Düz Saçlar

Düz Saçlar Resimler

Birçok kadın düz saç modeli kullanmakta, hatta saçlarının dalgalı olmasına karşın farklı yöntemler ile düzleştirmeye çalışmaktadır. Düz saçlara sahip olmak için yapılması gereken birtakım uygulamalar bulunmaktadır. Olması gereken şekilde yapılan bu uygulamalar ile aşırı derece kıvırcık olan saçları dahi düz hale getirmek mümkündür.

Düz saçlara sahip olmak için uygulanan yöntemler nelerdir?

Düz Saçlar1Kadınlar genelde düz saçlara sahip olmak adına düzleştirici kullanmaktadır. İki sıcak tabaka arasına sıkıştırılan saçlar yüksek ısının etkisi ile saçlara istenen görünümün verilmesini sağlar. Ancak uzmanlar, düzleştiricinin saçlarda kırılmalar ve birtakım bozulmalar meydana getirdiği için fazla tercih edilmemesini tavsiye etmektedir. Bu yüzden saçların daha sağlıklı bir şekilde düzleştirilmesi için başka yöntemlere yönelmenin gerekli olduğu vurgulanmaktadır.

Saçları düzleştirmenin başka bir yolu ise saç fırçası, saç kurutma makinesi ve bir havlu ile gerçekleşmektedir. Bu yöntemde saçlar dipten uçlara doğru fırçalanırken aynı zamanda saç kurutma makinesi ile kurutulmaktadır. Tabi öncelikle saçlarda yoğun suyun fazlasının havlu ile alınması gerekmektedir. Ardından kurutma dahilinde saç diplerinden uçlara doğru fırçalama düz saçlar için etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Çünkü ısı her zaman için saçlarda doğal bir düzleştirici görevi görmektedir.

Diğer yandan saç kurutma makinesi olmayan kişiler de bu yöntemi kolaylıkla uygulayabilmekte ve daha düz saçlara sahip olabilmektedir. Bunun için öncelikle saçlarda bulunan suyun fazlası havlu ile alınmakta ve ardından saçlar köklerden uçlara olacak şekilde fırçalanmaktadır. Yapılan işlem 5 dakika devam ettirilmekte ve bu sürenin sonunda saçlar havlu ile sarılmaktadır. Havlunun saçlarda kısa bir beklemesi ardından tekrar fırçalama işlemine geçilmekte ve 5 dakikanın sonunda saçlar yine havlu ile sarılı hale getirilmektedir. Yapılan bu işlemler saçlar kuruyuncaya kadar devam ettirilmekte ve kurumanın tam olarak gerçekleşmesi ardından saçlarda düz bir görüntü elde edilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*