Egzama Kremi İsimleri Nelerdir?

 Egzama Kremi İsimleri Nelerdir?

Kaşıntılı cilt hastalıklarından biri olarak karşımıza çıkan egzama, deriye ve içten ve dıştan etki eden faktörler nedeniyle ortaya çıkar. Çeşitli kremler ile ciltte meydana gelen hastalığı tedavi etmek ve cildin eski yapısına kavuşmasını sağlamak mümkündür. Bunun için öncelikle hangi egzama kreminin kullanılması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Egzama kremi isimleri çeşitli şekillerde sektörde yer alır ve her kremin doktor gözetimi altında kullanılması göz ardı edilmemelidir.

Egzama kremi isimleri ve faydaları nelerdir?

Egzama hastalığına iyi gelen kremler farklı şekillerde karşımıza çıkar. Kişiye en uygun kremi verecek kişi tabii ki kişinin doktorudur. Bu nedenle yaşanan hastalık neticesinde bir doktora muayene olmadan kremlerden herhangi birinin kullanılmaması gerekmektedir. Şimdi egzama kremi isimleri ve faydaları konusunda daha detaylı bilgiler vermeye çalışalım.

Mecitefendi aynısefa kremi

egzama-kremi-isimleri-nelerdir1 resim

Bitkisel yollarla üretilen egzama kremleri arasında yer alan mecitefendi aynısefa, bünyesinde bal mumu, tereyağı, ve aynısefa bitkisi içermektedir. Krem, hassas ciltler ve hemen tahriş olan ciltler için etkili bir kremdir. İçeriğinde herhangi bir şekilde kimyasal madde bulundurmamaktadır. Kullanmandan önce cildin iyice temizlenmesi gerekmektedir.

Mecitefendi aynısefa kremi fiyatı: 9 TL

Ardıç katran özlü krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir2 resim

Tamamen bitkisel içerikli egzama kremlerinden biri olarak karşımıza çıkan ardıç katran özlü krem, tahriş bulunan bölgeye uygulandığında istenen sonuçlar ön plana çıkarır. Uygulama esnasında hafif ve yumuşak hareketlerle işlem yapılması önemlidir. Kremin gün içerisinde 2 defa kullanılması yeterli olmaktadır. Kimyasal madde içermeyen krem sedef hastalığı için de kullanılabilmektedir.

Ardıç katran özlü krem fiyatı: 20 TL

Eumovate krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir3 resim

Kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılması gereken bir krem olan eumovate, egzama tedavisinde yüksek oranda kullanılan kremlerden biridir. Ayrıca böcek ısırıklarında ve pişik olan bölgelerde de sıklıkla kullanılır. Doktor tavsiyesi ile günde 4 defa kullanılan krem, zamanla azaltılarak kullanılır ve yüze hiç bir zaman için yüze uygulanmamalıdır.

Eumovate krem fiyatı: 7,96 TL

Dermovate krem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir4 resim

Doktora danışmadan kullanılmaması gereken kremlerden biridir. Cilt üzerinde oluşan kızarıklık ve tahrişler için rahatça kullanılabilir. Doktor tarafından tavsiye edilen şekilde kullanılması gerekir. Yan etkilerinden biri kılların artış göstermesine neden olmasıdır.

Dermovate krem fiyatı: 9,97 TL

Sudocrem

egzama-kremi-isimleri-nelerdir5 resim

Sudocrem başta sivilce tedavisi olmak üzere egzama ve güneş yanıkları üzerinde etkilidir. İçerisinde çinko oksit bulunduran krem, yatma nedeniyle oluşan yaralar için olumlu sonuçlar ortaya çıkarır. Genellikle akşamları kullanılması gereken bir krem olan sudocrem, sert ve kıvamlı yapısı sayesinde ciltte bulunan kızarıklıkları yok eder.

Sudocrem fiyatı: 9,90 TL

Diğer egzama kremleri isimleri

– Advantan (egzama kremi advantan doktora danışmadan kullanılmamalıdır.)

– Bepanthen plus krem

– Hipokort (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

– Ketoral (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

– Dermatop (doktor kontrolünde kullanılmalıdır.)

Yukarıda egzama için belirtilen ilaçları doktor kontrolünde kullanınız. İlaçların etkisi konusunda net bilgileri doktorunuzdan alabilirsiniz. Yazımız sadece bilgilendirme amaçlıdır.

Yapılan Yorumlar
 • sevtap duran dedi ki:

  Bu yazıyı okumadan önce egzama nedir bilmiyordum ve egzama kremi faydaları nedir buradan öğrendim emeği geçenlere teşekkürler

 • ebru ince dedi ki:

  bu kremlerden eumovate ve ardıç özlü bitkisel olan ikisini denedim işe yarıyor gerçekten ama diğerleri konusunda fikrim yok .

 • sinem can dedi ki:

  ellerimde egzama cıkıyor bitkisel olan kremleri tercih ediyorum hem daha iyi ve kimyasal değil ayrıca

 • gönül dedi ki:

  nerdeyse 2 yıl uğraştım egzama hastalığıyla. denemediğim krem ya da ilaç kalmadı. birçok kişi egzama kremi önerdi ancak çoğu işe yaramadı. sonunda mecitefendi aynısefa kremi kullanmaya başladım ve egzama zamanla kaybolmaya başladı.

 • havva korkmaz dedi ki:

  ne zamandır egzema kremleri isimleri hakkında araştırma yapıyorum hepsinde farklı faydalar keşfettim inş bu yazıdaki üğrendiğim kremler de fayda sağlar

 • Türknur Asrak dedi ki:

  egzama problemi bende de var ya. bu kremlerden birini kullansam işe yarar mı arkadaşlar, denediniz mi bu kremleri hiç?

 • Necla Angı dedi ki:

  kadeşim egzama kremi olarak eumovateyi kullanıyor. faydasını gördü. egzama problemi yaşayanlar deneyebilir arkadaşlar.

 • Gözdem Elban dedi ki:

  bu zaman kadar birçok krem kullandım, ancak egzamaya çözüm bulamadım. kollarım tamamen kızarık. bu kremler işe yarar mı merak ediyorum açıkçası?

 • Bilgül Gara dedi ki:

  egzama için sudocremi kullanıyorum ve faydasını görüyorum. aynı sorunu yaşayanlara tavsiye edebilirim.

 • Tuğça Tugana dedi ki:

  egzama ile baş edemiyorum artık. bu kremlerden bazılarını da deneyeceğim. eğer onlar da olmazsa artık kaderimle baş başa kalıcam 🙁

 • Saime Arslança dedi ki:

  bu kremler gerçekten işe yaracak gibi görünüyor

 • Lâle Tonguz dedi ki:

  yurtta beraber kaldığım arkadaşımda egzama var. araştırma yaparken burayı buldum. bu kremlerden hangisi en faydalı, tavsiye eden varsa alıcaz. sorumuzu cevaplar mısınız acil lütfen

 • Nurtan Arzık dedi ki:

  doktorumun bana yazdığı egzama kremi hipokorttu uzun bir süre kullandım oldukça yararını gördüm ancak azcık ara verdim egzama yeniden baş gösterdi o yüzden ara vermemek gerekior

 • Hekime Belik dedi ki:

  arkadaşlar ben egzama için dermovate krem kullanıyorum yararını gördüm tavsiye ederim. diğer kremlerin etkilerini bilmiyorum ama

 • Mısra Gence dedi ki:

  sudocremi kullanmaya başladım 2 3 gün oldu neredeyse umarım faydaı olur 🙁

 • Eşmine Börçe dedi ki:

  çevremdeki kişiler egzama hastalığını bitkisel yöntemlerle çözmeye çalış demişlerdi. ben de bazı yöntemler denedim ama sonuç alamadım. bunun ardından mecbur ilaç kullanmayı denedim. istemeye istemeye kulansamda dermovate kremi kullandım ve belirli oranda çözüme kavuştum. hiç bir şekilde ilaç kullanmaktan yana olmadım ve bu yüzden tedavi sürecim baya bi gecikti.

 • Nurtane Cıda dedi ki:

  bitkisel içerikli olduğu için aynısefa kremi kullandım. etkisini hemen göstermiyor fakat belli bir süre sonra egzamayı yok etmeye başlıyor.

 • Hekime Çimçik dedi ki:

  egzama için eumovate krem kullandım. bu kremi kullanana kadar çok sıkntı yaşadım, ama şu an geçtiya önemli olan bu 🙂

 • Nebile Cengiz dedi ki:

  ya bendede aynı dert var, bu egzama kremleri ne kadar işe yarar acaba merak ediyorum.

 • Zahide Argıç dedi ki:

  egzama çok kötü bir hastalık ya. ne sıkıntılar çektim ben bu hastalık yüzünden. bu kremlerden dermovateyi kullandım da bi işe yaradı sonunda.

 • Bilsin Buzan dedi ki:

  egzamadan en çok çektiğim kaşıntılı nöbetler. o kadar çok kaşınırdki deli olurdum. doktora gitmeye kadar götürdü beni doktorum sudocremi tavsiye etti. uzun zaman kullandım bu kremi. yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. sonunda egzama dene hastalıktan kurtuldum ama uzun süre kötü zamanlar yaşadım. hatta bir ara hiç kurtulamicam diye bile korktuğum oldu. neyseki iu an iyi durumdayım.

 • Selma Eldüz dedi ki:

  bu kremlerden hangisi daha iyi. egzamayı en hızlı hangisi tedavi ediyor. kıyaslama yapan var mı kremler arasında?

 • Gülseli Bölek dedi ki:

  egzama cildi çok kötü gösteren bir hastalık. kolumda şu an hiç hoş olmayan görüntüler var 🙁

 • Selnur Beğçe dedi ki:

  ya ben neredeyse buradaki kremlerin hepsini denedim ama bir türlü egzamadan kurtulamadım bacaklarımda çok fazla kaşıntı oluyor başka bir tavsiyesi olan yok mu lütfen

 • Zühal Üyen dedi ki:

  bu kremlerin 3 tanesini kullandım ama egzamaya hiçbiri iyi gelmedi.

 • Balık dedi ki:

  Egzamayla senelerdir savaşıyorum. Kesin bir tedavisi yok stres, deterjan, soğuk ve kuru hava kaşıntıyı artırıyor. Üstelik kaşıdıkça kızarıp kabarıyor. Vazelin kullandım hiçbirşekilde yatıştırmadı. Ve en etkili tedavi eğer kaşıntı oluşmaya başladıysa dermovateyi sürüyorum hemen yatıştırıyor kabarmadan sönüyor. Çoğaldıysa gece yatarken bu kremi sürüyorum bir de sabah sürüyorum. İki üç güne tamamen geçiyor. Ama dediğim gibi stres gibi etkenler tekrar çoğalması sebep oluyor.

 • Ali dedi ki:

  Arkadaşlar 7yildir egzama hastalığı ile uğraşıyorum gittim bir hastane 10 günlük tedavi yöntemiyle tamamen kurtuldum şuan tekrarlayan bir şey olmadı 05352634213 numaram ulasirsaniz yardımcı olabilirim

 • hakan dedi ki:

  egzemaya kesin çözüm oldu. bizzat denedim 2 günde etkisini gösterdi. ilaçlar: psovate krem ve fito krem. karıştırıp sürün. bir de protopic krem var onuda kullanmanızı tavsiye ederim.

 • Ayşegül C. dedi ki:

  arkadaşlar 3-4 günde egzemadan kurtulmak istiyorsanız günde 4-5 kez SHEAP PRO kullanın. bilgilerini forma yazıyorum. çok memnun kalacaksınız bitkisel ve eczanelerde satılıyor

 • Hatice dedi ki:

  Benimde 10senedir ellerinde var egzama görmediğim doktor kalmadı ama hala bir çaresini bulamadm

 • ahsen dedi ki:

  ben bu kremlerin bir çoğunu kullandım fakat pek faydaları olmadı.boşu boşuna kortizonlu kremlerde kullandım.en son coresatin sarıyı önderdi eczacımız.kortizon içermiyor ve etkileri gerçekten çok iyi.5 senedir egzama ile başı dertte olan biri olarak tam not verdim diyebilirim.tavsiye ederim.

Bir Yorum Yapın