Eşimin Ailesi Yemeğe Çağırıyor

Kadın ya da erkek fark etmez, aslında bu durum her iki tarafın da yaşadığı sorunlardan biri. Peki, neden bu sorun yaşanıyor? Hiç düşündünüz mü? Eşlerin ailesi tarafından sürekli yemeğe çağrılma durumlarının çeşitli nedenlerden kaynaklandığını söylemek yanlış olmaz. Bu yüzden eşimin ailesi yemeğe çağırıyor ne yapmam gerekir? ikileminde kalmadan önce neden oluşturacak durumların ortadan kaldırılması gerekir.

Devamlı Eşimin Ailesi Yemeğe Çağırıyor Ne Yapmalıyım?

Aslında bu sorunun cevabını arayan pek çok kişi bulabilirsiniz. Hatta bu yazıyı yazan ben bile çoğu zaman bu soruyu kendime sordum. Devamlı eşimin ailesi yemeğe çağırıyor ne yapmalıyım? bu sorunun cevabı aslında bazı kilit noktalarda gizli. Daha doğrusu yemeğe çağırma durumlarının çok sık olduğunu ve bunun sizin için bir sorun teşkil ettiğini düşünüyorsanız, öncelikle almanız gereken bazı önlemler ve yapmanız gereken bazı girişimler vardır. Şimdi sırayla bunlara bakalım ve devamlı yemeğe çağırma durumlarına biz çözüm bulmaya çalışalım.

Eşinizin Ailesine Uzak Bir Konumda Oturun!

Eşinizin ailesinin sürekli yemeğe çağırması ya da tam olarak şöyle diyelim “çağırabilmesi” kendi evinizin ve eşinizin ailesinin evinin arasındaki yakın mesafeden kaynaklanır. İki lokasyon arasındaki yakın mesafe devamlı yemeğe çağırma ya da çağırabilme nedeni olabilir. Bu yüzden elinizden geldiğince eşinizin ailesine uzak bir konumda ikamet etmenizde fayda vardır. Hatta özellikle iki lokasyon arası en az bir kez toplu taşıma kullanılacak kadar uzaklık olması tercihen uygun olacaktır.

Eşinizin ailesi ile aranızdaki konum yakınlığı sizi sürekli eve davet etmesine neden olur. Aslında aileler bunu çoğu zaman kötü bir niyetle yapmaz. Özellikle karı koca her ikisi de çalışıyorsa yemeklerini kendi evinde yedirerek bu meşakkatli işten sizi kurtarmak ister, ancak bu durum zamanla alışkanlığa dönüştüğünde sizin için zorunluluk haline gelir ve stres yapmanıza neden olur. Bu yüzden ne kadar uzak o kadar iyi demekten kendimi almak istemiyorum.

Eşinizin Ailesi ile Konuşmasını Sağlayın!

Devamlı eşimin ailesi yemeğe çağırıyor ne yapmalıyım? diyorsanız, konuşmakta bir çözüm olabilir. Ancak bu konuşmayı sizin değil, eşinizin yapması daha uygun olacaktır. Eşiniz hitabet konusunda da biraz iyiyse ailesine sizin sürekli gelemeyeceğinizi, size ait bir eviniz ve sorumluluklarınız olduğunu ve hatta çalışıyorsanız akşam çok yorgun olduğunuzu ve bu nedenle direkt kendi evinize giderek dinlenmek istediğinizi belirtebilir. Özellikle iki ev arasında belirli bir mesafe olması durumunda işten çıkıp eşinizin ailesinde yemek yemeniz ve daha sonra bulaşık yıkama, çay faslıydı derken sürecin uzaması sizi gün içerisindeki iş yorgunluğu ile beraber daha da kötü bir duruma getirebilir. Özellik bu durumun sürekli tekrarlandığı düşünülürse sizin için oldukça yorucu bir süreç ortaya çıkar.

Eşinizin Ailesine Karşı Net Tavrınızı Ortaya Koyun!

Bu durum sizin için bir sorun oluşturuyorsa net tavrınızı ortaya koymanızda fayda vardır. Özellikle yoğun bir iş hayatına sahipseniz ve evinizde birtakım sorumluluklarınız varsa devamlı eşinizin ailesine gitmeniz sizin için yorucu bir süreç olacaktır. Bu nedenle karşı tarafı da incitmeden tavrınızı ortaya koyarak daha sonradan meydana gelebilecek istenmedik durumların önüne geçebilirsiniz. Yaşadığınız yoğunluğu ve sürekli zaman ayıramayacağınızı belirtmeniz bu konuya kısmen de olsa çözüm getirecektir.

Ailelerin çocukları ile bir arada olmayı istemeleri kadar doğal bir durum olamaz. Ancak evlenmiş bir çocuğun artık hayata dair farklı sorumlulukları vardır. Her şeyden önce artık tek başına değildir ve eşiyle birlikte yaşadığı kendine ait bir aileye sahiptir. Anne ve babalar ilk zamanlarda bunu tam olarak anlamak istemez ve her şeyin eskiden olduğu gibi devam etmesini ve çocuğunu sürekli görmek ister. Ancak gelin ya da damadın aile kavramına nasıl baktıklarını anlamaya çalışmadıkları sürece birtakım sıkıntılar çıkar. Bu nedenle bazı durumlarda hoşgörülü olmaları ve çocuklarını kullanarak gelinlerini ya da damatlarını zor bir sürece sokmamaları gerekir. Aksi taktirde çocuğunun yeni kurduğu aile içerisinde istenmedik sorunlar baş gösterebilir. Eşinizin ailesinin devamlı sizi yemeğe çağırdığı durumlarda size se bazı görevler düşer. Siz de her zaman olmasa bile en azından arada bir bu davete icabet etmeli ve eşinizin ailesinin çocuğunu görmeyi istemesini anlayışla karşılamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*