Erkeklerin Zevk Noktaları Nerelerdir?

Partnerlerini seven bireyler partnerini yatakta nasıl daha fazla mutlu edebileceklerini araştırıyorlar. Erkeklerin zevk noktaları neresidir? sorusunun cevabı normal zamanda, ön sevişmede ya da cinsel ilişki sırasında  çok işinize yarayabilir. Yazımıza erkekler üzerinde yapılan bir araştırmayla başlamak istiyoruz. Yurt dışında yapılan bir araştırmaya göre 7158 erkekten sadece %21’i en hassas bölgelerinin genital bölgeleri olduğunu söylüyor. %75 oranında erkek ise ön sevişmeyi sevdiğini ve %62’si ise cinsel ilişkilerinin %70’inde ön sevişme yaptıklarını belirttiler.

Erkeklerin en hassas noktaları sorusu sorulduğunda ise;

  • Boyun bölgesi %12
  • Kulaklar %7
  • Arka %8
  • Çene %13 (işte bu kısım çok ilginç)
  • Bacak araları %10
  • Genital Bölgeler %21
  • Ayaklar %7
  • Göz kapakları %6
  • Sırt kısmı %5
  • Karın kaslarının alt kısmı %11 cevapları alındı.

Bu aşamada erkeklerin cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılması için hassas bölgelerine etki etmek, istenen sonuçların ortaya çıkmasına olanak sağlamak için ne yapmalıyız sorusu akıllara geliyor. Bunun için erkeklerin hoşlandığı noktalarının bilinmesi ve ilişki esnasında bu bölgelere dokunulması gerekmektedir. Şimdi erkeklerin zevk noktaları nerelerdir? bunlara daha yakından bakalım ve cinsel ilişkilerinizde sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

erkeklerin zevk noktaları

erkekler nasıl baştan çıkar

Erkeklerin zevk noktaları neresidir?

Cinsel ilişkide daha etkili bir erkek meydana getirmek için bazı bölgelere gereğinden fazla etki edilmesi gerekmektedir. Bu bölgelere etki etmek erkeğin daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve bu şekilde cinsel ilişki esnasında etkili sonuçlara ulaşılmaktadır. Erkeğin zevk noktası konusunu aşağıda listesini sunduğumuz 8 maddede derledik.

Alt dudağın dış kenarı

Hassas noktalardan biri olan alt dudağın dış kenarı, öpüldükçe erkeğin daha yüksek oranda uyarılmasını sağlamaktadır. Bunun nedeni uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda alt dudağın dış tarafında kalan sinirlerin hassas olması ve cinsel ilişkide erkekleri zevke getirmesi olmaktadır.

Boynun ön kısmı

Boynunun ön kısmı da erkeklerin zevk noktaları arasında yer almaktadır. Kadınların ilgi gösterdiği bölgelerden biri olan boynunun ön kısmı, tiroid bezinden başlayarak aşağı inen bölge cinsel organla bağlantılı olmaktadır. Bu nedenle ilişki sırasında bu bölgeye yönelmek erkeği uyarma konusunda etkili bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Erkeklerin Göğüs Uçları

Kadınlarda göğüs uçları uyarılmak için etki edilen bölgelerden biridir. Aynı şekilde erkeklerde de göğüs uçları cinsel ilişki sırasında hassaslık kazanan noktalar arasındadır. Uzmanlar ilişki esnasında erkeklerin göğüs uçlarına dokunulmasını ve beyine gönderilecek şok dalgalarının erkeği etkileyeceğini belirtmektedir.

Perine Bölgesi

Perine bölgesi de erkeklerin zevk noktaları arasında karşımıza çıkmaktadır. Anüs ve cinsel organ arasında kalan bölgeye dokunmak erkeğin daha fazla uyarılması adına önemli  bir konumda yer almaktadır. Uzmanlar, erkeklerde perine bölgesinin büyük bir orgazm sağlayıcı olduğunu ifade etmektedir. Yapacağınız perine masajı ile erkek arkadaşınızı ya da eşinizin seksten alacağı keyfi daha üst düzeylere çıkarabilirsiniz. Bu sihirli noktanın bir yanı da partnerinizin perine bölgesine yapacağınız dokunuşlarla erkeğin boşalma anını kontrol edebilirsiniz.

Gövde

Fiziksel ve psikolojik olarak erkekleri tatmin eden bölge olarak gövdeyi söyleyebiliriz. Ellerinizi bu bölgede gezdirerek erkeğin uyarılmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle kadınlara ilişkide sık sık bu bölgeye dokunmaları tavsiye edilmektedir. Gövdeye yapacağınız dokunuşlarda omuz bölgesini de ihmal etmemenizi öneririz. Özellikle de erkeğinizin gövdesine boydan boya tırnaklarınız aracılığıyla yapacağınız küçük dokunuşlar çok etkili olacaktır.

Penisin başı

Erkeklerin en çok hassas olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkan penis başı, erojenin oldukça yoğun olduğu bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük bir etkiye büyük bir tepki ortaya çıkaran bu nokta, erkeklerin en çok zevk aldığı nokta olmaktadır. Hatta sadece bu bölgeye dokunarak bir erkeği ilişki için istekli hale getirmek mümkündür.

Testislerin birleştiği çizgi

Herkes tarafından bilinen bu bölge, oldukça etkili bir noktadır. Kadınların genelde utangaçlıktan dolayı görmezlikten geldikleri bu nokta, erkeğin istekli ve heyecanlı olması için dokunulması gereken önemli kısımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Frenulum Bölgesi

Akıllara hemen Frenulum nedir? sorusu geliyor. Penisin hemen altında kalan ve genelde dikkat çekmeyen noktalardan biri olan frenulum bölgesi, birçok sinirin yer aldığı bir bölgedir. Ön sevişme anında dokunulması gereken ilk bölgelerden biri olan frenulum, sinir uçlarının çok olduğu bir bölge olduğundan dolayı partnerinizi baştan çıkarma yollarından biridir. Erkeklerin dokunulduğunda etkilendiği noktalardan biri olması, cinsel ilişkide göz ardı edilmemesi gereken yerlerdendir.

Diğer Kaynaklar:

8 Male Pleasure Spots

10 Sex Tips for Every Spot On a Man’s Body

Men reveal the most sensitive areas on their bodies