Erkeklerin Zevk Noktaları Nerelerdir?

Erkekler nasıl baştan çıkar

Partnerlerini seven bireyler partnerini yatakta nasıl daha fazla mutlu edebileceklerini araştırıyorlar. Erkeklerin zevk noktaları neresidir? sorusunun cevabı normal zamanda, ön sevişmede ya da cinsel ilişki sırasında  çok işinize yarayabilir. Yazımıza erkekler üzerinde yapılan bir araştırmayla başlamak istiyoruz. Yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre 7158 erkekten sadece %21’i en hassas bölgelerinin genital bölgeleri olduğunu söylüyor. %75 oranında erkek ise ön sevişmeyi sevdiğini ve %62’si ise cinsel ilişkilerinin %70’inde ön sevişme yaptıklarını belirttiler.

Erkeklerin en hassas noktaları sorusu sorulduğunda ise;

 • Boyun bölgesi %12
 • Kulaklar %7
 • Arka %8
 • Çene %13 (işte bu kısım çok ilginç)
 • Bacak araları %10
 • Genital Bölgeler %21
 • Ayaklar %7
 • Göz kapakları %6
 • Sırt kısmı %5
 • Karın kaslarının alt kısmı %11 cevapları alındı.

Bu aşamada erkeklerin cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılması için hassas bölgelerine etki etmek, istenen sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlamak için ne yapmalıyız sorusu akıllara geliyor. Bunun için erkeklerin hoşlandığı noktalarının bilinmesi ve ilişki esnasında bu bölgelere dokunulması gerekmektedir. Şimdi erkeklerin seks anında sevdiği şeyler nerelerdir? bunlara daha yakından bakalım ve cinsel ilişkilerinizde sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

erkeklerin zevk noktaları
erkekler nasıl baştan çıkar

Erkeklerin zevk noktaları neresi

Cinsel ilişkide daha etkili bir erkek meydana getirmek için bazı bölgelere yani erkeklerin rahatlama yöntemleri konusunu iyi bilmek gerekir. Bu bölgelere etki etmek erkeğin daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve bu şekilde cinsel ilişki esnasında etkili sonuçlara ulaşılmaktadır. Erkeğin zevk noktası konusunu aşağıda listesini sunduğumuz 8 maddede derledik.

Erkeklerin Rahatlama Yöntemleri – Alt dudağın dış kenarı

Hassas noktalardan biri olan alt dudağın dış kenarı, öpüldükçe erkeğin daha yüksek oranda uyarılmasını sağlamaktadır. Bunun nedeni uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda alt dudağın dış tarafında kalan sinirlerin hassas olması ve cinsel ilişkide erkekleri zevke getirmesi olmaktadır.

Boynun ön kısmı

Boynunun ön kısmı da erkeklerin rahatlama yöntemleri arasında yer almaktadır. Kadınların ilgi gösterdiği bölgelerden biri olan boynunun ön kısmı, tiroid bezinden başlayarak aşağı inen bölge cinsel organla bağlantılı olmaktadır. Bu nedenle ilişki sırasında bu bölgeye yönelmek sevgilinizi uyarma konusunda etkili bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerin Göğüs Uçları

Kadınlarda göğüs uçları uyarılmak için etki edilen bölgelerden biridir. Aynı şekilde erkeklerde de göğüs uçları cinsel ilişki sırasında hassaslık kazanan noktalar arasındadır. Uzmanlar ilişki esnasında sevgilinizin göğüs uçlarına dokunulmasını ve beyine gönderilecek şok dalgalarının erkeği etkileyeceğini belirtmektedir.

Erkeklerin Zevk Noktaları – Perine Bölgesi

Perine bölgesi de erkeklerin rahatlama yöntemleri arasında karşımıza çıkmaktadır. Anüs ve cinsel organ arasında kalan bölgeye dokunmak erkeğin daha fazla uyarılması adına önemli  bir konumda yer almaktadır ve bu nedenle perine bölgesi anatomisi konusuna hakim olmamız gerekir. Uzmanlar, erkeklerde perine bölgesinin büyük bir orgazm sağlayıcı olduğunu ifade etmektedir. Yapacağınız perine masajı ile erkek arkadaşınızı ya da eşinizin seksten alacağı keyfi daha üst düzeylere çıkarabilirsiniz. Bu sihirli noktanın bir yanı da partnerinizin perine bölgesine yapacağınız dokunuşlarla eşinizin boşalma anını kontrol edebilirsiniz.Ancak perine bölgesi yırtılması gibi olaylar partnerinizin başına gelebilir. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Erkeklerin zevk noktaları – Gövde

Fiziksel ve psikolojik olarak erkekleri tatmin eden bölge olarak gövdeyi söyleyebiliriz. Ellerinizi bu bölgede gezdirerek erkeğin uyarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle kadınlara ilişkide sık sık bu bölgeye dokunmaları tavsiye edilmektedir. Gövdeye yapacağınız dokunuşlarda omuz bölgesini de ihmal etmemenizi öneririz. Özellikle de partnerinizin gövdesine boydan boya tırnaklarınız aracılığıyla yapacağınız küçük dokunuşlar çok etkili olacaktır.

Penisin başı

Partnerinizin en çok hassas olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkan penis başı, erojenin oldukça yoğun olduğu bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük bir etkiye büyük bir tepki ortaya çıkaran bu nokta, eşinizin en çok zevk aldığı nokta olmaktadır. Hatta sadece bu bölgeye dokunarak eşinizin ilişki için istekli hale getirmek mümkündür.

Testislerin birleştiği çizgi

Herkes tarafından bilinen bu bölge, oldukça etkili bir noktadır. Kadınların genelde utangaçlıktan dolayı görmezlikten geldikleri bu nokta, erkeğin istekli ve heyecanlı olması için dokunulması gereken önemli kısımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Frenulum Bölgesi

Akıllara hemen Frenulum nedir ve erkeklerde frenulum bölgesi neresidir ? soruları geliyor. Penisin hemen altında kalan ve genelde dikkat çekmeyen noktalardan biri olan frenulum bölgesi, birçok sinirin yer aldığı bir bölgedir. Ön sevişme anında dokunulması gereken ilk bölgelerden biri olan frenulum, sinir uçlarının çok olduğu bir bölge olduğundan dolayı partnerinizi baştan çıkarma yollarından biridir. Erkeklerin dokunulduğunda etkilendiği noktalardan biri olması, cinsel ilişkide göz ardı edilmemesi gereken yerlerdendir.

Diğer Kaynaklar:

8 Male Pleasure Spots

10 Sex Tips for Every Spot On a Man’s Body

Men reveal the most sensitive areas on their bodies

23 yorum

 1. eşini tanımak isteyen bayanlar için oldkça yararlı bir anlatım olmuş. hala bilinçsizlikten dolayı cinsel ilişkide sorun yaşayan çiftler var bunun en önemli nedenleri kişinin karşısındaki insanı tanıymaması ve konuşamaması. cinsel ilişkide karşı tarafla konuşabilmek bişeyleri açık şekilde dile getirmek gerekiyor. çünkü tahminler üzerinden iliişki olmaz. zaten başarılı bir ilişki de bu şekilde yaşanmaz.

 2. sizlere soruyorum erkekler nerreden etkilenmiyorki zevk aldıkları noktalar şeklinde bir kategorizelendirme yapılsın 🙂 onların etilenmediği yer olmaz.

 3. Bi erkek olarak gercekten sizleri bu aciklayici bilgilerinizden dolayi tebrik ediyorum, bu bilgileri bayanlarin ogrenmesi beni gercekten cok mutlu etmistir lütfen bilenler bilmeyenlere ogretsinler .Saygi ve SEVGILERIMLE. …

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*