Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

erkek-yuz-bakimi-nasil-yapilir resim

Cilt bakımına dikkat eden sadece kadınlar değildir. Kadınların yanı sıra erkekler de cilt bakımlarına oldukça önem vermekte ve bakımlı bir cilt görünümü meydana getirmeye çalışmaktadır. Özellikle ciltte yer alan lekeler, kırışıklıklar ve siyah noktalar için birçok erkek cilt bakımına önem vermektedir. Sıralamış olduğumuz bu problemlerin genelde yüzde meydana geldiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle erkekler yüz bakımlarına diğer bölgelere oranla daha fazla önem vermekte ve bu nedenle yüz bakımında hassas davranmaktadır. Peki, erkek yüz bakımı nasıl yapılır? gelin buna daha yakından bakalım.

Erkek yüz bakımı maske önerileri

Avon clearskin blemish temizleyici maske

erkek-yuz-bakimi-nasil-yapilir1 resimErkeklerin yüzlerinde yaşadığı problemlerin başında gözeneklerin kapanması gelmektedir. Avon clearskin blemish temizleyici maske, gözeneklerin küçülmesini sağlar ve bunun yanında cilde yapışan tozun arındırılmasına yardımcı olur. Yüz bakımında önemli etkiler meydana getiren maskenin haftada 3 kez yapılması yeterlidir.

Ürünün fiyatı: 13 TL

Transvital for men yüz bakım maskesi

Transvital yüz bakım maskesi tüm cilt tipleri için uygun maske uygulamaları arasında yer alır. İçeriğinde çeşitli bitki özleri ve doğal yağlar barındıran maske, provitamin B5 ve avokado yağı ile cildin nem oranının yükselmesine yardımcı olur. Ayrıca tek kullanımlı bir maskedir ve ciltte oluşan parlamanın önüne geçerek daha yumuşak bir cilt meydana getirir.

Maske haftada 3 kez uygulanabilir. Uygulama sırasında cildin temiz olması gerekir ve uygulamanın ardından ortalama 10 dakika kadar beklenir. Bunun ardından yüzün ılık su ile yıkanması yeterli olacaktır.

Ürünün fiyatı: 110 TL

Iroha nature revitalising and maisturizing bakım maskesi

Iroha natüre bakım maskesi erkekler için üretilen özel maskelerden biri olarak karşımıza çıkar. Cildi dinlendiren ve ardından nem kazandıran maske, erkek yüz bakımı maskeleri arasında etkili bir konumda yer alır. Bunun yanından cildin daha genç görünmesini sağlayan maske, içeriğinde paraben içermez. Cilde uygulanmasının ardından 15 dakika kadar yüzde bekletilir ve sonrasında yüz maskeden arındırılır. Ancak maske yüzden alınmasından sonra yıkama yapılmaz. Maskenin haftada 1 kez uygulanması yeterlidir. Tek kullanımlık maske çeşitlerinden biri olan iroha natura revitalising and maisturizing bakım maskesi uygulama sırasında gözden uzak tutulmalıdır.

Ürünün fiyatı: 10 TL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*