Doğru Klima Nasıl Seçilir – Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk kış günleri uygun fiyata klima almak için en doğru zamanlardır. Daha şimdiden yaza hazırlık yapabilir ve doğru klimayı satın almak için adım atabilirsiniz. Peki ama klima nasıl seçilir veya doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için cevapladık…

Oda Büyüklüğüne Orantılamayı Unutmayın

Sadece ekonomik olanı almak yerine odanızın hacmine bağlı olarak uygun olan klimayı tercih edebilirsiniz. İnternette bu hesaplamayı rahatlıkla yapabileceğiniz pek çok farklı uygulama ve web sitesi bulunmaktadır. Bunlardan destek alarak uygun güce sahip olan klima aralığına bakmanız gerekebilir.

Enerji Tasarrufu Önemlidir

Başlangıçta daha pahalı görülse de enerji tasarrufu özelliği ağır basan klimalardan kullanın. Uzun vadede kendi parasını çıkardığı yetmezmiş gibi bu özelliğine sahip olduğu için sizi de rahatlatacaktır. Bunun dışında enerji tasarrufu konusunda bir adım önde bulunan klimaların daha az hata verdiklerini de bir kenara not almayı unutmayın.

 

Sağlık İçin Uygun Ürünü Tercih Edin

Filtresi, nemlendirme özelliği ve diğer sağlık avantajlarına dikkat edin. Klimayı serinlemek veya ısınmak için satın alıyor olabilirsiniz. Kış aylarında odanızı devamlı kurutan veya yazın gereğinden fazla sis bulutu oluşturacak klimalar sağlığınızı tehdit eder. Bunun dışında iyi bir filtreye sahip değilse bu da sağlığınıza elveda demeniz anlamına gelecektir. Uzun vadede sağlığınızı düşünerek mantıklı bir adım atmayı ihmal etmeyin.

Aynı zamanda montajın yapılacağı noktayı iyi seçmeniz gerekmektedir. Odanın tamamına yayılabilen ve kenarda köşede kalmamış bir nokta klimadan maksimum verim almanızı sağlar. Aynı şekilde sağlığınız açısından da hasta olmamanız için doğrudan klimanın sizi hedefe koymaması gerektiğini de unutmamak gerekmektedir.

Onu İlk Sıraya Koymayın

Özellikle yaz aylarında devamlı olarak çalıştırmanız durumunda klima gazı sağlık problemleri ortaya çıkmasına neden olabilir. Hal böyle olunca serinlemek için destek aldığınız kadar ara ara temiz hava almayı da unutmayın. Çok küçük çocukların bulunduğu odada klimanın mümkün olduğu kadar az kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple klimanızın sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanılması için bütün bu önerilere uymanızı öneririz. Merak ettiğiniz soruları yorumlar bölümünden bize sormayı unutmayın. Sağlıkla kalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*