Eczanede Satılan Varis Kremleri Nelerdir?

eczanede-satilan-varis-kremleri-nelerdir resimleri (1)

Bacaklarda ağrıya neden olan ve kötü bir görüntü sergileyen varisler, ameliyat ve lazer yöntemlerinin yanı sıra çeşitli varis kremleri ile çözüme kavuşturulabilmektedir. Kremler ile yapılan uygulamalar diğer yöntemler kadar etkili olmasa da belirli ölçüde varislerin önüne geçmek mümkündür. Eczanede satılan varis kremleri arasından birini tercih ederek sahip olduğunu varislerden kurtulabilirsiniz. Peki, sektörde satışa sunulan varis kremleri nelerdir? bunlara daha detaylı bir şekilde bakalım.

Eczaneden satılan varis kremleri arasında neler yer alır?

Varislerden dolayı acı ve ağrı ile karşı karşıya kalıyorsanız, sizlere sunacağımız kremlerden birini seçerek varislerinize uygulayabilir ve varis sorunu yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Özelliklerini ve kullanılışlarını aktaracağımız kremlerin eczanede satılan varis kremleri arasında yer aldığını belirtmek isteriz.

Salvosano varis kremi

İçeriğinde tamamen bitki özleri yer alan Salvosano krem kendi alanında oldukça etkili bir kremdir. Kremin içeriğinde yer alan bitki özleri varisli bölgelerde bulunan damarların rahatlamasına olanak sağlar ve bu şekilde ağrıların azalmasına yardımcı olur. Salvosano krem biberiye, kekik, papatya, buğday ve portakal yağlarının dışında saf krem içerir.

Livariz varis kremi

Livariz krem ayaklarda rahatlama meydana getirir ve damarların genişlemesini engeller. Kan akışının ideal seviyelere ulaşmasını sağlarken spreyle beraber kullanıldığında varis problemlerini kısa sürede ortadan kaldırır. Ayrıca bacaklarda varisli bölgelere uygulandığı andan itibaren batma ve acıma gibi durumları yavaş yavaş yok eder.

Variton Dermo-Gel varis kremi

Variton sadece bacaklarda bulunan varislerden dolayı ağrı ve sancıyı dindirmez. Bunun yanında varis görüntülerinin yok olmasına yardımcı olur. Kremin içeriği at kestanesi, candı fındığu ektresi, Japon çiçeği ektresi, üzüm çekirdeği yağı, ceviz kabuğu ekstresi ve ölmez dikenden oluşur. Varislerden kaynaklı krampları önlediği gibi düzenli kullanım ile acıma hissini de ortadan kaldırır.

Dermanol Renew Leg-V varis kremi

Bacaklarda kan dolaşımını düzenli hale getirir. Bu şekilde şişlikleri azaltan krem, toplardamarın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar ve kalbe kan pompalanmasını kolay hale getirir. Kremin varis bulunan alanlara masaj dahilinde aşağıdan yukarıya doğru uygulanması gerekmektedir.

Cream Pasteur At Kestaneli varis kremi

Cream pasteur krem, içeriğinde provitamşin B5, buğday, at kestanesi, aynısefa, ısırgan ve biberiye bulundurur. Bitkisel içerikli olmasının yanında kan dolaşımını düzenli hale getirir. Varislerden dolayı meydana gelen şişlikleri azaltır ve ağrıların daha düşük boyutlara indirgenmesini sağlar. Oldukça belirgin şekilde bacaklarda yer alan varislerin normale dönmesinde etkilidir.

Varikolin varis kremi

Varikolin varis kremi, içeriğinde bulunan likit şekildeki vazelin ile varisli bölgelerde kolay etki gösterir. Bunun yanında içerisinde limon, papatya ve biberiye gibi uçucu yağlar yer alan krem, ısırgan yağı desteği ile varis görüntülerinin yok olmasına yardımcı olur. Ağrıları azalttığı gibi ödemlerin giderilmesinde etkindir.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*