Elma Sirkesi Bakımı

Kadınların genel bakım sırasında önem verdiği noktalardan biri olan saçlar, gereken şekilde bakılmadığı taktirde tanınmayacak hale gelebilmektedir. Bu nedenle birçok kadın çeşitli bakım ürünleri ya da kürleri ile saçlarına bakım yapmaktadır. Günlük bakım gerektiren saçlar, doğal yollarla istenen görünüme kavuşturulabilir. Ancak bunun için öncelikle herkesin nasıl bir saç tipine sahip olduğunu bilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere sunacağımız elma sirkesi bakımı, kaşıntı, kızarma ve kepek sorunu meydana gelen saçlar adına oldukça etkili bir konumda yer almaktadır.

Elma sirkesi bakımı nasıl yapılır?

Elma Sirkesi Bakımı (1)Saçlarda boyama ya da şampuan kaynaklı ortaya çıkan kepek ya da kaşıntı için oldukça etkili olan elma sirkeli bakım, aynı zamanda ciltte de istenen sonuçların meydana gelmesini sağlamaktadır. Elma sirkesi cilt bakımı adına etkili olması nedeniyle son zamanlarda doğal yöntemler ile cilt bakımı yapmak isteyen kadınların bir numaralı bakım kürü haline gelmiştir. Şimdi biz elma sirkesi bakımının saçlarda nasıl gerçekleştiğine bakacağız.

Elma sirkesi için gerekli malzemeler;

– 1 su bardağı kadar elma sirkesi
– 2 yemek kaşığı kadar mısır nisaştası

Elma sirkesinin hazırlanışı

Bakım kürünün hazırlanması sırasında ilk olarak malzemeler birbirine karıştırılmaktadır. Sonrasında saçlarda hangi bölümler problemli ise hazırlanan karışım bu kısımlara uygulanmakta ve bunun ardından 10 dakika kadar beklenmektedir. 10 dakikanın sonunda saçlar şampuan ile yıkanmakta ve iyi bir şekilde durlanarak karışım saçlardan arındırılmaktadır. Elma sirkesi kürünün saçlarda var olan problemlerin sona ermesine kadar kullanılması tavsiye edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*