Eşim Oyun Bağımlısı Ne Yapmalıyım

Çağımızın en büyük sorunları arasında telefon/bilgisayar bağımlılığı geliyor. Pek çok kişinin zaman geçirmek için yaptığını söylediği şey yavaş yavaş yuvalar yıkacak noktalara gelebiliyor. Eşim oyun bağımlısı diyen eşlerin dertlerin bir nebze de olsa çare bulmak için bu yazıyı yayınlamaya karar verdik. Başka konu başlıkları hakkında bilgi sahibi olmak adına kadın forumu bölümü sizi bekliyor. Buraya göz atabilirsiniz.

Eşim Telefonla Çok Oynuyor

Öncelikle hiçbir şey sebepsiz değildir! Eşiniz ile iletişiminizin, onun çevresi ile  iletişimi iş yoğunluğu ve ailesi bu alışkanlığına etki edebilir. Pek çok asosyal kişi zamanının büyük bir kısmını telefon/bilgisayar başında geçirdiği gibi bazen de zaman geçirmek için bizde telefona başvurabiliyoruz. Peki ama ne yapmak gerekiyor?

Kabaca Avusturya, Almanya ve İsveç kaynaklı kadın forumuna göz attığım zaman ülkemizde olduğunun birkaç misli eşim oyun bağımlısı konusunda yazı yazıldığını görebiliyorum. Gelişmişlik düzeyi, ekonomik durum bu konuda çok etki etmiyor anlaşılan…

Onunla İletişim Kurmayı Deneyin

Eşiniz çoğunlukla sizinle zaman geçirmekten sıkıldığı için, yaptıklarınızın rutine binmesinden dolayı, ekonomik sıkıntılardan yada iş hayatının zorluklarından dolayı telefonunun yada bilgisayarının yanına gitmeyi deneyebilir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde öncelikle eşinizle yada sevgilinizle bu ilişkinin böyle devam edemeyeceğini belirtir bir konuşma yapmalısınız. Eşiniz sizi çantada keklik gördüğü için hep yanında olduğunuzdan emin olduğu için bu şekilde davranıyor olabilir. Bu sebeple onunla sosyal planlar yapmayı deneyebilirsiniz.

Planlarınızın Dışında Tutmayı Deneyin

Biraz önce de belirttiğimiz gibi eşim oyun bağımlısı diyorsanız ve onu beraber yaptığınız planlar ile (tiyatro, sinema, dışarıda eğlence gibi) bu huyundan vazgeçiremediyseniz. Yavaş yavaş onsuz planlar yapmaya başladığınızı hissettirebilirsiniz. Sizi her zaman için bıraktığı yerde bulamayacağını anladığında kendine çeki düzen vermeyi deneyebilir. Her zaman bu durumun olumlu sonuçlar vermeyeceğini göz ardı etmemek gerekir.

Profesyonel Destek Alın

Bu konuda uzmanlardan gerekli desteği alması için onunla iletişim kurun. Bu konuda olumlu bir yaklaşım sergilemesi için bazı olumlu/olumsuz örneklerden bahsedin. Bu sayede daha rahat destek almasını sağlayabilirsiniz. Farklı konularda (cinsellik, yemek yapma, muhabbet etme) soğuma olup olmadığını destek alırken dile getirebilirsiniz.

Farklı konu başlıkları hakkında ön plana çıkan seçenekleri forum bölümünden bize yazabilirsiniz. Kadın forumu bölümümüz bu konularda karşılıklı sohbet etmek ve fikir alışverişi sağlamak için açılmıştır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*