Erkeklerde Saç Dökülmesi

erkeklerde saç dökülmesi resim

Erkekler de kadınlar gibi saçlarında birtakım sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunlardan biri de saçlarda dökülmelerin meydana gelmesidir. Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri farklı koşullarda karşımıza çıkabilmektedir. Şimdi erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinin hangi nedenlerle ortaya çıktığını daha yakından görelim.

Erkeklerde saç dökülmesi nedenleri nelerdir?

erkeklerde saç dökülmesi1 resimErkeklerde ortaya çıkan saç dökülmelerinin nedenleri farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Şimdi başlıca nedenlerin neler olduklarını daha detaylı bir şekilde inceleyelim. Erkeklerde saç dökülmelerinin başlıca sebepleri aşağıdaki gibidir.

Saç dökülmesi nedenleri

– Genlerden dolayı olan oluşan saç dökülmeleri

– Gün içerisinde saçların yıkanmaması ve gerekli bakımın yapılmaması

– Saçların kirden dolayı dayanıklılığını yitirmesi ve gerektiği gibi temizlenmemesi

– Saç tipi yağlı olanların doğru şampuanlar kullanmaması

– Gerekli saç bakım ürünlerinin kullanılmaması

– Gün içerisinde kullanılan jöle vb saç ürünlerinin saçlarda fazla tutulması

Saçlar en az cilt kadar hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilde nasıl bakım yapılıyorsa aynı zamanda saçlara da gerekli bakımın yapılması gerekir. Bu nedenle daha etkili saçlara sahip olmak ve saçlarda dökülmeleri önlemek için belirli periyotlarda saçları bakım altına almak mecburidir. Peki, erkeklerde saç dökülmesini önleme konusunda neler yapılabilir? Şimdi bunlara bakalım.

Saç dökülmesine çözüm

– Saçlarda istenmeyen problem olan saç dökülmesini önlemek için düzenli bakım şarttır. Bu nedenle erkeklerde saç dökülmesine çözüm olarak ilk olarak yapılması gereken saçların günlük yıkanmasıdır. Çünkü gün içerisinde kullanılan jöle, wax ve buna benzer ürünlerin saçlarda gereğinden fazla tutulması saçların dökülmesine neden olmaktadır.

– Saçların daha bakımlı olması ve çevresel faktörlere karşı direnç sağlaması için bakım ürünlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

– Gereksinim duyulan vitamin ve mineral için saç çıkarıcı bitkisel ürünler tercih edilebilir. Bu ürünler yeni saçların çıkmasını sağladığı gibi aynı zamanda dökülmelerin önüne geçmektedir.

– Ayrıca kepek oluşumuna engel olan şampulanların tercih edilmesi yine saç dökülmesine çözüm olacak bir uygulamadır. Kepeğe karşı etkili olan şampuanlar saç tipine uygun olmasının yanında dökülmelerin de önüne geçmektedir.

1 yorum

  1. saçlarımın dökülmesi yukarıda dediğiniz gibi genlerden dolayı bunun için bir çok dermatoloğa gittim fakat bir sonuç alamadım acaba bitkisel neler kullanabilirim tek umudum onlar artık 🙁

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*