeği maskesi hakkında uzun uzun konuşulmuş olsa da bunu uygulayıp anlatan kişi sayısının bir hayli az olduğunu biliyoruz.

Ben kendim uzunca bir süredir kullandığım için faydalarını birinci ağızdan anlatmak istiyorum.

Sivilce ve sivilce lekelerinin ortadan kalkmasına çok fayda sağlamıyor. Yine de ciltte sıkılaştırıcı bir görünüm elde ettiği için kullanılabilir.

Özellikle doğum sonrası ortaya çıkan çatlaklar için faydalı olduğunu söyleyebilirim. Benim gibi sık kilo alıp veren birisiyseniz kesinlikle basen ve karın bölgenizde ortaya çıkan çatlakların kısa süre içerisinde yavaş yavaş koyu görünümünü kaybetmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz.

Her ne kadar ayva çekirdeği maskesi dendiği zaman cilt sarkmalarını önlediğine dair pek çok yazı okumuş olsam da bunu doğrudan gözlemleme imkanı bulamadım. Bunun dışında göz altı morluk ve torbalarını giderdiği söylense de ben bunu da pek gözlemleyemedim.

Ayva Çekirdeği Maskesi Yorumlar

Özet olarak ayva çekirdeği maskesinden yardım alabilirsiniz. Doğal bir ürün olmasının yanı sıra kullanımı kolay olması ve ekonomik bir şekilde hazırlanması nedeniyle gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

Piyasada satılan ve çok daha pahalı fiyatlardan alıcı bulan pek çok ürün ile kıyaslandığı zaman çok daha ekonomik bir ürün olduğunu görebiliyoruz. Haliyle siz de bu kremden faydalanabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Kullananlar

Pek çok farklı seçeneği bulunan bir maske türüdür. Bu ürünün Hindistan cevizi yağı aloe vera jeli ile ilave yapılarak kullanıldığı durumları da bulunmaktadır. Oysa ki ava çekirdeği maskesi söz konusu olduğunda tek başına kullanmanın benim düşünceme göre daha olumlu sonuçlar ortaya çıkardığını savunabilirim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın