Doğum Paketi Nedir – Doğum Paketi Fiyatları 2019

Özel hastane ve devlet hastanesi arasında gidip gelirken fiyatların büyüdüğünü gözlerinizle görebiliyorsunuz. Özellikle erkekler için düğün sonrasında ki en büyük masraf kalemlerinden biridir doğum meselesi. Hal böyle olunca hem güzel olsun hem uygun fiyatlı olsun derken iki arada bir derede kalınır. İşte öyle bir anda doğum paketi devreye giriyor. Doğum paketi nedir, fiyatları nelerdir, nasıl ortaya çıkmış gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Doğum Paketi Hakkında Az Bilinenler

Bazı hastanelerin doğum paketleri bulunuyor. Bu hastaneler genellikle bir organizasyon şirketi ile anlaşarak doğum paketinin hazırlanmasında destek sağlıyor. Aynı zamanda doğum ve doğum sonrası verilen hizmetlerinde bu sayede farklı adreslere kaymasının da önüne geçilmiş olunuyor. Bazen de hastanelerden bağımsız bir şekilde çiftler için doğum paketi hazırlayan organizasyon şirketleri de bulunuyor. Bazı zaman aralıklarında da fiyatlar indirime gidildiği için ekonomik doğum seçeneğinden de yararlanılmış olabiliyorsunuz.

Özel Sigortalar ve Doğum Paketleri

Bazı durumlarda ise özel sigortaların sunduğu doğum hizmetleri devreye giriyor. Yıllık belli bir ücret karşılığında özel sigorta sahibi olarak doğum indiriminden hak kazanmanız mümkün oluyor. Böyle durumlar içinde doğum paketleri çoğunlukla ikinci poliçe döneminde devreye giriyor. Yani ben sigorta paketinden yararlanayım. Aynı zamanda doğum paketini de aradan çıkarmış olurum düşüncesi için ikinci sigorta seneniz içerisinde doğum paketinden yararlanabiliyorsunuz. Bu da az bilinenleri arasında önemli bir noktada yer alıyor. Özellikle dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizelim.

Doğum Paketlerinin İçerisinde Ne Var

Hastanelerin sunduğu hizmetler içerisinde doğum kontrolleri ve düzenli olarak yapılan testlerde olabiliyor. Bu tarz full paketlerin fiyatları biraz daha yüksek olurken doğum ve doğum sonrası oluşturulan doğum paketleri de daha uygun olabiliyor.

Çoğunlukla doğum paketi içerisinde standart oda seçeneğinin sunulması gibi durumlar oluştuğunda da doğum paketi farklı fiyat aralıkları ile ön plana çıkmayı başarıyor. Genellikle çiftler doktorlarının yani sevdiği doktorların bulunduğu hastaneler için doğum paketi arayışına girebiliyor. Böyle durumlarda ise rakamın biraz yükseldiğini söyleyebiliriz.

Doğum paketi içerisinde:
  • Bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi sonrasında
  • Profesyonel fotoğraf hizmeti
  • Fön ve kuaför hizmeti
  • Misafirler için hazırlanan sunum tabakları ve sunum ürünleri (genellikle poğaça, kurabiye ve içecekler)
  • Hatıra ürünler (fiyatlar farklılaşabiliyor)

Şeklinde ortaya çıkabiliyor. Doğum ürünlerinde de evlilik paketlerinde olduğu gibi profesyonel hizmet kalitesi arttıkça fiyatın katlanacağı unutulmamalı ve ihtiyaçların ötesinde gereksiz hizmet almamak gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

Daha fazla konu başlığı hakkında bilgi sahibi olmak için kadın forumu bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*