Dolgun Dudaklar İçin Yapılması Gerekenler

Dolgun dudaklar kadınların daha genç ve hoş görünmesinde etkilidir. Yaşın ilerlemesi ile dudaklarda bulunan hücreler ölür ve doğal olarak dudaklar incelmeye başlar. Dolgun dudaklar için farklı yöntemler deneyen kadınlar, genelde yanlış uygulamalar nedeniyle istenen sonuçlara ulaşamazlar. Bu nedenle dolgun dudaklara sahip olmak için yapılması gerekenler tam olarak bilinmesi gerekir. Peki, dolgun dudaklar için ne yapılmalı? bunları daha yakından inceleyelim.

Dolgun dudaklar için doğal yöntemler nelerdir?

Açık tonda ruj ve dudak kalemi

Dolgun dudaklara sahip olmak için kullanılacak dudak kalemleri ve rujlar normale oranla daha açık tonda olmalıdır. Çünkü açık tonlar dudakların daha dolgun görünmesinde etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

dolgun-dudaklar-icin-yapilmasi-gerekenler1 resimKoyu renk rujlarda orta kısıma aydınlatıcı

– Eğer dudaklarda koyu renk bir ruj tercih ediliyorsa, dudakların orta kısmına aydınlatıcı uygulanmalıdır. Bu şekilde dudaklar daha dolgun gösterilebilir.

Önce pudra sonra fondöten

– Dudaklara ruj sürmeden önce ilk olarak pudra ve daha sonra da fondöten uygulanmalıdır.

Dudaklarla aynı tonda dudak kalemi

– Dudakların dolgun görünmesinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de tercih edilen dudak kaleminin dudaklarla aynı tonda olmasıdır. Bunun aksi olduğu durumlarda orjinallikten uzak bir görüntü meydana gelir ve sonunda yapmacık bir görüntü oluşur.

Dudak köşelerine koyun renk dudak kalemi

Dolgun dudaklar için köşe bölgelere koyu renk dudak kalemi ile ufak dokunuşlar yapmak gerekir. Bu dokunuşlar dudakların olduğundan daha dolgun olmasına yardımcı olur.

Nude ruj

– Dudaklara nude ruj sürmek dolgun bir görüntü elde etmenize olanak sağlar. Ancak bunun için dudakların üst kısımlarına aydnlatıcı şekilde uygulanmalıdır.

Dudaklarınızı fırçalayın!

– Çatlamış ve kuru olan dudaklar genelde daha ince bir görünüm sergiler. Bu yüzden bir diş fırçası yardımıyla dudakların her gün fırçalanması gerekir.

Nemlendirici sürün

– Unutmayın ki nemli dudaklar her zaman için dolgun bir görüntü meydana getirir. Dudakları sık sık nemlendirmek ve parlatıcı uygulamak dolgun olması için katkı sağlayacaktır.

Dudaklara yağ sürün

– Bitkisel yağlar ile dudakları dolgun hale getirmek mümkündür. Dolgun dudaklar için nane yağı, tarçın yağı ve acı biber yağı istenen sonuçlar elde edilmesini sağlar. Her gece uyumadan önce ele 1 damla sürülerek dudaklara uygulamak yapmak yeterli olacaktır. Yapılan uygulama ile dudaklar zamanla dolgunlaşma gösterecektir.

Dolgun dudaklar için tarçın yağı kullanımı

Dudak dolgunlaştırma konusunda oldukça etkili olan tarçın yağı, kısa sürede dudakların dolgunlaşmasına yardımcı olur. Ancak hassas cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez. Tarçın yağı her gece uyumadan önce kullanılacağı gibi ruj sürmeden 1 dakika önce de kullanılabilen bir dudak dolgunlaştırıcı yağ olarak karşımıza çıkar.

Tarçın yağı ile dudakların çevresinde oluşan ince çizgileri yok etmek mümkündür. Ancak önemli bir nokta belirtmekte fayda var. Dudakları yakan bir yağdır.

Dolgun dudaklar için acı biber yağı kullanımı

Acı biber yağı da dudakları dolgunlaştırma konusunda önemli bir konumda yer alır. Kullanılan dudak parlatıcısının içerisine 2 ya da 3 damla ilave ederek kullanılır. Gün içerisinde istenen oranda kullanılabilen yağ belirli bir zaman sonra dudakların dolgunlaşmasını sağlar.

Dolgun dudaklar için maske tarifi ve uygulaması

dolgun-dudaklar-icin-yapilmasi-gerekenler4 resimGerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kadar su

– 2 çay kaşığı kadar acı biber

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Malzemelerin tamamı çok fazla sulu olmamasına dikkat edilerek karıştırılır. Eğer gerekenden fazla sulanma meydana geldiyse karabiber eklenerek karışımın kıvamı yoğunlaştırılabilir. Bu şekilde hazırlanan karışım dudaklara uygulanır ve ortalama 10 dakika kadar dudaklarda bekletilir. Sürenin sonunda dudaklar yıkanır. Dudak dolgunlaştırıcı maske haftada 3 kez rahatlıkla uygulanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!