En Çok Merak Edilen Sorularla Kadınlarda G Noktası Nasıl Bulunur

Evlilikte en ciddi konulardan biri de cinsel hayatın önemidir. Çiftler, cinsel yaşamlarında ne kadar mutlu ise evliliklerinde de o derece huzurlu ve beklenenin üzerinde bir süreklilik arz edebilirler. Peki, mutlu bir evliliğin meydana gelmesi için gerekli kriterler nelerdir? Bunu hiç düşündünüz mü? Bu hususta birçok kriter vardır, ancak bu yazımızda sizlere evlilik içerisinde oldukça büyük bir önem arz eden cinsel yaşam ve cinsel yaşamın da kapsadığı kadınlarda G noktası hakkında bilgiler aktaracağız. Mutlu sonla biten, her iki tarafında beklentilerinin üzerinde bir cinsel ilişki yaşanması için kadınlarda G noktaları ve bu noktanın keşfi hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu ve buna benzer konularda daha fazla bilgiye ulaşmak için dilerseniz forum bölümüne de göz atabilirsiniz.

Kadınlarda G Noktası Nedir

Yaklaşık bundan 70 yıl kadar önce 1951 yılında alanında uzman jinekolog Ernst Gräfenberg tarafından ortaya atılan bu bölge, vajina içerisinde bulunan en duyarlı alan olarak gösteriliyor. Genel tanımı ile kadınlarda G noktası nedir? sorusuna verilebilecek cevabın aslında bununla sınırlı bırakılması yanlış olur. Çünkü G noktasının keşfedilmesi hem erkeğin hem de kadının cinsel yaşamının sırrı olarak gösteriliyor. Erkeğin kadına daha büyük bir haz aldırması kadının da erkeğe aynı duyguları yaşatmasına olanak sağlıyor.

Erkeklerin vajina içerisinde bu noktayı bilmeleri ya da bulmaları başta kadın olmak üzere cinsel ilişkinin bambaşka bir boyuta geçmesine yardımcı oluyor. Kadın normal bir cinsel ilişki içerisinde olduğundan daha fazla uyarılıyor ve bunun sonucunda yaşanan ilişkiden çiftler daha yüksek oranda haz alıyor. Ancak erkeklerin tümü G noktasını tam olarak bilmediği ya da bu nokta hakkında bilgi sahibi olmadığı için pek çok cinsel ilişki sıradan olmaktan uzak kalamıyor. Hani derler ya bir şeyler eksik ama ne? İşte kadınlarda G noktası bu eksikliğin ortadan kaldırılması adına kesinlikle keşfedilmesi gerekli bir bölge olarak düşünülüyor.

Kadınlarda G Noktası Nerededir

Ernst Gräfenberg’in ortaya attığı bu iddianın üzerinden çok uzun bir zaman geçmesine rağmen hala soru işareti olarak araştırmalara konu olan ise kadınlarda G noktası nerede Olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası G noktasının vajina içerisindeki konumu en çok merak edilen soruların başında geliyor. G noktası olarak adlandırılan bu bölge aslında tam olarak bir nokta da değil. Ernst Gräfenberg’in G noktası olarak ortaya attığı bu bölge, vajina içerisinde belirli sınırları bulunan bir alan.

G noktasının yerinin öncelikle kadından kadına farklılık gösterdiğini söylemek gerekir. Kişiye göre değişkenlik gösteren bu alan için ilk söyleyebileceğimiz vajina girişinde bulunmasıdır. Genelde 3 ya da 4 cm içeride olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca vajinanın üst kısmında yer alır ve tam olarak bulunduğu bölge için üst vajina duvarı tanımlaması yapılır.

Bir yandan G noktasını bulmanın neden bu kadar önemli olduğunu sorgulayanlar da olabilir. Fakat ilişki sırasında kadının en çok zevk aldığı alanın bu bölge olduğu biliniyor.

Kadınlarda Orgazmın Püf Noktaları

G noktasının tam olarak bir nokta olmadığından bahsettik. Bu yüzden erkeklerin vajina içerisinde küçük bir nokta aramaktan vazgeçmeleri gerektiğini söylemekte hata olmaz. Cinsel ilişki sırasında minik bir nokta bulmaya çalışmak yerine öncelikle G noktası olarak bilinen bir bölgenin belirli bir alan olduğunu hafızalara yerleştirmek daha akılcı olacaktır. Hatta bir nokta aramanın yanında birden çok nokta aramak daha büyük bir hata olarak karşımıza çıkar. Çünkü bazı erkeklerin kadınlarda G noktası nerelerdir? şeklinde sorularla doğru bilineni de yanlışa çevirdikleri görülmektedir. Vajina içerisinde G noktası tek başına küçük bir nokta olmadığı gibi birden fazla G noktası da yoktur.

Kadınlarda vajina içerisinde yer alan G noktası kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterse de ortalama 3 – 4 cm kadar iç kısımda ve üst vajina duvarında yer alır. Kadınların daha fazla uyarılmasına yardımcı olan bu nokta, erkek tarafından bulunduğu ve ritmik dokunuşlar ile temas edildiği anda kadındaki haz duygusu olduğundan daha fazla harekete geçer ve yükseliş gösterir. Normal bir cinsel ilişkiye göre kadının yaşadığı hazzın fark edilir derecede olduğunu görmekse mümkündür.

Şimdi ise asıl merak edilen konuya gelelim. Bu noktanın keşfi? G noktasını bulmak ne kadar kolay ya da her erkek istediği taktirde G noktasını bulabilir mi?

Kadınlarda G Noktasına Ulaşma Pozisyonları

Aslında cinsel ilişki de pek çok erkeğin yaşadığı sorunlardan biridir G noktasının bulunamaması. Bu noktayı bulamamak her iki tarafa da cinsel yaşamda mutluluğu bulma açısından zarar verir. Çünkü kadının yeteri kadar haz alamaması erkeğinde aynı durumda içerisinde kalmasına neden olur ve bunun sonucunda sıradan bir ilişki ortaya çıkar. Şimdi hem kadınlar hem de erkekler için kadınlarda G noktası nasıl bulunur? en basit şekilde anlatmaya çalışalım. Göreceksiniz ki G noktasını bulmakta çok fazla zorlanmayacak cinsel ilişkilerinizde yeni bir çığır açacaksınız.

Kadınlarda G Noktasına Ulaşma Pozisyonları – 1. Yöntem

G noktasını bulmak için yatar pozisyon yerine oturma ya da çömelme pozisyonunu seçin. Yatar pozisyonda da bulmanız mümkün ancak vajinanızın kısa olması ve uzun parmaklara sahip olmanız gerekir. Bu nedenle G noktasını tam olarak keşfetmek için oturma ya da çömelme pozisyonu alın. Bunun ardından iki parmağınız ile vajinanın 3 ya da 4 cm kadar içerisine girin. Yani idrar yolu olarak bilinen bölgenin hemen altına diğer adıyla vajina üst duvarına ritmik dokunuşlar ile baskı yapmaya başlayın. Bunu yapmanızın hemen ardından idrar hissi gelebilir bu yüzden işleme başlamadan önce idrarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Baskı yapmaya devam ederken dokunduğunuz bölgede belirli ölçüde kabarıklık hissedebilirsiniz. Eğer böyle bir hisle karşılaşıyorsanız doğru yolda olduğunuzu söylemek mümkün. Bunun tam tersi olarak baskı uygulamaya bıraktığınızda oluşan kabarıklık yok oluyorsa G noktasını bulduğunuz ve doğru bölgeye baskı yaptığınız ortaya çıkar. Bu anlattığımız yöntem daha çok G noktasını kadınların kendileri bulmaları konusunda yardımcı olur. Bunun yanında kadınların G noktalarını bulmaları partnerleriyle de mümkündür.

Kadınlarda G Noktasına Ulaşma Pozisyonları – 2. Yöntem

Eğer partneriniz ile G noktasını bulmak istiyorsanız, yatar pozisyonda olmanız daha uygun olacaktır. Pozisyonunuzu aldıktan sonra bacaklarınızı açarak hafif bir şekilde yukarı doğru çekin. Ardından partneriniz cinsel ilişkide nasıl üstte oluyorsa aynı pozisyonu alsın ve iki parmağını avuç içi yukarı gelecek şekilde vajina içerisine doğru ilerletmeye başlasın. 3 – 4 cm kadar ilerledikten sonra vajina üst duvarını yukarıya doğru kaldırarak baskı uygulaması yeterli olacaktır. Partneriniz de aynı şekilde dokunduğu bölge üzerinde bir kabarma hissi ile karşılaşıyorsa doğru bölgeye baskı uyguluyor demektir. Bu işlem sırasında partneriniz ile sürekli iletişim halinde olmaya özen gösterin. Çünkü G noktasını keşfetmeye çalışanın sadece siz değil ikiniz olduğunu unutmayın. Vajina üst duvarınıza dokunulduğu anda yaşadığınız his ile G noktasının daha kolay bulunmasına yardımcı olacağınızı tekrar söylemek istiyoruz.

Kadınlarda G Noktasına Ulaşma Pozisyonları – 3. Yöntem

Diğer yandan kadınlarda G noktası özel bir çaba sarf etmeden de uyarılabilir. Bunun için cinsel ilişki sırasında alınan bazı pozisyonların önemine dikkat çekilir. İlişki anında penisin G noktasına dokunarak uyarması için önerilen pozisyon kadının partnerine arkasını dönerek aldığı pozisyon olarak karşımıza çıkar. Yine de ilişki sırasında alınan diğer pozisyonlarla da G noktasını baskılamak ve uyarmak mümkündür. Burada önemli olan doğru açının bulunması ve penisin G noktasına baskı yapmasıdır.

Eğer ilk cinsel ilişki esnasında G noktasını bulamadıysanız endişe etmenizi gerektirecek bir durum yoktur. Ayrıca bulamadığınız için kendinizden kaynaklanan bir eksiklik olduğunu asla düşünmeyin. Özellikle yaşanan ilk ilişkilerde bulamamak normal olarak karşılanır ve bir sonraki cinsel ilişkide tekrar denenmesi tavsiye edilir. Ayrıca yaşanan ilk cinsel ilişkide G noktasını keşfetmeye çalışmak her kadının hoşuna gitmeyebilir. Bu nedenle uzmanların çiftlere tavsiyesi eğer kadın bu keşiften hoşlanıyorsa devam etmektir. Aksi taktirde ilk cinsel ilişkide heyecan ve hissedilen duygularında etkisiyle bu keşif işlemine başlamak ya da başlanmışsa sürdürmek doğru bir girişim olmayabilir. Kadınlarda G noktası eğer kadın bu durumdan zevk alıyorsa üzerine gidilmesi gereken bir husustur. Kadının ilk ilişkiden bu bölgeye karşı bir önyargısı varsa devam ettirmemek daha etkili olacaktır.

Kadınlarda İsteksizlik Nedenleri

Bazı soruları tek tek sıralayacak olursak, g noktasını cinsel isteksizliğe bağlı olarak ortaya çıkan bir konu olarak düşünebiliriz. Bu sebepten bilinmesi gereken en önemli konu başlığı kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur ve nasıl ortadan kaldırılır olmalıdır.

Bu soruların cevapları son derece uzun olacaktır. Yalnız kadınlarda cinsel isteksizliğin ortadan kaldırılması için profesyonel bir destek alınması şarttır diyebiliriz. Buradan yalnızca bazı önemli konu başlıklarıyla yardımcı olmak mümkün olmaktadır. Yukarıda bahsedilen yöntemler sadece bu konu başlıklarında yardımcı olabilir.

G noktasını bu kadar anlattıktan sonra belki basit bir soru olarak düşünülebilir, ancak kadınlarda G noktası ne iş yarar? diye kabaca düşünürsek mutlu bir cinsel yaşamın önemli faktörlerinden biri olarak gösterebiliriz. Vajina içerisinde kadının uyarılmasına en çok yardımcı olan bölge G noktası olarak bilinmektedir. Bu yüzden çiftler G noktasını bularak cinsel yaşamlarını sürdürmeleri halinde daha haz aldıkları bir cinsel hayata adım atabilirler. Çünkü bir ilişkide erkek ne kadar uyarılıyorsa kadın da aynı şekilde uyarılmalıdır. Bu her iki tarafın da şehvet ve arzu dolu bir ilişki yaşaması adına göz ardı edilmemesi gereken bir husustur.

G noktası aracılığı ile orgazm olmanın mantığı aslında basittir. Bölgeye yapılan kısa süreli ve hızlı basınç uygulaması ritmik bir uyarılma seansını başlatır. Uygulanan basıncın devam ettirilmesi sonucu daha fazla uyarılan kadın belirli bir süre sonra orgazm olur ve herkesin bildiği gibi cinsel ilişki içerisinde kadının da orgazm olması mutlu bir cinsel yaşam adına önem arz eder. Günümüzde birçok kadının orgazm olmadığını partnerinden sakladığı yapılan araştırmalar sonucunda ortaya konmuştur. İlişki sırasında kendisinin de orgazm olduğunu söyleyen pek çok kadın aslında yaşadığı ilişkiden zevk almamakta ve bunun sonucunda pek çok erkeğin haberdar olmadığı sahte orgazm durumları baş göstermektedir. Ancak bu durumu aşmak erkeklerin göstereceği hassasiyetle kolaylıkla aşılabilir. G noktası ise erkeklerin partnerlerine gerçek orgazm yaşatma şansı sunmaktadır.

Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Nasıl Ortadan Kaldırılır

Kadının cinsel ilişki anında normalden daha fazla haz almasına yardımcı olan G noktası doğru bir şekilde uyarıldığında ilişkide mutlu son ile karşılaşmak her zaman için olasıdır. Bu nedenle erkeklerin hem kendilerini hem de partnerlerini daha mutlu bir cinsel ilişki içerisinde tutmaları için kadınlarda G noktası uyarımı konusuna dikkat etmesi gerekir. Erkekte olduğu gibi kadın da ne kadar fazla uyarılırsa o denli etkili bir cinsel yaşam ortaya çıkar. Her iki tarafın belirli bir seviyenin üzerinde uyarılması ilişkinin daha kaliteli olmasını sağladığı gibi çiftlerin daha uzun soluklu bir birliktelik yaşamasına da katkıda bulunur.

Tek düze bir cinsel ilişki yaşamamak adına G noktası hem kadın hem de erkek için görmezden gelinmemesi gereken bir püf noktadır. Kadınlarda G noktası yeterince uyarıldığında her iki taraf için de olumlu sonuçlar ortaya çıkar. Kadın yaşadığı cinsel ilişkiden daha fazla zevk alarak aynı şekilde erkeğini de mutlu etmeye çalışır. İşin aslı kadın ne kadar fazla haz duyarsa erkekte bu hazzı aynı oranda duyar ve sonuç olarak cinsel yaşam daha kaliteli bir hale gelir.

Daha fazla bilgiye ulaşmak için:

https://en.wikipedia.org/wiki/G-spot

https://www.healthline.com/health/g-spot-in-women

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*