Dudak Makyajı Nasıl Yapılır? – Özel Tavsiyeler

Dudak-Makyaji-Nasil-Yapilir-Ozel-Tavsiyeler-rESİM
Dudak Makyajı Nasıl Yapılır Özel Tavsiyeler

Makyajın en önemli kısımlarından biri olarak karşımıza çıkan dudak makyajı nasıl yapılır? biliyor muydunuz? Bu yazımızda sizlere dudak makyajı teknikleri konusunda bilgiler sunacak ve makyajınızı olması gereken şekilde yapmanıza yardımcı olacağız.

Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

Dudaklara yapılan makyaj genelde makyajın son adımı olarak görülür. Dudak makyajında dikkat edilmesi gerekenler arasında saç rengine, ten rengine ve tercih edilen kıyafetin rengine uygun bir makyaj olmasıdır. Çünkü dudak makyajı genel makyajın ve diğer unsurların tamamlayıcısı konumundadır. Tamamlayıcı olması nedeniyle yanlış renk tercihi makyajın başarısız olmasında öncelikli etkendir.

dudak makyaji nasil olmali resim

Dudak Makyajı Teknikleri ve Uygulama Aşamaları

Etkili bir dudak makyajı için öncelikle dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı çevreleyin ve düzgünce bir hat meydana getirin. Ortaya çıkan hat dudaklarınızda daha net bir şekil oluşturacaktır. Dudak kalemi size dudaklarınızı ince ve dolgun göstermenize yardımcı olur. Ancak düzgün ve net bir şekle sahip dudaklar için dudak kaleminizin ucu açık olduğu gibi aynı zamanda sivri olmalıdır.

Ruj Nasıl Sürülür? – İnceleyelim

Kalem ile dudak kenarları çevrelendikten sonra sıra ruj sürmeye gelir. Peki, ruj nasıl sürülür? buna bakalım. İlk olarak eğer ince dudaklarınız varsa dudaklara dolgunluk veren rujları tercih etmelisiniz. Çünkü bu tür rujlar daha kalın bir dudak yapısı meydana getirir. Ruj sürerken dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise üst dudağın kalınlaşmamasına dikkat edilmelidir. Bu makyajda istenmeyen bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Etkili bir ruj sürmek için fırça kullanımı rujun dudaklara tam olarak yayılması ve yerleşmesi açısından önemlidir. Bu nedenle kullandığınız fırçaya az miktarda ruj alın ve dudaklarınıza yavaşça yedirin. Ayrıca fırça uygulaması sırasında dudaklarınızı ufak bir şekilde aralamayı unutmayın. Çünkü dudakların kapalı olması rujun tam olarak sürülmesine engel olur.

Dudak makyajı sırasında yardımcı malzemelerden yararlanın. Örneğin dudak parlatıcılarından. Parlatıcılar dudaklarınızın daha canlı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Dudak parlatıcılar ruj sürmeden kullanılabilir ya da ruj üzerine de uygulanabilir. Ancak ruj kullanmadan dudak parlatıcı uygulamak dudakların daha etkili ve hoş bir görünüme sahip olmasını sağlar.

[wp_ad_camp_1]

dudak makyajinin puf noktalari resim

Dudak Makyajının Püf Noktaları ve Tavsiyeler

– Dudaklarınız kalın bir yapıya sahip ve siz ince gözükmesini istiyorsunuz, o halde yapmanız gereken dudak kalemi yardımı ile ince bir görünüm sağlamaktır. Kalemi ince bir şekilde dudaklarınıza uygularsanız, dudaklarınız da ince görünür.

– Tam tersi olarak ince dudaklarınız varsa ve kalın bir görünüm kazanmasını istiyorsanız, dudak kalemini daha dışarıdan çekmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca bu teknikle dudaklarınız daha hacimli bir görünüm sergileyecektir.

– Dudak makyajında atlamamanız gereken kritik noktalardan biri ruj ve dudak kalemi renk tonlarının birbirine uyum göstermesidir. Çünkü ruj rengine uyum sağlamayan bir dudak kalemi, makyajın görüntü açısından hoş gözükmemesine neden olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*