Diyet Sebze Çorbası Nasıl Yapılır?

Diyet Sebze Çorba Nasıl Yapılır1 Resim

Diyet programları yanında yenilen yemekler de oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Bunlardan biri de diyet sebze çorbası olarak karşımıza çıkar. Şimdi diyet sebze çorbasının malzemeleri ve nasıl yapıldığı konusunda bilgiler vermeye çalışalım.

Diyet sebze çorbası nasıl yapılır?

Yazımızda sunacağımız malzeme oranları 3 kişilik çorba içindir. Ancak diyet sebze çorbası malzemelerinde değişiklik yaparak kişi sayısını artırabilir ve bu çorbayı daha fazla kişi için yapabilirsiniz.

Diyet sebze çorbası malzemeleri;

Diyet Sebze Çorba Nasıl Yapılır Resim– 1 tane orta boy patates

– 1 tane orta boy kereviz

– 1 tane orta boy havuç

– 1 tane orta boy domates

– 3 tane sivri biber

– 4 su bardağı su

– İsteğe bağlı olarak karabiber

Diyet sebze çorbası hazırlanışı;

Çorbanın hazırlanışında öncelikle yukarıda belirtilen malzemeler iyice yıkanır. Ardından malzemelerin kabukları soyulur ve büyük parçalar halinde doğranır. Bunun ardından 4 bardak su ideal büyüklükte bir tencere içerisine dökülür ve içerisine tüm doğranan sebzeler ilave edilir. Sonrasında ise su ve malzemeler kaynamaya bırakılır.

Kaynama başlamasının ardından çorba blenderdan geçirilir ve bu işlemin ardından malzemeler tekrar kaynaması için ocağa alınır. Çorba belirli bir kıvama gelinceye kadar kaynama işlemi devam eder. Kaynama işleminde sonra isteğe bağlı olarak karabiber eklenebilir. Yapılan işlemlerin ardından diyet sebze çorbası yenmek için hazırdır.

Diyet sebze çorbasının her gün bir kase kadar tüketilmesi uygundur. Bu tür çorbaların metabolizmayı hızlandırıcı etkileri bulunmaktadır. Bu nedenle doyurucu özelliği yanında kilo almayı engellemektedir.

Siz de kilolarınızdan şikayet ediyorsanız ve uygun bir diyet çorbası arıyorsanız, yukarıda tarifini sunduğumuz çorbayı her gün tüketebilir ve yavaş yavaş kilo vermeye başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bu tarifi uygulamak ve kilo verme konusunda ilk adımı atmaktır. Sizlere sunduğumuz tarifi hemen deneyin ve kısa zaman içerisinde kilonuzda oluşan gözle görülür farkı hissedin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*