Doğal makyaj uygulaması

 

Ağır ve gösterişli olan parlak makyajlar yerine, son yıllarda oldukça revaçta olan doğal makyaj uygulaması sizlere daha fazla yardımcı olabilir. En azından cildiniz daha az zarar görürken, görünüm açısından da oldukça hafif olarak şıklığınıza sahip olabilirsiniz.

İşte, makyaj yapmak isteyenler için bazı püf noktalar şu şekilde belirtilmiştir. Sizlerde bu önerileri dikkate alarak, kendinize destek verebilirsiniz.

1.Cilt temizliği

İlk olarak gayet normal şekilde, cildin makyaja hazır bir hale gelmesi gerekiyor. Bu durumda da cildi ölü hücrelerden arındırmak, yağ ve kirden temizlemek gerekiyor. Daha sonra ise, nemlendirici krem uygulaması ile makyajın ilk aşaması tamamlanmış olacaktır.

2.Kusurların kapatılması

Dogal Makyaj Temizleyici Tarifler Resim

Cildinde lekeler, pürüzler, çukurlar, sivilce akneler olan bayanlar, bu kusurları ve halkaları daha az belirgin hale getirmek üzere, portakal tonlarında bir kapatıcı kullanabilirler. Fırça ya da parmaklarınız yardımı ile hafif masaj hareketleri ile uygulayabilirsiniz. Elbette ki kullanılan kapatıcı, sizlerin ten rengine göre de değişiklik gösterebilir.

3.Makyajın temeli

Elbette ki makyajın temeli oluşturulmalıdır öyle değil mi? Bu durumda da bir sünger kullanılarak, toner kremi yüzünüze gerektiği şekilde uygulanmalıdır. Bunu parmaklarınız yardımı ile de gerçekleştirebilirsiniz.

4.Kusurlarınızı gizleyin

dogal makyaj temizleme yontemleri resim

Burun ve göz kenarlarında, lekeler, çukurlar ya da kırışıklıklar, bir fırça ya da sünger kullanılarak, kapatıcı uygulaması yapılmalıdır. Küçük kusurlarınızı bu yöntem ile kapatıcılar dahilinde gizleyebilirsiniz. Elbette ki bunun yanı sıra, diğer lekeler için de biraz daha fazla kapatıcı uygulaması gerekebilecektir. Daha ince bir fırça yardımı ile bu noktalara kapatıcı uygulaması biraz daha yoğun olarak gerçekleştirilebilir.

5.Krem allık ve gölgeleme

dogal makyaj temizleyici yapimi resim
doğal makyaj temizleyici yapımı

Elmacık kemikleri üzerine krem allık kullanılarak, parmak yardımı ile gölgelendirme uygulanabilir. Böylelikle daha da doğal görünebilirsiniz.

6.Toz allık uygulaması

Daha sağlıklı ve cildinize pembemsi bir görünüm kazandırmak isteyenler için, toz allık da tercih edilebilir. Cildinize canlılık kazandırmak için tercih edebilirsiniz.

7.Kaşların şekillendirilmesi

Kaş rengi, saç rengi ile bir uyum içerisinde olması gerekmektedir. Yani kaş ve saç rengi aynı renk olarak tercih edilmelidir. Kaşlarda yer alan boşluklar ise, kaş kalemi kullanarak doldurulması gerekiyor. Elbette ki verilecek şekil de sizlerin kaş tipinize ve beğeninize göre değişebilmektedir.

8.Dudak ve ruj uygulaması

Elbette ki makyajın son uygulaması da dudaklardır. Daha doğal bir görünüm için, hafif bir ruj ile birlikte dudak parlatıcıları kullanılabilir. Sonrasında ise, doğallığı daha fazla ön plana çıkarmak için, dudaklarınızı kâğıt peçete yardımı ile şekillendirebilir, kurulayabilirsiniz.

Doğal makyaj uygulamaları, hem cildin daha geç yaşlanmasına hem de daha hafif bir görünme sahip olabilmesi için mantıklı uygulamalardır. Sizlerde tüm bunları göz önünde bulundurarak, bahar aylarında daha hafif makyajlar ile birlikte beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat ederek, kırışıklıkların azaltılmasında kendinize destek olabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!