Dudak Bakımı Önerileri Nelerdir?

dudak-bakimi-onerileri-nelerdir resim

Etkili ve göz alıcı dudakların sırrı belirli zaman aralıkları ile yapılan bakımdan geçmektedir. Dudakların istenen bir şekilde görünmesi için öncelikle nemli kalmaları gerekir. Bunun yanında kuruyan ve çatlayan dudaklardan uzak durmak için birtakım dudak bakımı önerileri bulunur ve bu önerilere uyularak etkili dudaklara sahip olmak mümkündür.

Dudak bakımı önerileri arasında neler yer alır?

Dudakların her zaman için yumuşak ve nemli kalması önemlidir. Bu nedenle sizlere sunacağımız dudak bakımı önerileri arasından birini seçerek dudaklarınızda etkili bir bakım meydana getirebilir ve muhteşem dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak yumuşatıcı bakım maskesi

Gerekli malzemeler;

– 1/2 salatalık

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 2 tatlı kaşığı kadar yoğurt

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle salatalık yıkanır ve kabuğu soyulduktan sonra blendırdan geçirilir. Ardından diğer malzemeler blendırdan geçirilen salatalığa eklenir ve iyice karıştırılarak maske hazırlanır. Maskenin dudaklara uygulanması ile 15 dakika kadar beklenir ve bu sürenin ardından dudaklar yıkanır. Yıkanan dudakların pürüzsüz ve yumuşak hale geldiği açıkça gözlenebilir.

Dudak nemlendirici doğal maske

dudak-bakimi-onerileri-nelerdir2 resimGerekli malzemeler;

– 1 tane yumurtanın sarısı

– 5 gram yulaf

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskenin hazırlanması için ilk olarak yumurtanın sarısı belirli büyüklükte bir kase içerisine alınır ve yulafla karıştırılır. Karıştırma işlemi ile malzemelerin krem kıvamına kadar gelmesi sağlanır. Bu şekilde karıştırılan malzemeler, dudaklara sürülür ve maskenin peeling etkisi sayesinde nemli dudaklar ön plana çıkar.

Dolgun dudaklar için doğal maske

dudak-bakimi-onerileri-nelerdir1 resimGerekli malzemeler;

– 1/2 tatlı kaşığı badem yağı

– 1 çay kaşığı kadar bal

– 1/2 tatlı kaşığı kadar vanilya

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Bal ve badem yağı karıştırılır ve sonrasında ateş üzerinde eritme işlemine tabi tutulur. Daha sonra vanilya, bal ve badem yağı karışımına ilave edilir. Vanilyanın eklenmesinin ardından karışım ateşten alınır ve elde edilen karışım masaj dahilinde dudaklara sürülür. Sürme işleminden 10 dakika kadar sonra ılık su ile dudaklar yıkanır ve sonuç olarak dudaklar yumuşar. Bunun yanında dolgun ve daha parlak dudaklar meydana gelir. Maskenin haftada ortalama 2 kez uygulanması yeterlidir.

Dudak bakımı nasıl yapılır?

– Etkili bir dudak bakımı için öncelikle gün içerisinde yeterli derecede su içilmesi gerekmektedir. Çünkü dudaklar kuruluk meydana gelmesinin başlıca nedeni yeteri kadar su tüketilmemesi olmaktadır. Ayrıca su yumuşak ve pürüzsüz dudaklara sahip olunmasına olanak sağlamaktadır.

– Sigara dudaklara olumsuz etkiler sunan kötü alışkanlıklardan biridir. Dudaklarda renk değişimi meydana getiren sigara, ayrıca dudak çevresinde kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Alkol de aynı şekilde dudaklarda istenmeyen görüntüler ön plana çıkarır.

– Belirli aralıklar ile dudak balmı kullanmak, dudak bakımı adına etkili bir uygulamadır. Dudak balmı dudakların bakımlı görünmesini ve nemlenmesini sağlar.

– Dudakların ortalama 2 günde bir diş fırçası ile fırçalanması dolgun dudaklara sahip olunmasına imkan tanır.

– Dudak parlatıcılar da dolgun dudaklara sahip olmanın etkili yollarından biridir.

– Büyüleyici dudaklara sahip olmak için ruj sürmeden dudak kalemi ile kenarlara bir çizgi çekilmesi istenen dudakların ön plana çıkmasına yardımcı olur.

– Dudakların doğal bir şekilde parlamasını sağlamak için badem yağı kullanımı etkili olacaktır. Parmaklara bir miktar kadar alınan badem yağı dudaklara yavaşça uygulanır ve bunun ardından yapılan uygulama dudakların beslenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

1 yorum

  1. dudak bakımı aslında önemli bir konu. özellikle biz kadınlar için. dudak bakım önerileri adına güzel bir derleme olmuş. emeği geçenlere teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*