El Bakım Kremi Çeşitleri

Son zamanlarda çok sık kullanılan el bakım kremlerini çeşitleri ve özellikleri bakımından inceledim. Herkesin rahatlıkla ulaşabileceği el bakım kremi seçeneklerine dair bir liste hazırladım. Eklenmesini istediğiniz başka kremler varsa yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Vaseline Yatıştırıcı El Bakım Kremi

Vaseline el bakım kremi, dış etkiler nedeniyle ellerde oluşan çatlakların ve sertleşmenin önüne geçer. Doğal iyileştirme süreci sunan krem, cilde kısa sürece içerisinde nüfuz eder ve cildin ihtiyacı olan doğal yenilenme sürecini zamana kaybetmeden başlatır. Aynı zamanda Vaseline el bakım kremi cildi yumuşatır ve nem kaybını önemli ölçüde önleyerek çatlama gibi durumların önüne geçer.

Bioderma El Bakım Kremi

Bioderma el bakım kremi, cildi tahriş eden ajanların içeri girmesini önler ve cilt bariyerinin yatıştırılmasında etkilidir. Yüksek oranda gliserin/vaselin içeren Bioderma el bakım kremi, en derinde yer alan epidermis hücrelerinde dahi nemin tutulmasına yardımcı olur. Nem kaybını önlemesinin yanında cildi yumuşatma konusunda oldukça etkilidir.

Dalan D’olive Zeytinyağlı Nemlendirici Krem

Bu el kremi normal ve kuru ciltler için birebirdir. Zeytinyağı içerikli krem, nemlendirici özel formülü ile ciltte kolayca yayılır ve cildi önemli ölçüde besler. Bunun yanında cilde yumuşaklık verirken canlı bir görüntü sergilemesine de yardımcı olur.

Nivea El Kremi

Günlük kullanım için uygun olan Nivea krem, kadınların gün içerisinde ellerine sürmeyi tercih ettiği başlıca kremlerden biri olarak karşımıza çıkar. E vitamini ve Jojoba yağı bulunduran krem, cilt tarafından kısa sürede emilir ve cildin yenilenmesine destek olur. Ellerin yumuşamasına katkı sunmasının yanında canlı bir görünüm kazanmasında  da etkilidir. Dermatolojik açıdan onaylı olan Nivea krem, esnek bir cilde sahip olmak isteyenler için avantajlar sunar.

El Kremleri Nasıl Kullanılır?

Kremler, hem cilt sağlığı hem de bakımı için oldukça önemli bir konumda yer alır. Bunun yanında kremlerin doğru bir şekilde kullanılması da yine önemli konulardan biridir. Kremlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar yer alır.

  • Her cilt tipine uygun krem kullanılmalıdır.
  • Gece ve gündüz bakım kremlerinin zamanında kullanılması önemlidir. Örneğin gece uyumadan önce kullanılması gereken bir kremin gün içerisinde cilde uygulanması yanlış bir kullanım meydana getirir.
  • Gündüz kullanılan kremler her sabah temiz cilde uygulanmalıdır. Cildi temizlemeden uygulanan kremler cilde zarar verebileceği gibi etkililerini de gösteremeyebilir.
  • Hem gece hem de gündüz kullanımına uygun kremler istenilen bir zaman diliminde rahatça kullanılabilir.
  • Kremlerin ellere uygulanması sırasında bir parmak ucu kadar almak ve yavaş yavaş cilde yedirmek gerekir. Kremin cilde tam olarak nüfuz etmesi için elleri ovuşturarak kullanılmaları daha uygun olacaktır.
  • Krem ellere uygulandıktan sonra kısa bir süre başka bir yere temas etmemek önemlidir. Özellikle bebeklerden ve çocuklardan uzak durmak içeriğinde kimyasal bulunduran kremlerin risk oluşturmasına neden olur.
  • Ellere krem sürülmesinin ardında eller kesinlikle yıkanmamalıdır. Sürülmesinin ardından ellerin yıkanması kremin etkilerini göstermesini engelleyebilir. Bu nedenle krem sürüldüğü gibi ellerde kurumalıdır.
  • Bir kremin sağladığı özellikler bilinmeden cilde uygulanmaması gerekir. Örneğin yağlı ciltler için yoğun nemlendirici özelliğe sahip kremlerin kullanılması yanlıştır. Nemlendirici krem ellerin daha da yağlanmasına neden olacaktır.

Daha farklı bir konu başlığında paylaşım yapılmasını istiyorsanız kadın forumu bölümünden bizim adresimize ulaşmanız yeterli olacaktır. Adresimiz düzenli olarak güncellenmekte ve farklı konu başlıkları ön plana çıkarılmaktadır.

www.puksi.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*