Dekolteli Uzun Abiyeler

Abiye elbiseler her zaman için dikkat çeken elbise modelleri arasında yer almıştır. Bu nedenle bir yemeğe veya önemli bir toplantıya ya da düğün nişan gibi organizasyonlara davetli olunduğunda kıyafet seçiminde ilk akla gelen model abiye elbise modelleridir. Nereli olursa olsun tüm dünya kadınları da abiye modellerinin büyüsüne kapılarak önemli gördükleri yerlere giderken abiye modellerini seçmektedir. Dekolteli uzun abiye modelleri ise bu doğrultuda tercih edilebilecek en uygun abiye elbise modeli arasında yer almaktadır. Göğüs veya sırttaki dekolteler elbiseyi hem ağır gösterirken hem de elbisenin görünümüne olumlu etkiler katmaktadır.

Abiye elbiselerde uzun dekolteli modeller nelerdir?

Abiye modelleri konusunda uzman kişilere sorulduğunda bir abiye elbise modelinde dekoltenin mutlaka var olması gerektiği cevabını almaktayız. Zaten görünüm açısından da bakıldığında abiyeler dekoltesiz hoş görünmemektedir. Bu nedenle biz de abiye elbiselerdeki dekolteli modelleri incelemeye başladığımızda dekoltenin uzun abiye modellerinde hiç eksik olmadığını gördük. Uzun etekli abiye modellerine baktığımızda ister straplez olsun ister askılı tüm modellerde dekolteler kullanılmıştır.

Uzun abiye modellerinde dekolteler vazgeçilmez unsurlardır. Sırt dekoltelerinin bazılarında elbisenin iki kenarı birçok ipli bağlantıyla desteklenmektedir. Göğüs dekoltesi ise dekoltenin etrafı boyunca elbisedeki işlemlerle süslenmektedir. Böylece dekoltenin daha çarpıcı görünmesi sağlanmaktadır. Çoğu modelde göğüs dekoltesi ve sırt dekoltesi birlikte kullanılmaktadır. Bu iki dekolte daha çok straplez modelde tercih edilse de askılı elbiselerde de sık kullanıldığı görülmektedir. Göğüs ve sırt dekoltesinin birlikte kullanıldığı uzun dekolteli abiye modelleri etek tasarımlarında kullanılan yırtmaçlarla da desteklenmektedir. Ancak etekleri yerlerde sürünecek kadar uzun abiyelerde yırtmaçlardan kaçınılmaktadır.

Uzun dekolteli abiyelerde kullanılan renk çeşitliliği de hayli fazladır. Sarı, pembe, lila, mavi, yeşil, siyah, mor ve daha birçok renk dekolteli uzun abiye elbiseler için tasarımda tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

Dekolteli uzun abiye elbiselerin çoğunlukla askılı modeller olarak tasarlandığı görülmektedir. Straplez tasarlanan modellerde ise göğüs dekolteleri en çok dikkat çeken elbise bölgesidir. Bu kısımlar için ayrı süslemeler ve elbisenin tamamında farklı işlemler kullanılmaktadır. Ayrıca straplez modeller gerdanlık kullanımına en uygun modellerdir. Sade görünümde tasarlanan modellerin hareket kazanması içinse ayakkabı, çanta, küpe ve  kolye gibi aksesuarlardan yararlanılmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*