Emzik Modelleri ve Çeşitleri

Emzikler çoğunlukla doktorlar tarafından önerilmemektedir. Sadece doktorlar tarafından değil diş hekimleri tarafından da çok kullanılması önerilmez. Bunun temel nedeni ise bebeklerin çene yapısında uzun süreli kullanımında bazı bozukluklara neden olmasıdır. Bu bakımdan uygun emzik modelleri arasından bir tercih yapılması önemlidir.

Emme ihtiyacının bebekleri ne kadar sakinleştirdiği herkes tarafından bilinmektedir. Bebeklerin ağlamasının önüne geçmek için kurtarıcı bir yardımcı olarak görülmesine rağmen çok yoğun kullanılması da hekimler tarafından tavsiye edilmemektedir. Bu önerimizi yaptıktan sonra emzik çeşitlerine göz atabiliriz. Bebeğinizle ilgili herhangi bir sorunuz olursa forumumuzun gebelik bölümünden bize yazabilirsiniz.

Emzik Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzik kullanımı doktorlar tarafından bir aylık olduktan sonra tercih edilmesinden yanadır. Emziğin markası, modeli, şekli, temizliği ve kullanılan malzeme kalitesi emzik tercih ederken göz önünde bulundurmanız gerekenler arasında yer alır. Burada fiyat ikinci planda kalmaktadır. Çünkü altın emzik ve çeşitli materyallerden hazırlanan emzikler pahalı olmasının yanı sıra kullanılmaması gerekmektedir.

  • Emzik alırken aldığınız ürünün kapalı olmasına dikkat edin.
  • Ürünün fiyatını muhakkak internetten araştırın.
  • Silikon malzeme kullanılması daha kolay temizlenmesi açısından son derece önemlidir.
  • Her ne kadar kauçuk malzeme doğal olsa da temizlenmesi konusunda zorluk yaşatabilir.

Emzik Nasıl Bıraktırılır

Tavsiye edilen bir zaman aralığı bulunmamasına rağmen genellikle iki yaş aralığında emziğin bırakılması önerilmektedir. Bu konuda doktorunuzdan fikir almanız ve uygun emzik modelleri arasından birini almanız, bebeğinizin damak yapısı açısından son derece önemlidir. Kesin bir zaman aralığı bebeğinizin damağına göre doktor tarafından belirtilecektir.

Eğer gece vaktinde emzik emme sorunu ile karşılaşıyorsanız. Yani bebeğiniz aldığı emziği çok sık düşürüyor ve bundan da sinirleniyorsa pek çok markanın fosforlu ve tamamen bebek dostu olan ürünlerinden alabilirsiniz. Bu sayede gece vakti bebek emziği düşürdüğünde onu bulmanın daha kolay olacağını söyleyebiliriz. Emzik konusunda ön plana çıkan tüm seçenekleri göz önünde bulundurmanızı ve bu yazıda yer alan emziklere bir göz atmanız gerektiğini düşünüyoruz. Dilerseniz aşağıda yer alan online satış mağazalarına göz atarak dilediğiniz emzik modeline daha yakından bakabilirsiniz.

Emzik Modelleri 2019

Tüm ürünler aşağıda bulunan web sitelerinden alınmıştır. Dilerseniz bu ürünlere göz atmak yada satın almak için bu adreslere göz atabilirsiniz:

https://www.joker.com.tr/silikon-emzikler

https://www.e-bebek.com/silikon-emzik-c3804/

Philips Avent SCF245/22 Ultra Air Emzik 6-18 ay

Fiyatı: 40 – 45 TL

Pek çok emzik modelleri arasından bu emziği kullandım. Rakamlarına göz attığım zaman bebeklerin %95’inin üzerinde kabul gördüğünü görmüştüm. Bir arkadaşım bunun dışında bebeğinin hiçbir emziği kabul etmediğini söylediği için almıştım. İlk aldığınızda kaynatmanız gerekiyor. Daha sonraki kullanımlar için mikrodalgada yada özel sterilizatörlerinde temizleyerek kullanabilirsiniz.

Aşağıda ki sayfaları kullanarak diğer ürün seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!