Elma Sirkesi Saç Bakımı Nasıl Olur?

elma-sirkesi-sac-bakimi-nasil-olur resim

Elma sirkesi eskiden birçok hastalıklara karşı ilaç olarak kullanılıyordu. Günümüzde ise modern tarzda bir bakım sonucu ithal ilaçlarla sağlık bulunmaya sağlanır hale gelmiş durumda. Eskilerden hatırlan en belirgin özelliği sirke suyunun ateş düşürdüğüydü, hasta olanının belirli ateşli bölgelerine koyulup ateşinin düşmesi sağlanmaktaydı. Günümüzde ise dış görünüş içim önemli bir aşamada olan elma sirkesi, bakım konusunda her türlü diğer ürünlere fark atmış durumda görülüyor. Elma sirkesi bakım adı altında saçlarda önemli gelişmeler kaydetmiş ve de birçok insanın gür ve dolgun saçlara kavuşmasına yardımcı olmuştur.

Saç bakımında elma sirkesinin özelliği nedir

elma-sirkesi-sac-bakimi-nasil-olur1 resimSaç bakımında kullanılan malzemenin asitlik ve bazlık değerlerinin incelenmesi gerekmektedir. Saç oldukça asidik bir ortamda büyük zararlara maruz kalabilir. Bu sebepten dolayı saçların bakımında kullanılan malzemenin bazik ortama daha yakın olması tercih edilir. Çok yüksek asitlik değerinden kullanılan malzemeye su katılarak seyreltilir. Su bazikliğe yaklaştırır. Kullanılan malzemenin elma sirkesi olduğu düşünüldüğünde yaklaşık 3 de bir kuralı ile saçlara uygulanmaya hazır hale gelebilir. Yüzde 75 i su yüzde 25 i sirki olmak üzere saçlara bir zara vermeden uygulanması mümkündür. Sirkenin saça uygulanma şekli saçlarınızı şampuandan arındırıyormuş gibi hafif ovalayarak yıkamaktır. Bu saçlarınızın hem besin kaynağı olup hem de ferahlamasını sağlayacaktır. Elma sirkesi saç bakımı konusunda birçok çalışma devam etmektedir. Bulunan veri sonuçlarına göre kullanılan elma sirkesinin saçın beslenmesinde ki katkıyı artırıyor ve dolgunluk kazandırıyor durumdadır.

Elma sirkeli saç bakımı söz konusu olduktan beri ülkemizde birçok mühendis bu malzemenin saç bakımında ki önemini araştırmaktadır. Bulunan verilerde saçlarda bulunan çoğu maddelerin devamı niteliğinde görev yaptığıdır. Bu da elma sirkesinin destekler nitelikte bir etkiye sahip olduğu sonucuna varmamız anlamına gelmektedir. Saçlarınızın bakımı konusunda acemilik yapmayın elma sirkeli saç bakımınızı belirli aralıklarla yapın, ve yaptıklarınız sizlere dolgun saçlar olarak geri dönecektir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*