El Lekeleri Nasıl Giderilir?

el-lekeleri-nasil-giderilir resim

Ellerinizin daha sağlıklı ve etkili bir görüntü sergilemesini istiyorsanız, çeşitli el maskeleri ve bitkisel bakım yöntemleri ile istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece tavsiye edilen uygulamaları gerçekleştirmek ve daha genç ve güzel ellere sahip olmaktır. Elleriniz sürekli kuruyorsa ve meydana gelen kuruma için herhangi bir çözüm bulamıyorsanız, el lekeleri nasıl giderilir? daha yakından inceleyelim.

El lekeleri nasıl giderilir ve hangi yöntemler uygulanabilir?

Makyaj ile kapatılamayacak vücut bölgelerinin başında eller gelir. Kadınlar yaşlarını yaptıkları makyaj uygulamaları ile kapatabilir, ancak eller çoğu zaman için yaşı belli eder. Bu nedenle ellere bakım yapmak ellerin de genç görünmesi için önemlidir. Suna Dumankaya el lekeleri için maske uygulaması ile kadınlara ellerini daha genç gösterme fırsatı sunmaktadır. Bu maskenin nasıl yapıldığına ve uygulama şekline daha yakından göz atalım.

Suna Dumankaya el lekeleri için maske uygulaması

Gerekli malzemeler;

el-lekeleri-nasil-giderilir1 resim– 1 tatlı kaşığı kadar karbonat

– ½  tatlı kaşığı kadar kabak çekirdeği

– 1 adet orta boy patates

– 2 tatlı kaşığı kadar gliserin

– Haşlanmış patates suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Suna Dumankaya el lekeleri için maske uygulamasında ilk olarak orta boy patatesler haşlanır ve daha sonra suyu ayrılır. Suyun içerisine diğer malzemeler ilave edilir. Karışımın hazırlanmasından sonra eller 45 – 60 dakika kadar karışım içerisinde bekletilir. Bunun ardından eler yıkanır ve ellere krem sürülür. Ellerde bulunan lekeler yok olana kadar maske her 2 günde 1 kez uygulanır.

Bu maske ile ellerin daha genç görünmesi ve var olan lekeleri ortadan kaldırılması mümkündür. Maskeyi düzenli bir şekilde uygulayarak ellerde istenen sonuçlara ulaşılabilir.

Not: Uygulama ile ellerde kızarıklık ve lekelerde artış meydana gelirse maskenin kullanılmaması önerilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*