Deri Ceket Modası

Bayanların giyiminde önemli bir yer tutan deri ürünleri, çok çeşitli ceket modelleriyle en fazla tercih edilen ceket türleri arasına girmeyi başarmıştır. Farklı renkleriyle ve dikim şekilleriyle tasarlanan bayan deri ceketleri bayanlar için deri ceket modası oluşturmuş durumdadır. En çok tercih edilen ceketler arasına girmeyi başaran deri ceketler her mevsim için tasarlanan modelleriyle bundan sonra da kadın giyiminde ön planda olacaktır.

Deri ceket modelleri nelerdir?

Deri ceket tasarımlarında en çok rağbet gören renk her zaman olduğu gibi siyah renktir. Fakat son zamanlarda alışageldik tasarımların dışına çıkan modacılar renk renk deri ceketleri de kullanıcılarının beğenisine sunmuşlardır. Çok şık günlük kullanımda da tercih edilebilecek sarı bir deri ceketi soğuk yaz günlerinde kullanabilirsiniz. Artık siyah ve kahverengi gibi klasik deri ceket renklerinden farklı olarak sarı, turuncu, kırmızı, bordo, hatta gök mavisi renklerinde tasarlanmış deri ceketleri günlük hayatta çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bununla birlikte deri cekette sadece renkte değil kesimlerde de oldukça çeşitli modellere rastlamak mümkündür.

Deri ceketlerde tek düğmeli ve birden fazla düğmeli deri ceket modelleri tercih edilebileceği gibi önden fermuarlı, yan çapraz fermuarlı, yarım fermuarlı gibi fermuarlı deri ceket modelleri de tercih edilebilir. Ayrıca deri ceket modelleri arasında tercih nedenini belirleyen bir etken de yaka modelidir. Kimi deri ceketler dik yaka tasarlanmışken kimileri yakasız veya katlanmış yatık yaka şeklinde tasarlanmaktadır. Bazı deri ceketlerde ise kolsuz modeller tasarlanmıştır.

Deri ceketlerde kullanılan deri baskı, renklendirme gibi işlemlerden geçirilerek farklı tasarımlara sahip deri ceketler de elde edilebilir. Bazı ceketler pürüzsüz yüzeylere ve yumuşak bir yapıya sahip derilerden dikimi gerçekleştirilir. Bazı ceketlerin dikiminde ise kullanılan dersi üzerine farklı şekillerde efektler verilerek ceketin görünümü dikkat çekici hale getirilmektedir. Boyut olarak da farklılık gösteren deri ceketlerden en çok tercih edileni ise kısa deri ceket modelleri olmaktadır.

Deri ceket tercihinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus alınan malzemenin kalitesidir. Gerçek deri kokar düşüncesi aslında yanlıştır. Gerçek deri aslında deri kokar ancak bazı gerçek deri olduğu iddia edilen ürünlerin gerçek deri olmadığını gerçek derinin kokusunu bilenler anlar. Deri ceket alırken malzemenin kalitesinin yanında dikiminin de özenle incelenmesi gerekmektedir. kusursuz bir dikim, cekete asıl verilmek istenen modeli kazandırabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen bu kısma adınızı yazınız!