En iyi zayıflama yöntemleri

Forma girmek, sağlıklı kilo vermek, sağlıklı bir yaşam sürdürmek ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler bünyesine uygun ve kolaylıkla uygulayabilecekleri bir zayıflama yöntemi tercih ederek yaşantılarına yön vermeye çalışırlar. Zayıflamak istiyorsanız öncelikle doğru zayıflama formüllerini bulmanız gerekmektedir. Çünkü herkesin vücut yapısı, bünyesi ve genleri birbirinden farklıdır. Siz de hızlı bir şekilde kilo vermek ve vücudunuzu forma sokmak istiyorsanız aşağıda yer alan zayıflama yöntemlerinden yararlanabilirsiniz.

Uygun diyet seçimi

Uygulayabileceğiniz en kolay diyet hangisiyse diyetisyen kontrolünde bu diyeti belirleyin ve uygulamaya koyun. Fakat diyetisyeniniz herkese aynı diyeti uygulattırıyorsa herhangi, bir başarı elde edemeyebilirsiniz. Çünkü herkesin yapısı farklıdır. Bu açıdan siz de kendi yapınıza en uygun olan diyeti seçmelisiniz.

İnternet üzerinde 10 günde 5 kilo verdiren, 7 gün diyeti gibi saçmalıklara inanmayın. Bu diyetler uzmanlar tarafından hazırlanmadığı için sağlığınız açısından tehtid oluşturabilir ve bünyenize ciddi zararlar verebilir.

Düzenli su için

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız günde en az 1,5- 2 litre su içmeye özen gösterin. Kilo verme sürecinde su içme vücuttaki zehirlerin ve mikropların dışarı atılmasında büyük rol oynar.

C vitamininden yararlanın

Sağlıklı kilo vermenizde limon size oldukça yardımcı olacaktır. Suyunuzun içerisine 3-4 damla limon sıkıp suyu bu şekilde tüketebilirsiniz. Limon metabolizmanızın hızlanmasını sağladığı gibi sizin hastalıklardan korunmanızı da sağlar. Aynı zamanda C vitamini içerir ve içeriğinde antioksidanlar vardır ve antiseptiktir. Limon kullandığınız takdirde vücudunuz için gereksiz ilaç almayarak kimyasallardan uzak durmuş olacaksınız. Bu durumda vücudunuzda ki asit oranı azalacağı için hızlı bir şekilde kilo verebileceksiniz.

Öğün atlamamaya dikkat edin

Gün içerisinde öğün sayınız en fazla 3 olmalıdır. Öğün sayınız fazla olursa kilo vermeniz zorlaşabilir. Öğün atlamamanızda çok önemli. Öğün atlamadığınız takdirde bir sonraki öğüne başlarken tok olabileceğiniz için daha az yeme şansınız olacaktır.

Egzersiz yapmaya önem verin

Hızlı kilo vermek için sadece diyet yapmak yeterli değildir. Yaptığınız dieti egzersizler ile desteklerseniz daha verimli sonuçlar alabilirsiniz. Kilo verdirme de en etkili egzersizler yürüyüş, pilates, yüzme ve fitness ’dir. fitness hareketlerinde çok ağır aletler kullanmamanız gerekmektedir. Küçük aletler ile daha çok tekrar yaparsanız daha hızlı kilo verme imkânınız bulunmaktadır.

Zayıflama için öneriler

Akşam yemeğini yedikten sonra en az 3,5 saat sonra uyuyun. Uyumadan hemen önce yemek yerseniz uyku düzeniniz bozulabilir ve kilo verme sürecinize de olumsuz etkiler yapabilir. Sağlıklı zayıflamak istiyorsanız bu süreçte zayıflama hapları, kolay diyet listeleri, evde hızlı kilo verme yolları gibi alternatiflerden uzak durmanız sizin açınızdan çok daha yararlı olacaktır.

Günlük en fazla 2 fincan olacak şekilde diyetinize yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşil çaylar tüketebilirsiniz.

Uykunuzu düzene sokun

Düzenli ve sağlıklı kilo verme de uyku düzeni çok büyük öneme sahiptir. Düzenli olarak 7- 8 saat uyursanız bağışıklık sisteminiz güçlenir ve sağlığınız daha iyi bir hal alır. 7- 8 saat uyuduğunuz takdirde hücreleriniz gençleşir, daha genç gözükmeye başlarsınız ve büyüme hormonunuz artar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*