Deri Etek Modası

Son yılların en çok ilgi gören en ilginç moda tasarımlarından biri olan deri etek modası günler geçtikçe daha çok kadın tarafından tercih edilir hale gelmiştir. Deri giyinmeyi seven bayanların daha çok ilgi göstermiş olduğu bu modeller birçok farklı renkte kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Deri etek modelleri nelerdir?

Derinin en fazla kullanıldığı ayakkabı, çanta ve ceket modellerine ek olarak son yılların tercih edilenleri arasına giren deri etek modelleri 2014 yılında da farklı tarz arayışında olan bayanların zevkine hitap edeceğe benziyor. Bu nedenle biz de deri etek modelleri nelerdir onlara bu yazımızda yer vermek istedik.

Özellikle gece partileri için tercih edilebilecek deri etekler, farklı tarzları farklı renkleriyle de kullanım açısından alternatifler oluşturmanın önünü açmaktadır. Uzun ve kısa olarak tasarlanan deri etek modellerinin görünümündeki asıl püf noktası dikimdeki incelikten kaynaklanmaktadır. Kullanılan derinin kalitesinin yanında eteğe verilecek model de çok önemlidir. Kimi etekler dar ve kısa dikimleriyle oldukça seksi bir görünüm kazanırken kimilerinin kloş dikimi eteğin daha şirin olmasını sağlamaktadır. Deri etek modellerinde renk tercihi de çok önemlidir. Renkli deri etek modelleri bazen oldukça hoş görünse de iyi bir kıyafet kombini yapılmadığında çok sıradan durabilir. Bu durumda derinin görüntüye zenginlik katması beklenemez. Buna göre kıyafet seçiminde etek modelleri seçimi oldukça önemlidir.

Deri etek dikimi oluşturulacak modele göre farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Kloş modeller için farklı bir kesim uygulaması yapılırken dar ve uzun modeller için de farklı kesimler uygulanmaktadır. pileli etekler için de kloş etek dikimindekine yakın bir kesim uygulaması yapılmaktadır.

Deri etekler uygun çanta ve ayakkabı ile birlikte kullanıldığında ortaya muhteşem denilebilecek görüntüler çıkmaktadır. Farklı model tasarımlarıyla oldukça seksi görünüm kazandıran deri etekler, kimi modellerde ise ağır ve oturaklı bir görünüm katabilmektedir. Giyimde bu kadar değişken özellik gösterebilen bir malzeme olan deri, bundan sonra da etek tasarımlarında en üst sıralarda kendine yer bulacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!