Diyet İçin Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır?

Diyet İçin Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır Resim

Diyet listeleri arasında oldukça önemli bir konumda yer alan brokoli çorbası, birçok kadın tarafından yapılan diyetlerde kendisine yer bulmaktadır. Bunun yanında diyetislerin de tavsiye ettiği çorba çeşitlerinden biridir. Diyet için brokoli çorbası oldukça yüksek oranda tercih edilmekte ve özellikle birçok kadının beğenisini kazanmaktadır. Sağlıklı olmasının yanında pratik çözümler sunan çorba, aynı zamanda kilo verme konusunda kadınlara yardımcı olmaktadır.

Diyet için brokoli çorbası nasıl yapılır?

Sağlıklı bir zayıflama için kadınlara çeşitli olanaklar sunan brokoli çorbası metabolizmayı hızlandırıcı etkilere sahiptir. Ayrıca diyet için brokoli çorbası tercih edilmesinin başka bir nedeni de pratik bir şekilde yapılmasıdır. Şimdi brokoli çorbası için gerekli malzemelere ve hazırlanışına daha yakından bakalım.

Gerekli malzemeler;

Diyet İçin Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır1 Resim– 100 gram kadar kereviz pırasa sapı

– 1 su bardağı kadar krema

– 1 su bardağı kadar  tavuk suyu

– Zeytinyağı

– 3 yemek kaşığı küçük parçalar halinde kıyılmış dereotu ve maydonoz

– 3 adet arpacık soğan

– Tuz ve karabiber

Hazırlanışı;

Çorbanın hazırlanışında ilk olarak brokoliler güzelce yıkanır ve sapları kesilir. Bunun ardından sırada brokolinin başlarının ince bir şekilde kıyılması vardır. Bu işlemin gerçekleştirilmesinin ardından kereviz ve pırasa yıkanır ve oldukça ince bir şekilde kesilir. Kesilen parçalar kısık ateşte zeytinyağı ile yumuşak bir hale gelene kadar pişirilir. Yumuşamanın gerçekleşmesi ardından arpacık soğan ince ince kıyılarak pişirme yapılan kaba dahil edilir. Bunların ardından brokoli ve tavuk suyu pişirme kabına eklenir ve tüm malzemeler pişene kadar ortalama 25 dakika kadar beklenir. Yeteri kadar piştikten sonra mikserden geçirilen krema ilave edilir ve 5 dakika kadar kısık ateşte pişirme yapılması ardından çorba hazırdır.

Siz de sağlıklı ve dengeli bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, diyet için brokoli çorbası yapabilir ve her gün en az 1 kase tüketerek kilo vermeye başlayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*