Eldivenle Tüy Alma Nasıl Olur?

 Eldivenle Tüy Alma Nasıl Olur?

Kadınlar için tüy alma işlemler bazen işkenceye dönüşebilmektedir. Birçok yöntemi bulunan tüy alma, çeşitli elektronik cihazlarla yapıldığı gibi eldiven ve buna benzer uygulamalarla da yapılmaktadır. Eldivenle tüy alırken kullanılan eldiven çeşidi, herkesin yakından bildiği ameliyat eldivenidir. Bir ameliyat eldivenine sahip olarak vücudunuzda bulunan tüyleri kolayca almanız mümkündür. Şimdi eldivenle tüy alma işlemleri sırasında nelere dikkat etmeniz gerekir? daha yakından bakalım.

Eldivenle tüy alma işlemleri sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Tüy alma işlemine başlarken bazı hususlara dikkat edilmesi önemlidir. Şimdi eldivenle tüy alma uygulaması yaparken dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde inceleyelim.

eldivenle-tuy-alma-nasil-olur1 resim– Bu yöntemle tüy almanın aynı ağda ile tüy alma uygulamasına benzediğini söylemek mümkündür.

-Tüy alma sırasında kullanılan ameliyat eldiveni tüyün dipten alınmasına yardımcı olur.

Eldivenle tüy alma işleminin ağda ile tüy alma arasındaki farkı eldivenin aynı anda birden fazla kıl kökünü alması olarak karşımıza çıkar.

– Zamanı olmayanlar ve kısa sürede tüylerini almak isteyenler için zaman alan bir uygulama olsa da tüylerin etkili bir şekilde alınmasına olanak sağlar.

Eldivenle tüy nasıl alınır?

– Öncelikle tüylerin alınacağı bölgenin olması gereken şekilde temizlenmesi önemlidir. Temizleme işlemlerinin ardından tüylerin alınacağı kısmın nemli olmaması gerekir. Çünkü eldiven nemli bölgelerde istenen etkileri sunmaz.

– Uygulama sırasında eldiven tek ele giyilir.

– Nemli olmayan kuru bölgelerde eldiven ile tüyler tutulur ve hızlı bir şekilde çekilerek köklerinden kopması sağlanır.

– Bu anda parmaklar arasına alınabilecek tüyler ortalama 4 – 6 adet arasında değişiklik gösterecektir.

– Uygulama yapılan bölgede tüyler tamamen alınana kadar aynı işlem devam eder.

– Ayrıca etkili bir tüy alımı yapmak için tüylerin çıktığı yöne doğru çekilmesi gerekmektedir.

Eldivenle tüy alma sonrası neler yapılmalıdır?

Tüy olan bölgelerde gerçekleştirilen işlemlerin ardından birtakım küçük çaplı kanamalar görülebilir. Bu anda yapılması gereken kanama meydana gelen bölgeyi su ile temizlemek ve likit yapıda bir krem sürmektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın