Doğal Yollarla Cilt Bakımı Yapma

Cildinizi temiz tutmak pürüzsüz ve yumuşak bir tene sahip olmanızı sağlar. Cilt bakımı için de bir çok yöntem mevcuttur. Dışarıdan aldığınız  hazır maskelere çok fazla para saçmadan cildinize bakım yapabilirsiniz. Özellikle evlerinizde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal maskeler cildiniz için yararlı olacak, doğal yöntemlerle cilt bakımı uygulamış olacaksınız.

Doğal yöntemlerle cilt bakım tarifleri

Yüz maskesi tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı bal

– 1 tatlı kaşığı yoğurt

– 1 adet yumurta akı

Hazırlanması ve uygulanışı;

Yumurtanın akını iyice çırparak listede belirtilen ölçülerdeki malzemelerle karıştırın. Cildinize uygun şekilde güzelce sürün. Eğer fazla yağlı cilde sahipseniz tarife biraz limon suyu da katabilirsiniz. Cildinizde 5 dakika durması yeterlidir ve daha sonra yıkayabilirsiniz. Doğal yollarla cilt temizliği için bu maskeyi 3 günde 1 uygulayabilir, cildinize yumuşaklık ve parlaklık katmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal saç kremi tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 adet muz

– ½ adet avokado

Hazırlanması ve uygulanışı;

Saç bakımınızı doğal krem hazırlayarak yapabilirsiniz. Kremin hazırlanması için muz ve avokadoyu iyice ezin ve karıştırın. Daha sonra saçlarınızın her yerine gelecek şekilde uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu tarif ile saçlarınız ipeksi bir yumuşaklığa ve parlaklığa kavuşacaktır.

Şekerli peeling tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı esmer şeker

– 1 çay kaşığı badem yağı

– 1 çay kaşığı beyaz şeker

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanması ve uygulanışı;

Malzemelerin tümünü uygun bir kabda güzelce karıştırın. Cildinize uygulamadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Temiz olan cildinize hazırlanan karışımı hafif bir şekilde ovalayarak sürün. 1 ya da 2 dakika cildinizi ovaladıysanız soğuk suyla durulayabilirsiniz. Bu formül doğal yollarla cilt bakımı için haftada 1 defa uygulanabilir.

Beyaz dişler için tarif

Gerekli malzemeler;

– 1 adet  çilek

– 1 çay kaşığı kabartma tozu

Hazırlanması ve uygulanışı;

Çileği iyice ezerek üzerine kabartma tozunu ekleyin ve ikisini birlikte karıştırın. 3 günde bir bu tarifle dişlerinizi ovarak bembeyaz dişlere kavuşabilirsiniz.

Doğal mikrodermabrazyon yöntemiyle ölü hücreleri temizleyin!

– Cilt lekeleri ve ölü hücrelerin temizlendiği bu yöntemi sizlere vereceğimiz yöntemle ücretsiz olarak gerçekleştireceksiniz.

– Cildinizi ılık suyla yıkayıp eşit miktar karbonat kullanarak cildinizi 1 ya da 2 dakika fazla bastırmayarak ovun. Daha sonra ılık suyla cildinizi durulayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1 yapabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!