Doğal Peeling Tarifleri

Doğal peeling, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadan doğada bulunan ürünler sayesinded cilde yapılan bakım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda çeşitli doğal peeling tarifleri bulunmakta ve kadınların birçoğu bu yöntemleri uygulamaktadır. Ayrıca kadınlar tarafından uygulanan birbirinden farklı peeling uygulamaları vardır. Bunlar arasında ilk olarak karşımıza çıkan yüz için doğal peeling tarifleri, dudak peelingleri ve el peelingleridir.

Doğal peeling tarifleri nelerdir?

Doğal peeling en önemli malzemeleri arasında şeker yer almaktadır. Oldukça etkili bir soyucu olan şeker, istenen sonuçların kısa zaman içerisinde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bunun yanında peeling sırasında esmer şeker kullanılması tavsiye edilmektedir. Esmer şeker, gerçekleştirilen uygulamalarda daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Doğal peeling tarifleri arasında sizlere sunacağımız ilk uygulama zeytinyağı ve şeker karışımından oluşmaktadır.

Zeytinyağı ve şeker karışımlı doğal peeling tarifi

Gerekli malzemeler

– 1 tatlı kaşığı kadar şeker

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

Peelingin hazırlanışında ilk olarak şeker zeytinyağı içerisine atılmakta ve iyice karıştırılmaktadır. Yeteri kadar karıştırmanın ardından karışım cilde uygulanmakta ve yaklaşık olarak 5 dakika kadar masaj ile cilde yedirilmektedir. Ardından suyla yıkanan cilt gül suyu ile silinmekte ve her zaman kullanılan nemlendirici krem ile cilt bakıma alınmaktadır.

Gliserinli şeker doğal peeling tarifi

Gerekli malzemeler

– 1 tatlı kaşı şeker

– 2 yemek kaşığı kadar gliserin

Hazırlanışı

Hazırlık aşamasında öncelikle şeker gliserin içerisine atılmakta ve erimesi beklenmektedir. Şekerin tamamen erimesinden sonra karışım cilde uygulanmakta ve sonrasında yapılması gereken ılık su ile cildi yıkamak olmaktadır. Gliserinli şeker doğal peelingin haftada 1 ya da 2 kez uygulanması mümkündür.

Siyah noktalara doğal peeling tarifi

Gerekli malzemeler

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

– 2 çay kaşığı toz şeker

– 1 çay kaşığı süt

Hazırlanışı

Öncelikle belirtilen tüm malzemeler iyice karıştırılmaktadır. Yeterli derece karıştırma işleminin ardından gözlere dokundurmadan cilde uygulanan peeling, 5 dakika kadar masah dahilinde gerçekleştirilmektedir. Sonrasında cilt yıkanmakta ve eğer varsa kullanılan bir nemlendirici cilde uygulanmaktadır. Haftada 1 veya 2 kez uygulanması uygun görülen doğal peeling, siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulmanın etkili yollarından biri olmatadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!