Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler Nelerdir?

Dudak Dolgunlastirici Bitkiler Nelerdir Resim
Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler Nelerdir?

Dudaklarınızın yeteri kadar dolgun olmadığını düşünüyorsanız, tamamen doğal yöntemler kullanarak daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için dudak dolgunlaştırıcı bitkiler size dolgun dudaklara sahip olmanız konusunda yardımcı olacaktır. Doğal yöntemlerden biri olması nedeniyle bayanlar tarafından tercih edilen uygulamalardan olan dudak dolgunlaştıran bitkiler, aynı zamanda oldukça etkili yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu bitkiler nelerdir? beraber inceleyelim.

Dudak Dolgunlaştıran Bitkiler ve Kullanım Aşamaları

Belki size garip gelecek ama dudak dolgunlaştırıcı etkileri bulunan bitkiler birden fazla sayıdadır. Bu bitkilerden bir ya da birkaçını kullanarak doğal yollarla dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmanız mümkündür. Düzenli bir kullanım dudaklarınızın hacmini önemli ölçüde artıracaktır.

Tarçın

Dudak dolgunlaştırıcı etkileri bulunan tarçın, daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından kullanılabilir.

dudak dolgunlastirici tarcin resim

Kullanımı:

Bakım ürünlerinden herhangi birine veya parlatıcı ruj içerisinde 6 damla kadar tarçın yağı damlatın. Ayrıca 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve bir tane E vitaminini de karışıma ilave edin. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürdüğünüzde daha dolgun dudakların ortaya çıktığını göreceksiniz.

Zencefil

Zencefil de dudak dolgunlaştıran etkileri kullanılan ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilir.

dudak dolgunlastirici bitkiler zencefil resim
dudak dolgunlaştırıcı bitkiler zencefil

Kullanımı:

Zencefil ile hazırlanacak karışım için 1/2 çay kaşığı balmumu ve 2 damla kadar nane ektresi gerekir. Bu malzemeler 2 damla zencefil ile karıştırılır. Ruj fırçası yardımı ile dudaklara uygulanan karışım kısa sürede dolgun ve hacimli dudaklar meydana getirecektir.

Yulaf

Hacimli dudaklara sahip olma konusunda etkili olan bir başka bitki ise yulaftır. Yulaf ile hazırlanan karışım dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlar.

yulaf ile dudak dolgunlastirma resim

[wp_ad_camp_1]

Kullanımı:

1 tane yumurtanın sarısı ile 5 gram yulaf bir kap içerisinde karıştırılır. Elde edilen karışım dudaklara uygulanır ve bir fırça yardımı ile ortalama 10 dakika kadar dudaklar fırçalanarak ölü deri atılır. Bunun ardından dudaklar dolgun bir şekil kazanır.

Bal

Pek çok derde deva olan bal, aynı zamanda dudak dolgunlaştırıcı etkiler sunar. Bal içerikli bazı karışımlar ile dolgun dudaklar oluşturulabilir.

dudak dolgunlastiran bal resim

Kullanımı:

Dudak dolgunlaştırma sırasında çiçek balı kullanılması tavsiye edilir. 1 yemek kaşığı yoğurt ile 1 yemek kaşığı bal, ezilen yarım salatalık ile bir araya getirilir. Bu karışım 15 dakika kadar dudaklarda kaldıktan sonra durulanır. Haftada yaklaşık 3 defa bal karışımı ile dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür.

Kırmızıbiber

Biber diyerek geçmeyin. Kırmızıbiber de dolgun dudaklar konusunda etkilidir. Uygun bir kullanım ile hacimli dudaklara yardımcı olur.

dudak dolgunlastirici kirmizibiber resim

Kullanımı:

Kırmızıbiber ile dudak dolgunlaştırmak için biberin yanına 1 yemek kaşığı vazelin, 2 damla kadar nane yağı ve tarçın ilave edilir. Hazırlanan karışım dudaklara sürülür ve 15 dakika kadar beklenir. Yeteri kadar beklendikten sonra durulama işlemine geçilir. Karışım dudaklara sürülürken yanma hissi oluşacağını söylemekte fayda var, ancak bu karışım size hacimli dudaklar sunacaktır.

Buhar

Buhar da dolgun dudaklara sahip olmanın başka bir yöntemidir. 1/2 bardak su kaynatılır ve bu suya limon suyu ve vicks eklenir. Karışımlı sudan yükselen buhara dudakların yaklaştırılması ve buharın dudaklara nüfus etmesi gerekir. Uygulama yapılırken bir süre sonra dudaklar nemli bir yapıya bürünecektir. İşte tam bu sırada hafif dokunuşlar ile dairesel hareketler ile masaj yapılmalıdır. Yeterli oranda masajın ardından dudaklar yıkanabilir. Limon suyu ve vicks içeren buharlı su dudaklarınızı dolgun ve hacimli bir yapıya kavuşturacaktır.

dudak dolgunlastiran buhar resim

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*