En Yakın Arkadaşım Bir Erkek

“Bir kadının düşmanı yine başka bir kadındır” diye boşuna dememişler. Oysa erkekler… Erkekler saftır, plan yapmayı dolap çevirmeyi fazla bilmezler. Halbuki bir kadının aklından geçenleri tahmin etmek, sandığınız kadar da kolay olmayabilir. Bu nedenle birçok kadın, en yakın arkadaş tercihlerini erkeklerden yana kullanıyor. Peki erkeklerle arkadaş olmanın yararları nelerdir?

1) En yakın arkadaşınızı karşı cinsten seçmek, sevgiliniz ve en yakın arkadaşınız ile ilgili aklınıza gelebilecek şüpheleri ortadan kaldırır, böyle sorunlarla boğuşmanıza gerek kalmaz. Erkekler, kadınlara göre daha iyi saklarlar. Erkekler dedikodu yapmayı sevmediklerinden, söylediğiniz bir ayrıntıyı bir başkasından duymanız neredeyse imkansızdır.

en-yakin-arkadasim-erkek-

2) Disko, gece kulübü gibi eğlence merkezlerine gittiğinizde, kısacası kalabalık ortamlarda sizi kollarlar. Ayrıca yanınızda bir erkek arkadaşınızın olması size de güven verir. Aileniz de yanınızda güvenilir bir erkek olduğu sürece, gece çıkmalarınıza müsaade edecektir.

en-yakin-arkadasim-erkek-2

3) Elektrikli aletler; bilgisayar, televizyon bozulduğunda, ampul patladığında ya da musluk akıttığında yardımınıza koşar. Oysa bir kız arkadaş, böyle bir durumda hiç bir şeyden anlamayacak. Üstelik erkekler, tüm bu yaptıkları için söylenmezler.

en-yakin-arkadasim-erkek-3

4) Bir erkekle dost olmak, bir kadınla dost olmaktan çok daha kolaydır. Çünkü erkek arkadaşınızla rekabet etmeniz gerekmez. İki kadın, ne kadar yakın arkadaş olurlarsa olsunlar, içlerinde tatlı da olsa bir rekabet, daha güzel görünme duygusu vardır. Oysa erkek arkadaşınızla aynı çocuktan hoşlanamayacağınız için, rakip olmanız söz konusu değildir.

en-yakin-arkadasim-erkek-4

5) Yeni aldığınız son moda elbisenizi, yeni boyattığınız saçlarınızı, başarınızı kıskanmazlar. Bu tür duygular, pek erkeklere göre değildir. Ayrıca giyim tarzınızı, makyaj stilinizi taklit etmezler. Sizin de kafanız rahat eder.

en-yakin-arkadasim-erkek-5

6) Erkek arkadaşlar, içinden çıkamadığınız durumlar için idealdir. Sıkıntılı zamanlarınızda, içinde bulunduğunuz durumlara farklı bir bakış açısı ile bakarak çözüme ulaşmanızı sağlayan en yakın erkek arkadaşınız, olayları değişik yönlerden de görmenizi sağlarlar.

en-yakin-arkadasim-erkek-6

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*