Erkeklerin Sevdiği Saç Modelleri Nelerdir

Son derece ucu açık bir konu ile karşınızdayız. Erkekler hangi saç tiplerinden daha çok hoşlanırlar? Bu sorunun tek bir cevabı olması mümkün müdür? Her ne kadar cevap kendini net bir şekilde belli ediyor olsa da yapılan bazı anketlere bakıldığında birkaç farklı saç tipi üzerinde yoğunlaşabiliyoruz.

Erkekler Hangi Saç Tipinden Hoşlanırlar

Yapılan anketler neticesinde ilk sırada bir klasik olarak kendini gösteren düz saç tipi bulunuyormuş. Bu durumun temel nedeni ise kuaförlerin en rahat uyguladığı ve kadınlara en çok yakışan saç modeli olarak düz saç tipinin ilk sırada yer aldığıdır. Tabi ki rengine ve saç tipine bağlı olarak değişiklik gösterse de en çok tercih edilen saç tipinin en çok beğenilen saç tipi olması da ayrıca dikkat çekiyor.

At Kuyruğu Tipi

Partnerinizi etkilemek istiyorsanız kesinlikle at kuyruğu bunun için uygun bir seçenek olacaktır. 200 farklı kişide yapılan bir ankete göre en çok sevilen ikinci tip saçın at kuyruğu olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar erkekler bu sevgilerini doğrudan dile getirmeyi başaramamış olsalar da at kuyruğu saç tipine sahip olan kadınların daha çekici geldiklerini de itiraf etmişler. Sizin de uzun saçınız varsa toplayarak at kuyruğu görünümüne kavuşturarak sevdiceğinizi etkilemeyi başarabilirsiniz.

Dalgalı Saç Tipi

Bu konuda yine farklı bir araştırma göstermiştir ki Hollywood başta olmak üzere modern film endüstrisi en çok dalgalı saç tipine sahip olan yeni film yıldızları ortaya çıkarmıştır. Tabi ki erkeklerin ilgisi merkeze alınarak ortaya çıkarılan bu durumda şüphesiz ki ilginin doğrudan bir ilişkisi olduğunu da reddetmemek gerekiyor. Erkekler için uygun olan saç tipinin bulunması için bizim baktığımız birden fazla anket sonucunda da dalgalı saç tipinin özellikle ilk sıralarda yer aldığı da şaşırtıcı!

Kıvırcık Saç Tipi

Bu biraz daha ucu açık bir konu başlığı olarak ortaya çıkıyor. Çünkü kuaförlerinde çok yakından bildiği gibi her saç kıvırcık olamayacağı gibi her yüz tipi de kıvırcık saç tipini taşımayı başaramaz. Yine de özel bir yüz tipine sahipseniz veya saçlarınız kıvırcıksa bu durumun avantajlarından yararlanmak için tam istenen donanımlara sahip olduğunuzu da özellikle belirtmek gerekiyor.

Sonuç Olarak

Her ne kadar farklı saç tiplerinden bahsetmiş olsak da insanın kendine güveninin gelmesi için öncelikle kendini sevmesi gerekmektedir. Hoşunuza gitmeyen bir saç tipi ile dolaşmak pek bu duruma uygun gelmeyecektir. O sebeple sevdiğiniz saç tipinizi elde etmek için farklı saç şekillerini deneyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*