Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba sevgili arkadaşlar, bugünkü konumuzda özellikle bayanları ilgilendiren ev taşırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bir kaç tüyo vereceğiz. Neden özellikle bayanlar diye soracak olursanız, erkekler de taşınma işinde elbet yardımcı olabilir fakat hanımlar kendi evleri hakkında daha hakimiyet sağladıkları için bayanları ilgilendirecek bir konu olarak düşünüyorum. Hangi eşyanın nerede olduğu, kimin kıyafetinin nerede olduğunu hep evin hanımı, annesi bilmektedir. İş dolayısı ile veya maddi durumlardan kaynaklı ev taşımak zorunda kalabiliriz. Yeni bir eve taşınmak güzel gibi gözükse de bir o kadar yorucu ve zahmetli olabilmektedir. Hele ki ev taşırken yaptığınız ufak tefek yanlışlar, sizi çileden çıkartıp, ev taşıma işini kabusa dönüştürebilir. Ev taşıma işini kabusa dönüştürmemek için vereceğim tavsiyelere kulak vermenizi istiyorum. Böylelikle daha kolay bir taşınma işlemi gerçekleştireceksiniz ve eşyalarınızın sağlamlığından emin olacaksınız. işte ev taşırken dikkat edilmesi gerekenler…

1- İyi Bir Nakliye Şirketi

Ev taşırken olmazsa olmazlardan biri nakliye şirketleridir. Bu nakliye şirketlerini ev taşımadan önce iyice araştırmak ve incelemek gerekmektedir. Çünkü nakliye şirketini ne kadar iyi ve profesyonel seçersek, eşyalarımızın güvenliğinden o kadar emin oluruz. Artık yeni nesil nakliyeciler tüm toplama işini kendileri yapmaktadır. Siz sadece kendi özel eşyalarınızı toplayıp, geri kalan tüm ev eşyalarını nakliye şirketlerinin eline bırakabilirsiniz. Bu durum her ne kadar kolay ve güzel gözükse de insan ister istemez şüpheye düşmektedir. Her türlü olumsuzluğa karşı mutlaka bir sözleşme imzalamalı ve eşyada gelecek olan hasarlara karşı önlem almalısınız.

ankara_garantili_ucuz_nakliyat

2- Kolileme Yöntemi

Eğer evdeki eşyalarınızı kolileme işini kendiniz yapmak istiyorsanız, nakliyecilerin yaptığı kolilemeye güvenmiyorsanız, eşyalarınız için sağlam koliler seçmelisiniz. Hatta yaptığınız kolileri isimlendirerek, açma esnasında kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz. Böylece kolileri grup grup ayırabilir ve ev yerleştirme süresini daha kısaya indirebilirsiniz.

c9aea019162e13ed7f6943cdccf37937a

3- Yerleşim Planı

Yeni evinizin bir yerleşim planını oluşturarak eşyaların yerlerini direk tespit edebilirsiniz. Böylelikle bir koli tüm evi dolaşmaktan kurtulacak ve sizlerin yükünü hafifletecektir. Ayrıca yeni evdeki yerleşim planında eşyaların nereye konulacağını planlarsanız, büyük ve ağır eşyaları yerlerine direk koydurabilirsiniz.

muskon-mustakil-konut-projeleri-oda-yerlesim-plani-150e9717642-ctkdmz

4- Abonelikler

Genelde ihmal edilen ve unutulan konulardan biri olan elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri, mutlaka kapattırılmalıdır ve yeni taşınılan adreste hemen açılmalıdır. Yeni adresinize taşınmadan önce aboneliğinizi başlatın ki, eve gittiğinizde elektrik ve suyunuz olmuş olsun. Böylece mağdur olmamış olursunuz.

elektrik-su-dogalgaz-abonmaligi

5- Eşya Listesi 

Ev taşırken eşyalarınızın kaybolmasından veya unutulmasından korkuyorsanız bir eşya listesi mutlaka oluşturmanız gerekmektedir. Ayrıca hangi eşyadan kaç adet var bunları da listenin yanında belirtmeniz gerekmektedir.

evden_eve_tasinacak_esya_listesi

6- Servis Arayın

Beyaz eşya kurulumları için servisten mutlaka randevu alınması gerekmektedir. Böylelikle taşındığınız zaman hemen beyaz eşyalarınızı da kurdurabilir ve kullanımına başlayabilirsiniz. Aksi takdirde yine mağduriyet yaşayabilir ve ev işlerini aksatabilirsiniz.

sssss

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*