Doğal Vücut Bakımı İçin Yöntemler

dogal-vucut-bakimi-icin-yontemler resim

Kadınlarda vücut bakımı göz ardı edilmemesi gereken hususlardan biri olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle istenen bir vücuda sahip olmak için her kadının yapması gereken vücut bakımının ihmal edilmemesidir. Etkili bir vücuda sahip olmak isteyen birçok kadın bakım konusunda doğal yöntemleri tercih eder. Doğal vücut bakımı içinse birbirinden farklı yöntemlerin bulunduğunu söylemek mümkündür. İstenen bir bakım için dikkat edilmesi gereken sadece yöntemlerin eksiksiz bir şekilde uygulanması olmaktadır.

Doğal vücut bakımı için yöntemler nelerdir?

dogal-vucut-bakimi-icin-yontemler1Vücutta bulunan yabancı maddeleri dışarı atmak ve daha temiz bir vücuda sahip olmak için çeşitli doğal yöntemler bulunur. Genelde kozmetik ürünler ile bakım yapmak istemeyen kadınlar, bu doğal yöntemleri tercih eder ve bunlardan biriyle bakım uygulamaları yapar. Çünkü kozmetik ürünler çoğunlukla vücut ve cilt için zararlı kimyasal maddeler içermektedir. Bu nedenle de kadınlar daha çok doğal vücut bakımı uygulamalarına yönelmektedir.

Kuşburnu ile doğal vücut bakımı

Gerekli malzemeler;

– 1 çorba kaşığı kadar maydanoz tohumu

– 1 çorba kaşığı kadar kuşburnu

– 1 çay bardağı kaynamış su

Hazırlanışı;

İlk olarak maydanoz tohumu ve kuşburnu 1 çay bardağı kaynamış suya eklenir ve demlenmesi beklenir. Suyun soğumasının ardından süzme işlemi uygulanır ve süzülen su yüze tonik olarak sürülür. Ayrıca karışımın bir şişe içerisine alınarak 4 gün süreyle soğuk ortamda bekletilmesi gerekir.

Kil ile vücut bakımı

Gerekli malzemeler;

– Küçük bir kasede ıslatılmış kil

– 6 tatlı kaşığı kadar susam yağı

– 6 tatlı kaşığı kadar bal

Hazırlanışı;

Malzemelerin tamamı öncelikle bir kap içerisinde karıştırılır. Bunun ardından hazırlanan karışım bacak ve kollara masaj yapılara sürülür. Karışım sürülen bölge üzerinde en fazla 10 dakika kadar bekletilmelidir. Bekleme süresinden sonra ılık su ile karışımın sürüldüğü bölgelerin yıkanması yeterlidir.

Yumurta akı kullanarak vücut bakımı

Gerekli malzemeler;

– 1 tane yumurta akı

– 4 tatlı kaşığı kadar beyaz kil

– 2 tatlı kaşığı kadar bal

– 1 tane limonun suyu

Hazırlanışı;

Yukarıda belirtilen malzemeler bir kase içerisinden karıştırılır. Hazırlanan karışım maske uygulamalarında olduğu gibi vücuda sürülür. 15 dakika beklenmesinin ardından vücut yıkanır.

Zeytinyağı ile doğal vücut temizliği

Gerekli malzemeler;

– 50 ml badem yağı

– 3 çorba kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı;

Badem yağı ve zeytinyağı öncelikle küvete dökülür. Suyla doldurulan küvette ortalama 6 dakika kadar beklenmesinin ardından çıkılarak vücut üzerinde kalan yağ masaj ile vücuda iyice yedirilir. Vücudun yumuşamasında ve gözeneklerin açılmasında etkili olan bu uygulama 2 – 3 gün aralıklar ile tekrarlanabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*