Doğal Yöntemlerle Yüz Beyazlatma Tarifleri

Bazı kadınlar cilt renginin koyu olmasından rahatsızlık duymaktadır. Bu anda ise devreye doğal yöntemlerle yüz beyazlatma tarifleri girmektedir. Özellikle esmer ve buğday ten rengine sahip kadınlar tarafından tercih edilen bu yöntemler, doğru ve düzenli aralıklarla uygulamaya alındığında istenen sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Şimdi bu tariflerin neler olduklarına daha yakından bakalım.

Doğal yollarla yüz beyazlatma tarifleri nelerdir?

Koyu ten rengine sahip kadınlar tarafından tercih edilen doğal yollarla yüz beyazlatma yöntemleri, aynı zamanda erkekler tarafından da rahatlıkla uygulanabilmektedir. Aşağıda sizlere sunacağımız yöntemleri düzenli aralıklar ile cildinize uyguladığınızda cildinizin renginin belirli bir süre sonra açıldığını görecek ve eğer varsa lekelerin zamanla yok olduğunu fark edeceksiniz. Şimdi ilk yöntemin hazırlanış ve uygulanış aşamasına yakından göz atalım.

Doğal yüz beyazlatma yöntemi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet yumurtanın akı

– 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Öncelikle yumurtanın sarısı akından ayrılır ve cam bir kase içerisinde elma sirkesi ile karıştırılır. Ardından temizlenen cilde karışım maske şeklinde sürülür ve 30 dakika kadar maskenin cilt üzerinde kalması sağlanır. Bu süre sonunda ise cilt ılık su ile yıkanır ve temizlenir. Yüzün beyazlaması için 2 hafta süresince 2 günlük aralıklar ile maskesinin uygulanması yeterlidir.

Yüz beyazlatıcı pirinç maskesi

Gerekli malzemeler;

– 2 yemek kaşığı kadar pirinç unu

– 2 yemek kaşığı su

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Maskenin hazırlanmasında ilk olarak pirinç unu su ile karıştırılır ve cilde uygulanır. 30 dakika kadar ciltte bekletilen maske, ilk olarak anlattığımız doğal yüz beyazlatma tarifi sonrasında yapılmalıdır. Yani ilk gün doğal beyazlatıcı maske, ikinci gün ise yüz beyazlatıcı pirinç maskesi uygulanmalıdır. Bu şekilde düzenli bir şekilde yapılan uygulamaların ardından 2 hafta sonra ciltte belirgin düzeyde bir açılma meydana gelecektir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!