Dantel Sehpa Örtüsü Yapılışı

Dantel Sehpa Ortusu Yapilisi Resim
Dantel Sehpa Örtüsü Yapılışı

Ortamlarımıza şıklık katan sehpalarımızın sade görüntüsünden kurtulmak için dantel sehpa örtüleri kullanabilirsiniz. İstediğiniz boyutlara göre hazırlayabileceğiniz sehpa örtüleri ile evinize yeniden hareketlilik ve şıklık katacaksınız.

Bayanların el emeği arasında olan ve yapımı da bir o kadar eğlenceli olan sehpa örtülerinin yapımını anlatmaya başlayalım.

Dantel Sehpa Örtüsü Yapımı

Sehpa örtüsü için bir adet yumak ( yaklaşık 50 gr ) beyaz pamuk dantel ipliği, 1.00 numaralı tığ seçelim.

39 tane kare için toplam 118 + 3 zincir çekelim, bu kenarı Trabzon yapılışı için hazırlayacağız. Birinci adımı yaptıktan sonra beşinci zincire batırın ve her boş kare için iki zincir yapın. Dantelin çevre kısmına yuvarlak sıralar yapalım ve bunu yaparken alt, üst her bir kenarda Trabzon’a batırma işlemini uygulayın, yan ve kenarlarda iki iğne boşluğu bırakın. Dantel sehpa örtüsü için zincirleri gül veya çiçek şeklinde ya da yaprak motiflerine dönüştürerek hazır hale getirin.

İsterseniz evde bulunan kumaşınız varsa hazırladığınız küçük dantel tasarımlarınızı kumaş üstüne dikerek kumaşlarınıza harika dantel görünümleri elde edebilirsiniz. Sehpanın rengine uygun olarak rengine göre yukarıda anlattığımız gibi dantel sehpa örtüleri hazırlayabilirsiniz.

Evinizde kullanacağınız dantel sehpa örtüleri oldukça asil ve şık bir duruş sergiler.

Dantel masa örtüsü yapımının anlatımı aşağıda yer alan modele göre yapılmıştır.

[wp_ad_camp_1]

Dantel Sehpa Ortusu Yapimi Resim
Dantel Sehpa Örtüsü Yapımı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*