Diyet Makarna Tarifi ve Yapılışı

Birçok kişi yaptığı ya da yapmak kaldığı diyet nedeniyle makarnadan uzak kalmaktadır. Ancak artık istediğiniz gibi makarna yiyebilir ve bu lezzetten uzak kalmayı unutabilirsiniz. Nasıl mı? Tabii ki diyet makarna tarifi sayesinde. Makarnayı yaparken dikkat etmeniz gereken husus sadece yağ kullanmamaktır. Bunun dışında istediğiniz şekilde makarna yiyebilir ve dengeli bir şekilde zayıflama periyoduna girebilirsiniz.

Diyet makarna tarifi nasıldır?

İçerisine sebze katılarak yapılan diyet makarna, yapımı oldukça kolay ve pratik bir yemektir. Canınız ne zaman makarna çekiyorsa sizlere anlatacağımız şekilde hazırlayarak makarna yiyebilir ve bu eşsiz lezzete dahil olabilirsiniz. Şimdi diyet makarna tarifi için gerekli olan malzemelerin neler olduklarına ve makarnanın nasıl hazırlandığına daha yakından göz atalım.

Gerekli malzemeler;

– 1/2 paket kepekli makarna

– 200 gram brokoli

– 2 tane soğan

– 1/2 bardak bezelye

– 100 gram havuç

– 1 diş sarımsak

Hazırlanışı;

Yarım paket kepekli makarnayı haşlayın. Sonrasında havuçları dilimleyin ve brokolileri büyük parçalar halinde bölün. Bu malzemeleri bezelyeyi de dahil ederek buharda pişirme yapın. Ayrıca soğanları ince şekilde kıymayı unutmayın. Haşlanan sebzelerin tamamını makarnaya katın ve bu şekilde diyet makarnanız hazır. Makarnayı hazırlarken hiçbir şekilde yağ kullanmamaya özen gösterin. Çünkü diyet makarna tarifi içerisinde yağ kullanılması yapılan makarnanın diyet olarak adlandırılmasına aykırıdır. Bu nedenle yağ kullanmadığınız makarna sizin için diyet olarak sayılmaktadır.

Yağ kullanılmasa dahi makarnayı sevenler ve arada da olsa bu lezzeti tatmak isteyenler için diyet makarna oldukça etkili bir alternatiftir. Sağlıklı bir diyet yemeği olarak karşımıza çıkan diyet makarnayı diyet yaptığınız süre içerisinde belirli aralıklarla tüketebilirsiniz. Ancak yağ ve tuz kullanmamaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz. Tadı biraz yavan olsa dahi içerisine katılan sebzelerin verdiği tat ile lezzetli bir makarna yiyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!