Doğal Makyaj Temizleyici Tarifler

Dogal Makyaj Temizleyici Tarifler Resim

Hemen her kadın makyaj yapıyor ve yapılan her makyajın da biten günün ya da gecenin ardından temizlenmesi gerekiyor. Makyaj temizleme de genelde kozmetik ürünler kullanılıyor. Ancak doğal makyaj temizleyicilerle de ciltte bulunan makyaj kalıntılarını temizlemek mümkün. Kozmetik ürünlerin yerine doğal temizleyicilerin kullanılması aslında uzmanlar tarafından önerilenler arasında. Bu nedenle evde doğal makyaj temizleyici yapımı ile kolayca makyaj kalıntılarını ciltten yok etmek mümkün.

Doğal Makyaj Temizleme Yöntemleri ve Tarifleri

Şimdi sizlere tariflerini açıklayacağımız doğal makyaj temizleyici uygulamalar, her cilt için uygun karışımlardır. Cildi makyajdan doğal bir şekilde arındırdığı gibi derinlemesine ve etkili bir bakım meydana getirir.

dogal makyaj temizleyici yapimi resim
doğal makyaj temizleyici yapımı

Doğal Makyaj Temizleme Tarifi

Gerekli malzemeler;

– 1 çay kaşığı kadar bal

– 1 tane salatalık

– 3 damla kadar lavanta yağı

– ½ su bardağı süt

– 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Karışımın hazırlanmasına öncelikle salatalık ezilerek başlanır. Salatalık iyice ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra listelenen diğer malzemeler ile uygun bir kap içerisine alınır ve karıştırılır. Hazır hale gelen karışım bir pamuk yardımı ile alınarak yüzdeki makyaj temizlenebilir. 1 hafta kadar buzdolabında saklanabilen bu sürenin sonunda yeniden yapılarak kullanılabilir.

dogal makyaj temizleme yontemleri resim

[wp_ad_camp_1]

Elma İçerikli Doğal Makyaj Temizleyici

Gerekli malzemeler;

– 400 gr kadar süt

– ½ çorba kaşığı elma yağı

– 1 tane elma

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Elmayı alın ve soymadan rendeleyin. Daha sonra 400 gram kadar sütle karıştırarak uygun bir kapta pişirmeye alın. Daha sonra karışımı robottan geçirerek iyice ezin ve sonrasında süzgeçten geçirerek süzün. En son olarak karışıma elma yağını ekleyerek cam bir kavanoz içerisinde alın. Karışımı her istediğinizde doğal makyaj temizleyicisi olarak kullanabilirsiniz.

Doğal Göz Makyajı Temizleme Tarifi

Gerekli malzemeler;

– 5 çorba kaşığı kadar gül suyu

– 4 çorba kaşığı kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve uygulanışı;

Zeytinyağı ve gül suyu yeterli büyüklükte bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra karışım cam bir şişe içerisine alınarak çalkalanır ve bu şekilde hazırlanan karışım makyaja temizleyici olarak kullanılabilir. Bir parça pamuğa az miktarda damlatılan karışım göz çevresinde bulunan makyajın temizlenmesine etkilidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*