Doğum Sonrası Kilo Vermenin Yolları Nelerdir?

Dogum Sonrasi Kilo Vermenin Yollari Nelerdir Resim
Doğum Sonrası Kilo Vermenin Yolları

Hamilelik süreci boyunca anne adayları çok daha üzerinde besin almak zorundadırlar. Bebeklerinin sağlıklı bir şekilde büyük gelişmesi için zorunlu olan bu besinleri tüketen anne adayları gebelik döneminde hızla kilo almaya başlamaktadır. Doğumdan sonra da gebelikte alınan bu kiloların verilmesi gerekmektedir. Ancak pek çok anne doğumdan sonra kilo vermenin yolları konusunda yanlış uygulamalar gerçekleştirmektedir. Özellikle doğumdan sonraki ilk 6 ay kesinlikle düşük kalori diyetlerinden uzak durulmalıdır. Zira bu dönem annelerin bebeklerini emzirmeleri gerektiği dönemdir. Bu dönemde annenin yanlış diyetlerle yeltenmesi, sütün azalmasına ve buna bağlı olarak bebeğinin yeteri kadar beslenememesine neden olabilmektedir.

Doğum Sonrası Kilo Vermek İçin Neler Yapılmalıdır?

Annenin günlük alması gereken kalori miktarı, doğumda aldığım kiloları bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gebelik sürecinde 15 – 20 kg alan bir anne ayda 2 kg, aldığı kilo 15 in altında ise ayda bir kg vermesi doğum sonrası kilo vermek için en doğru olanıdır. Bununla birlikte kilo verilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey günlük su tüketimidir. Özellikle anne emzirme döneminde her gün yaklaşık olarak 2,5 – 3 litre kadar su tüketmek zorundadır.

[wp_ad_camp_1]

Dogum Sonrasi Kilo Vermenin Yollari Nelerdir1 Resim
Doğum Sonrası Kilo Vermede Bol Su Tüketimi Önemlidir!

Doğum sonrası kilo verme sürecinde olabildiğince doğal besinlerin tüketilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle özellikle sucuk, salam, sosis ve şeker gibi işlenmiş besinlerden uzak durmak da bir o kadar gereklidir. Üzerinde durulması gereken bir diğer husus ise özellikle bu dönemde tatlı ihtiyacı giderebilmek istendiğinde hazır tatlılar değil bunun yerine kuruyemiş tüketilmesidir. Alınan içeceklere deve şekeri ilave etmek yerine bal gibi doğal ürünlerin eklenmesi daha besleyici olmakla birlikte annenin tatlı ihtiyacını da giderecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*