En İyi Siyah Nokta Temizleyici

Siyah noktalar, bayanların baş belasıdır. Özellikle ergenlik döneminde cildinize yerleşen ve ne yaparsanız yapın sürekli tekrar eden siyah noktalardan kurtulmanın bin bir çeşit yolu olduğu söylenir. Ancak bu noktalar cildin yapısına göre çoğalırlar veya azalırlar. Bu nedenle denediğiniz yöntemin veya kullandığınız temizleyicilerin cildinize uygun olması gerekir. Bu noktada pek çok kuruluş tarafından araştırma yapılmış ve dünyanın en iyi siyah nokta temizleyen ürünleri belirlenmiştir. Yapılan araştırmalar ve testler sonucunda, belirlene en iyi siyah nokta temizleyici ürünleri aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz.

Clarins Paris

Paris’in en ünlü kozmetik markalarından olan Clarins ’in Fluide Hydratant adındaki yüz temizleyicisi, cildinizdeki siyah noktaların giderilmesinde oldukça etkili olurken, aynı zamanda sivilcelerin de yok olmasını sağlar.

images-2

Clinique

Bu markaya ait olan siyah nokta temizleyicinin adı Exfoliating Scrub şeklindedir. Bu ürün, siyah nokta temizleme konusunda kendini kanıtlamış ve oldukça başarılı bir üründür. Yağlı ciltlerin bakımını da üstlenen bu temizleyici aynı zamanda, cildi tazelemek ve yenilemek, gözenekleri açmak ve tıkanmaları engellemek görevlerinizi de üstlenir. Bu ürün ile cildinizi her zaman ferah ve taze hissedeceksiniz.

indir-3

Glamglow

Siyah nokta temizleme konusunda harikalar yaratan bu markanın ürünü Supermud Maske adını taşır. Hem siyah nokta hem de sivilceler için oldukça etkili bir üründür. Bu ürünün siyah ve nokta ve sivilceler karşı olan üstünlüğü ile birlikte cildi temizlediği de bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

indir-4

Neutrogena

Siyah noktalarınızın giderilmesi için hem ucuz hem de etkili bir ürün arıyorsanız, bu markaya ait olan Visibly Clear tam size göre olacaktır. Bu ürün, piyasa bulunan en etkili ve en ucuz üründür. Cildinizde bulunan siyah noktaları temizleme özelliğinin yanında tıkalı olan gözeneklerin de açılmasını ve temizlenmesini sağlar. Bu ürünü 3 hafta kullanmanız gerekir. Bu sürenin sonunda, siyah noktalardan cildinizin arındığı kanıtlanmıştır.

indir-5

Dermalogica

Siyah nokta giderici jel olarak kullanılan bu markanın ürünü piyasa, Overnight Clearing isminde bulunur. Cildi arındırma ve temizleme özelliği olan bu ürünün hem siyah nokta hem de sivilce üzerinde oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Ürünün içinde doğal çay ağacı bulunur. Bu sayede cildinizi rahatlatır ve ferahlatır. Bu ürünün kullanımı diğerlerinden biraz farklıdır. Diğerlerini cildinizde 10-15 dakika tutup yıkarken bu ürünü cildinizde sabaha kadar tutmanız gerekir. Bu nedenle kullanımı zor olabilir. Ancak piyasada bulunan en etkili siyah nokta temizleyicilerinden biridir. Fiyatı biraz pahalı olan bu ürünü mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz.

images-3

Murad T-Zone

Bu markaya ait olan Pore Refining Serum, cildin rahatlaması ve temizlenmesi üzerinde oldukça etkilidir. Siyah nokta sorunlarınızı büyük ölçüde giderebilme özelliğine sahiptir. Bu ürüne ait bir başka özellik ise cildin kuru ve yağsız bölgelerini tespit ederek bu bölgelerin nem ve yağ oranını dengelemesidir. Böylece cildinizin temizlenmesinin yanında, bakım da sağlar.

images-4

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*