En Güzel Dans Türleri

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere en güzel dans türlerinden bahsetmek istiyorum. Dans türleri denildiği zaman akla ilk olarak kendi yöremizden bir kaç örnek gelmektedir. Fakat bugün ben sizlere daha global dans türlerinden bahsedeceğim. Bilindiği üzere, müzik ruhun gıdası olarak adlandırılmaktadır. Bu ruhu harekete geçirmek için de dans vardır. Herkesin yatkınlığı ve becerisi olmasa da dans etmek çok eğlenceli ve güzel bir hobidir. Kimileri bunu meslek haline getirmiştir kimileri ise hobi olarak yapmaktadır. Her ne amaçla olursa olsun dans etmek insanı stresten uzak tutar ve rahatlatır. Peki, insana bu denli moral kaynağı olan danslar kaç türdür ve en popüler ve güzel türleri hangisidir hep birlikte bir göz atalım.

1- Vals

Valsın en göze çarpan özelliği, dans eden çiftler birbirine sıkıca tutunur ve belirli bir nokta çevresinde dönerek dans ederler. Valste bayanlar adeta bir kuğu gibi süzülür ve erkekler de olabildiğince kibar davranmaya çalışır. En güzel dans türlerine örnek olan vals, izleyenleri adeta büyülüyor.

vals-qadpfvd5

2- Tango

Herkes tarafından seksi bir dans olması ile tanınır. Tango aynı anda hem dans hem de bir müzik türüdür. Seksi ve dikkat çekici bir dans olduğu için oldukça popülerdir. En güzel dans türleri arasına giren tango, izleyenlerde derin bir etki bırakmaktadır.

tango-dansi

3- Charleston

Afro – Amerika kökenli olan Charleston (Çarliston) en hareketli ve en zor dans türlerinden biridir. Tango ve Vals gibi çiftli bir şekilde dans etmeye gerek yoktur. İsteğe bağlı olarak tek başına da yapılabilen bir dans türüdür. Charleston dansına Caz müzikleri eşlik etmiştir.

af0056ab44d45855fcc7bfd1c48d9073

4- Cha Cha Cha

Küba kökenli Latin Amerika dans türlerinden olan Ça Ça Ça oldukça popüler ve gözde bir danstır. Güzel olduğu kadar seksi bir dans türü olan Ça Ça Ça, izleyenlere keyif vermektedir. Ritim duygusu yüksek olan bu dansı izlerken siz de yerinizde duramayacaksınız.

cha

5- Salsa

Epey bilindik ve keyifli bir dans olan salsa, Latin Amerika kökenlidir. Diğer dans türleri gibi rutin hareketlere bağlı olmayan salsa, doğaçlama hareketler ile da yapılabilir. Amerika’dan tüm dünyaya ünü yayılan salsa, en güzel dans türleri arasında yerini almaktadır.

salsa-workshop-5

6- Bale

Uzun yıllar eğitim gerektiren ve eğitimine küçük yaşlarda başlanması gereken bir dans türüdür. Daha çok bayanların ilgi gösterdiği bale, oldukça naif ve tüm dünyaca bilinmektedir. Adım atışlarına dayanan bale, mimik, müzik ve duygulara dayanmaktadır. Kimi zaman müzikal gösterilerde de kullanılmaktadır.

bale-nedir

7- Flamenko

Kökeni İspanya’ya dayanan bu dans, yoğun kültürel geleneklere dayanmaktadır. Flamenko dansı gitar eşliğinde yapılır ve el çırpma ve ayak hareketlerine dayanmaktadır. Flamenkoda da diğer dans türleri gibi kıyafet çok önemlidir ve gösterişlidir. Flamenko izleyenlere adeta büyük bir keyif vermekte ve eğlendirmektedir.

flamenco-ole

Dans Müziklerini indirmek için : https://mp3kulisi.com/album/Romantik-Dans-Sarkilari/7084 Adresini Kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*