Eşim Artık Beni Umursamıyor Ne Yapmalıyım

Şu ara çok sık duyduğum ve yorumlarını okuduğum konuların ortak çığlığı bu başlık diyebilirim. Çoğunlukla artık değer vermeyen bir sevgili, nişanlı yada eş durumundan bahsediyoruz. Peki ama ne yapmak gerekir? Eşim artık beni umursamıyor diyenlerin yapması gerekenleri elimizden geldiğince yazmaya çalışacağız.

Nasıl Bu Noktaya Geldik Konusu

İnternette bu sorununuza bir cevap yada destekçi arıyorsanız öncelikle bu noktaya nasıl geldiğinizi sorgulamanızı istiyorum. Biz genellikle suçu hep karşımızdakinde aramayı seviyoruz. Yanlış anlamayın suçun sizde olduğunu söylemiyorum ama özeleştiri yaparak sizde suç olup olmadığını düşünürseniz soruna daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

En son eşinizden yada sevgilinizden nasıl şikayetçi olmaya başladınız. Şikayetin dozu ne oldu? Size olan davranışları ilk ne zaman değişmeye başladı? Sizce bunda başka insanların payı yada suçu var mı? Gibi soruların cevaplarını arayabilirsiniz.

Bazen ilgi ve sevginin de aşırıya kaçması sonucunda umursamama yada değer vermeme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Her ne kadar siz onun sizi umursamadığını yada değer vermediğini düşünseniz de bazı durumlarda aşırı çalışma, yorulma yada evliliğin rutine binmesi gibi sebeplerden dolayı eşler arasında buna benzer sorunların ortaya çıkabildiğini söyleyebiliriz.

Eşimin Bana Değer Vermesi İçin Ne Yapmalıyım

Öncelikle objektif bir şekilde sebebini bulun. Sorunun sizden kaynaklı olma ihtimalini uzun uzun düşünün. Bunun dışında ilişkilerde ortaya çıkan sorunlarda çoğunlukla sanılanın aksine üçüncü kişinin bulunma ihtimali azdır. Çoğunlukla her şeyin rutine binmesi, kişinin sevdiğine sahip olduğu için alışkanlıkları arasına girmesi, önemsememe gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten çözüm için problemin tespiti büyük bir önem arz eder.

Değerlerinizi Koruyun ve Yenilikler Katmaya Çalışın

İlişkinizin ilk günlerinde ki heyecanın gittiğini, onun sizi eskisi kadar sevmediğini ve zaman içerisinde bunun artacağını düşündüğünüzü biliyorum. Zamanında benim de başıma geldiği için size tavsiyeleri ancak ve ancak kendi yaptıklarım üzerinden verebilirim.

Öncelikle kendinizin değerli olduğunu unutmayın. Eşim artık beni umursamıyor ne yapmalıyım yazımız boyunca altını çizdiğimiz durumun farkında olma konusunu unutmadan kendinizi geliştirmeye devam edin. Bu sayede eşinizin yada sevgilinizin sizi yeniden keşfetmeye başlaması yada ilişkinizi yeniden hareketlendirme ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Çoğunlukla değerlerinizi ve kendinizi keşfetmeniz bu şekilde mümkün olacaktır.

Farklı konuda merak ettiklerinizi forum bölümünden bize sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!